Je to nějaké "ubrečené" období?

inke29
5. říj 2018

Ahoj, mam 3,5 měsíčního syna. Od narození je dost ubrečený. Brečí asi kvůli úplně všemu. Vždycky jsem ho musela hodně nosit a bohuzel v manduce být vubec nechtěl. Šátek uz jsem ani nezkoušela. Ale je to necelý měsíc zpátky co se to dost zlepšilo. Vyhral si hodne pod hrazdickou nebo jsem ho zabavovala ja hrackama, písničkama atd.. Jenže teď už ho to asi nebaví a brečí nebo spíš řve dokud ho nevezmu do náručí..a to ma rad pouze jednu polohu. Je teda hodne zvedavej a doma ho to uz asi nebavi protože toma okoukany. Ven chodíme ale z kočárku toho moc nevidi. Tak by me jen zajímalo jestli vase deti nemeli treba v tomto veku nejakou zvysenou potrebu se chovat? Jestli to neni zase nejake obdobi? A dale by me.zajimalo, kdy prestavaji deti tolik.brecet? Ja vim je to trapna otazka ale ja uz jsem trosku zoufalá. I moje mama, která bydli vedle, se boji ho hlidat. A vubec mi nepomaha ze kamarádky maji deti co skoro nebreci. Bojim se i nekam snim jit. Děkuji

barulina
5. říj 2018

Tak.treba placw.z.nejakeho.duvodu? Prdiky, malo.jidla, reflux? Neznam mimco,ktere by.bezduvodne plakalo. A jakpu.jedinnou polohu ma.rado? Zkus vyloucit.vse co by ho.mohlo bolet a pod. A pokud te.nic.nenapadne,dopoeucuju Osteodynamiku.🙂

inke29
autor
5. říj 2018

@barulina prdiky měl a malo.jidla taky ale to se vyloucilo prechodem na um...je mi jasny ze to musi mit důvod, ale on fakt breci treba jen proto ze se nudí a ja uz fakt nevim jak ho zabavit...na zoubky je podle me brzo...osteodinamika nevim co je tak.jdu googlit..

maggiele
5. říj 2018

Ahojky, ja mela taky hodne uplakane miminko. Mel prdiky 4 mesice. I po tom byl, ale dost uplakany, nechtel byt v kocaru, nespokojeny. Musela jsem ho hodne nosit, nebyl nejak extra odlozitelny. Kolem 6 mesicu se to zacalo zlepsovat. Ted uz ma rok a pul a je konecne spokojeny. Jednoduse jsou nektere deti drazdivejsi, souvisi to nejspis s vyvojem nervove soustavy. Chce to cas a pevne nervy. Drzim palce, bude lepe.

linee
5. říj 2018

Mozna chce jenom vice pozornosti. Sama pises, ze je zvedavy, tak asi chce, aby se mu nekdo vice venoval, nedokaze a asi nechce se ani vyhrat sam. Navic potrebuje jiny pohled na svet, proto muze byt klidnejsi, kdyz ho zvednes a kouka se zezhora. Muzou to byt treba i zoubky. A jsou deti, ktere s echteji pouze nosit. Ja bych jeho potrebam vyhovela, je jeste malinky, vi, proc to dela. Chce to vydrzet.

barulina
5. říj 2018

@inke29 no nevim jak moc se mize 3,5 mes.dite nudit. Jj googli, za me super a v okoli hodne pomohla

veronikaveronikaveronika
5. říj 2018

Malá nebyla asi ani uplakaná řekla bych. Ale je fakt že já ji měla pořád. Chovala chovala chovala. Spala na mě, před den. Když jsme nebyli zrovna venku. Jinak spinkala v kočárku, muselo se teda jet. Neodlozitelna spokojená. I když vím, že s dalším dítětem to nepůjde. 🤔 Zlepšovalo se vztekání a možnost položení doma s jejíma pokrokama a mým uvědoměním že to přeci takhle nejde.. hlavně prostě vždy když ji něco nešlo. Vařila jsem musela v tom houpatku( lehátku) semnou na linku a byl klid. Prostě pořád aby viděla něco zajímavého. Jakmile už se pak trochu otočila, lepší. Pak zas problém chtěla víc. Takže se čekalo až bude lézt. A bylo to lepší. Pak se čekalo na chození. A když konečně začala chodit nastal klid a spokojenost😂 pak se samozřejmě pridali zuby takže další problém. Ale chce to asi jen vydržet. Oni jsou podle mě zvědaví a naštvaný, že nemůžou vše hned. 😉 Ten první rok byl náročnější, pak už je to jen a jen lepší 😉☺️

divined
5. říj 2018

@barulina Tak to já znám mimča, která bezdůvodně pláčou - jsou to dráždivá miminka, pláčou opravdu často, nemůžou za to, zlepšuje se to velmi pomalu vývojem nervové soustavy. Rodiče těchto dětí by měli pozlatit, protože péče o ně je opravdu náročná. 🙂

linee
5. říj 2018

@barulina a proc ne?Chce nove podnety,pokud nechas se hrat same v postylce,nekterym detem to nestaci

bayt
5. říj 2018

@inke29 Já bych věřila svýmu pocitu. Pokud máš dojem, že se nudí, tak zabavovat. Můžete zase zkusit nosítko, některý děti si na něj musej zvyknout. Chodit na plavání, ukazovat v knížce....Malej je tulící taky dost, ale hodně nosím a tím si to vynahradí.

bayt
5. říj 2018

@inke29 Jo a myslím, že malej přestal dost se vztekáním a pruděním v pěti měsících. Do tý doby se nudil, vzekal u kojení, prdy, zácpy atd.

aktakd
5. říj 2018

@inke29 Syn od te doby co zacal vnimat kolem sebe, neumel jen tak sam lezet. Byl zvedavy, tak chtel nosit a nebo ukazovat hracky a tak. Prestalo to az kdyz zacal sam lezt, to se dokazal zabavit sam I navic jak par vterin.Bylo to dost narocny obdobi, preju hodne trpelivosti.

barulina
5. říj 2018

@divined hm a.ja si.treba myslim,ze.to.muze byt i.ircitou bolesti,kterou casto vyresi osteodynamika

zmrzlinka
5. říj 2018

Dcera je od narození ubrecena. Šátek ani nositko nechtěla. Jenom chovat. Teď po druhém roce je to drobek lepší. Ale první rok jsem byla zralá na Bohnice. Syn se taky neumí zabavit sám. Je mu 6 a když je doma tak ho mam pořád za zadkem. Pevné nervy přeji

markyszek
5. říj 2018

Dcera má čtyři měsíce a je od narození taky hodně uplakaná, v kočárku má hysteráky, v šátku být nechtěla, je to asi měsíc zpátky, co se jí tam začalo líbit, vidí kolem sebe a ráda v něm i spí, takže radím zkoušet pořád dokola. Jinak je prostě neodložitelná, pořád na mě musí vidět a nejradši se prostě jen chová a kouká kolem sebe. První dcera byla úplně to stejné, takže chce to pevné nervy a vydržet.

inke29
autor
5. říj 2018

Dekuju moc za rady a názory...ja vim ze musim vydrzet...jen je to nekdy těžký...a vyhlidka ze to bude lepsi az po 1.roce me moc netěší ale co se da dělat...manducu budu zkoušet dal a snad to jednou pochopí😊

divined
5. říj 2018

@barulina urcite to muze byt ledascim,jen rikam,ze znam i takove deti,kdy je pricinou prave drazdivost NS.....napr.i jako dusledek porodniho traumatu.A takove deti proste skoro porad placou,dudlika nechteji/neumeji dudlat,maji problemy pri kojeni....

barulina
5. říj 2018

@divined urcite 🙂 hlavne at problwm maminka najde

jitulka89
5. říj 2018

@inke29 taky máme ubrecene mimco. Ted ji je 9 mesicu a je to vztekloun od narození. Jit s ni do restaurace nebo neco tak to je vzdycky o nervy, moje detny kamaradky tohle neznaj ale ja si uz nejak zvykla a nerozhodi me to. Jinak bezduvodnej ten plac neni no 😂 je to treba proto ze jsem ji oblékla mikcu, ze se nudi v kočárku, ze sem se křivě podívala ... 😂

inke29
autor
5. říj 2018

@jitulka89 tak to mame asi stejny...a to i v těch 9 mesicich?? To jsem doufala ze uz to bude lepsi 🙈😨

jenny91
6. říj 2018

@inke29 My jsme měli taky uplakánka, naštěstí se to velmi výrazně zlepšilo cca ve třech měsících. Hodně dlouho jsem se bála s ním někam pořádně vyjít, protože občas ho to prostě popadlo a byl k nezastavení. Výjimečně se to stane i dnes, v osmi měsících. Důvod podle mě někdy fakt nemá, jen se začne rozčilovat, nudí se doma... (Když ho hlídala mamka, říkala, že jí připadá, jako by se prostě vztekal, že mu třeba něco nejde atd.) Snažím se ho tedy zabavit, ale když zrovna nemá náladu, tak celý den kolem něj skákat, vyhazovat ho do vzduchu a dělat mu klauna, to je fakt na palici, takže tě úplně chápu. Naštěstí ale mám dojem, že se to stále zlepšuje, asi jak je pořád víc a víc schopný se nějak zabavit i sám. Jinak v kočárku je ochotný jezdit jen na bříšku. (Zvedá se a vidí tak líp.) Taky doporučuju knížku Slzy raného dětství. Autorka v ní popisuje, že děti se někdy prostě potřebují vyplakat, aby zpracovaly emoce. Jsem zásadně proti přístupu "nechat o samotě vyřvat", ale tohle mi naproti tomu dává smysl. Když už vážně nevím, co s ním, nechám ho u sebe v náručí plakat a připadá mi, že mu to pomáhá a je potom následující dny spokojenější.

inke29
autor
6. říj 2018

@jenny91 no tak.bohužel 3 mesice uz jsme měli a snad ještě horší🙁 ale furt věřím ze to bude časem lepší😊 vyrvat ho nechci nechávat ale.někdy to prostě nejde protoze nevim.co.s nim.ale.aspon ho treba hladim...zkusim si.ho vzit taky do naruce...dekuju moc 😊

jenny91
7. říj 2018

@inke29 Jj, to jsem právě měla na mysli, aspoň pochovat, pohladit a být s ním, když už nic nezabírá. Když tak ty principy jsou shrnuté tady, kdyby ses na to chtěla juknout, myslím, že je to zajímavý pohled: http://mama.veruce.cz/slzy-raneho-detstvi-aleth...

jitulka89
9. říj 2018

@inke29 rekla bych se ze to zlepsilo po pul roce tak o 15 % jinak porad s ni nejde jit treba do restaurace to jeden jí a druhej chová. Ja doufám ze se to zlepší az třeba začne chodit. Ted vidim ze se dost vzteka a rve kdyz na neco treba nedosáhne

dora13
9. říj 2018

Pises, ze satek jsi po Manduce ani nezkousela — ja bych mu dala sanci, Manduca zdaleka neni tak pohodlna jako satek. Staci zajit zkusit do nejakyho materskyho centra a uvidis🙂

Jinak u nas bylo vzdycky zretelne zlepseni s kazdym psychomotorickym progresem — opravdu velky, kdyz se sami naucili otacet na brisko a pak rotovat kolem osy a obri, kdyz se zacali plazit a pak lezt, o chozeni vubec nemluvim🙂 Ja vzdycky rikam, ze je proste nebavilo byt mimina🤷‍♀️😀