Kyčle u 6týdenního syna - IIa+

nugetka20
5. srp 2016

V porodnici měl syn nález Ia na obou kyčlích. Nyní při 6-nedělní prohlídce určeno IIa+ . Doporučeny široké pleny, resp. na pampersky ještě látkovku a kalhotky. Zde v diskuzi jsem četla, že při 6-nedělí je nález IIa v pořádku a široké= pleny spíš škodlivé. Jak to tedy je? Pravidelně děláme žabičku, nosím v šátku (přemýšlím o nosítku), vše je v pohodě. Naopak u širokého balení se syn hodně vzteká.

bajana
5. srp 2016

@nugetka20 "zde v diskuzi" sa docitas cokolvek....riad sa lekarom alebo zajdi za inym odbornikom

mysonek
5. srp 2016

Každý ortoped má jiný názor, někdo doporučuje široké balení do 3 měsíců, dle některých je to zbytečné. Ale teda myslím, že IIa je normální nález do 6 týdnů, pak by mělo být Ia, takže široké balení je namístě. Ale ono i záleží na hodnocení toho ultrazvuku, je divné že by byl v porodnici nález Ia a v 6 týdnech IIa. Předpokládám, že to nedělal ten samý ortoped.

evanka
5. srp 2016

Dcera měla při 6nedělní prohlídce také nález, doporučeno široké balení. Díky bohu nám postačilo pouze široce balit (asi do půl roka) a vyhly jsme se třmenům a jiným mnohem horším věcem. Doporučila bych určitě poslechnout rady lékaře a poctivě to dodržovat - vyplatí se to a syn bude v pořádku 🙂

astyna
5. srp 2016

mě třeba "kyčlař" řekl, že široké balení je jako prevence zbytečná, že neovlivní pozdější špatné postavení kyčlí. A pak si vyber 😀

nugetka20
autor
6. srp 2016

@mysonek V porodnici řekli, že je vše OK, ale do papírů zaškrtli široké balení - nikdo mi k tomu ale nic neřekl. Takže jsem neřešila. Nyní hodnotil jiný ortoped s tím, že nález je v pořádku, ale že to na Ia nevidí, napsal tedy IIa+ s tím, že pokud jsou tepla, tak balit nemám, aby se malej neoprudil. Že stačí jen na noc ... tak nevím, no.

nugetka20
autor
6. srp 2016

Mimochodem, kde se kupují široká balení? Klasické pampersky jsou jen úzké?

zlatkavlk
6. srp 2016

@nugetka20 Já jsem dcerce dávala preventivně široké balení na noc do té poslední kontroly u ortopeda, dávala jsem jednorázovou plenu, na to látkovou a přes to fleesové kalhotky od Haipa Daipa (koupené z druhé ruky) a na noc, malé to nevadilo a kyčle má ok...

astyna
7. srp 2016

@nugetka20

Nosíš malého? Já jsem začala nosit kolem 3.měsíce a kyčle jsme naposledy řešili asi v 5.měsíci, měl je výstavně postavené a prý za to mohli látkové pleny a hlavně nošení, kdy má kyčle od sebe na žabičku - to pak ani neřešíš široké balení....

adelinkkaa
7. srp 2016

@nugetka20 urcite poslechni lekare.siroke baleni rozhodne neublyzi a tu chvilku to vydrzite.nas syn mel IIA do 3mesicu ,siroke baleni jsme nedavali,pry nebylo potreba no a na 3m kontrole dostal mali trminky a mel 2b.takze poslechnout lekare.preci jen nohy pouzivat hodne dlouho🙂

evcann
7. srp 2016

@nugetka20 my take resili, v porodnici nalez nebyl a pak u ortopeda siroke baleni a kalhotky, mel je mit dva mesice nonstop sundavat jen na koupani, byla jsem z toho nestastna, tak jsem s nim kazdy vecer cvicila 5 min. a siroky mu davala asi jen na mesic na noc a pak na kontrole je mel krasny a v poradku. Navic opravdu kazdy ortoped rika uplne neco jineho.

rebejsova
7. srp 2016

@nugetka20 Malý měl v 6 týdnech tentýž nález jako vy, doktor doporučil široké balení (ale tvářil se u toho tak "aby se neřeklo"). Dávala jsem ho jen na noc - dala jsem mezi nožičky jednu složenou látkovou plenku na jednorázovku. Nosila jsem v nosítku (s nohama do žabičky), přibližně od 2,5 měsíce. Když jsme pak šli ve 3,5 měsících na kontrolu, byla jsem mrtvá strachy, že jsem něco zanedbala. Malý měl nakonec Ib, takže OK. I tak ale doporučuju to široké balení dávat, člověk si pak nic nebude vyčítat 🙂

nugetka20
autor
8. srp 2016

Děkuju všem za příspěvky. Malého nosím cca obden v šátku, jinak bych se nehnula z baráku. Zkusím mu dávat tu látkovku aspoň na den - v noci bojujeme se spaním, resp. poté s usínáním, tak aby měl aspoň trochu klid (a my se vyspali).