Jaký je ten správný šátek na nošení miminka?

ewusssa
26. čer 2017

Ahoj dámy prosím o radu. vybírám šátek pro moji prdelku, která se narodí v srpnu. Chtěla bych poradit jak vybrat správně velikost šátku? (moje velikost dříve byla M) Chtěla bych nosit co nejdříve ale také bych chtěla šátek, který mi vydrží co nejdéle. Hledám spíše nějaké neutrální barvy, žádnou divočinu. Přemýšlím nad těmito dvěma šátky:

https://www.satkomanie.cz/…/zak…/6879-little-fr...

https://www.satkomanie.cz/…/…/6817-yaro-stars-r...

Prosím o radu, jsou vhodné na nošení už od mimiška? Jakou velikost, jak dlouho mi vydrží případně pokud mi poradíte nějaký jiný šatek 🙂

yerry
26. čer 2017

@ewusssa ty odkazy nejdou otevřít, aspoň teda mě ne
Co se šátku týká, já nosím malou od narození v šátku šanami, 100% bavlna, nosím i teď, a to má 6,5 měsíce.... Nyní zavádíme i nosítko kibi
Pokud máš Facebook zkus se přihlásit do skupinky nosíme děti, je tam spousta zkušených maminek, pořadí ti jak velikost šátku, tak slozeni, a gramáž a navíc tam můžeš koupit šátky i z druhé ruky, co má výhodu jak cenovou tak i to že šátek je již zanoseny a není tak tvrdý a nepoddajný.... Jsou tam různé tipy na péči o šátek, jak a v čem prát, jak sušit atd....
Každopádně si dopřej čas, aby sis mohla vše pořádně pročíst, ať koupíš kvalitní šátek nebo i nosítko aby se nošení líbilo tobě a hlavně miminku....
Mě skupinka pomohla celkem dost 😚

luj89
26. čer 2017

@ewusssa ahoj, odkazy skutecne nejdou otevrit a taky doporucuju tu facebookovou skupinku. Nebo koukni na stranky, ktere jsi uvedla, je tam i poradna, kde se dozvis jak urcit velikost satku a info o primesich. Obecne se na prvni satek pro mimi doporucije bud 100% bavlna nebo s primesi bambusu. Ja poridila s bambusem, ale mimi se narodi behem par dni, tzn. Na leto. U tebe bych spis volila tu bavlnu. Dej si taky pozor na gramaz, aby nebyl satek moc tuhy pro novorozence.

ewusssa
autor
27. čer 2017

Děkuji, jedná se o šátek Little Frog Charm Žakárový šátek na nošení dětí Little Frog Charm ze 100% bavlny. Šátek vhodný na celé nosící období. Gramáž 301 - 350 g/m2. Ve skupince nosíme děti mi paní poradila ze tento bude vhodnější pro mimiška než první varianta.

yerry
28. čer 2017

@ewusssa já mám šátek šanami, 100% bavlna, gramáž nevím, není můj, mám půjčený.... Malou jsem vázala poprvé 13 den po císaři a nosím v něm i teď kdy má 6,5 měsíce. A je skvělý, měkký, a poddajný....na bavlnu nedám dopustit. Šátky s příměsí hedvábí, jsou hutnější a tvrdší,, takže spíš pro a větší děti,, nebo aspoň pro zkušenou nosící maminku....Little frog je všeobecně dobrá značka šátku, myslím že to určitě nebude šlápnutí vedle...