Jaké nosítko pro 9kg dítě vybrat? Cena kolem 2.000Kč.

Zodpovězené
21. únor 2019

Dobrý den,

chtěla bych si pořídit nějaké nosítko pro syna (7m/9kg/72cm), ale pořád se nemůžu rozhodnout. Nosit bych chtěla nejprve doma, pak až bude tepleji třeba i venku, případně když pojedu např. na nákup, tak abych nemusela vytahovat kočárek, apod. 😉 Zatím nevím, jak hodně se to malému ne/bude líbit. Mám pouze krátkodobou zkušenost s ErgoBaby, ale to už je malé. Chtěla bych nějaké, co nám nějakou dobu vydrží, takže asi rostoucí. Cenové ideálně tak okolo 2000,-, max 2500,-. Zatím nejvíc koukám po KiBi. Je to dobrá volba? Líbí se mi také nosítka MoniLu, ale ty už jsou cenově dost jinde.

Ještě by mě zajímal Váš názor na nosítka Love&Carry.

Moc děkuji za Vaší odpověď či radu nebo tip na jiné nosítko.
Krásný den 🙂

Dobrý den,

začnu od konce dotazu. Nosítko Love Carry je sice velice hezké, má moc pěkné designy, ale co do velikosti už bych vám jej nedoporučovala, je dosti malé.

Co se týká Kibi je to pro vás v tuto chvíli dobrá volba, také i proto, že váš cenový strop je poměrně nízký. Kvalitní nosítka, používají kvalitní atestované materiály, případně šátkovinu, atestované spony i popruhy, tudíž ta cena se na tomto projevuje.

Dotaz na Monilu, zodpovím jednoznačně ano. Jsou to velice kvalitní nosítka v různých velikostech nebo pro váši velikost je i vhodná i verze UNI.

Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, v kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.
např. https://www.moisha.cz/nositka/
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Andala, Martys atd
či např. zde https://www.isatky.cz/zbozi/lennylamb-toddler-b...

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.

Silvie

mail: vivina@seznam.cz
www.moisha.cz
www.isatky.cz
www.bejbacek.cz