Nošení na zádech v nosítku. Jak dostat dítě na záda do nosítka? Bez pomoci druhé osoby.

Zodpovězené
25. led 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, (jestli je vůbec možné to nějak popsat), jak dostat dítě na záda do nosítka? Bez pomoci druhé osoby, bez pomoci postele či křesla, abych si poradila i v terénu? Mám dítě, co už stojí. Na youtube jsem nic nenašla.

Díky moc!

Dobrý den,

možnotí je několik a způsob "přesunutí" hodně záleží i na věku dítěte.

Zde jsem pro Vás našla na YT jedno video

kde paní ukazuje dva způsoby, jak dostat dítě na záda. Používá zde na ukázku bezpřezkové nosítko.
V první případě si dítě nachystáte do nosítka na břiše, bederní pás mějte trochu povolený, aby se Vám s ním pak lépe manipulovalo. Dítě následně přesunete na záda i s nosítkem postupným posouváním kolem Vašeho těla. Tento způsob je vhodný i pro menší děti.

Druhý způsob, který paní ukazuje, je potom nahození dítěte na záda přes Vaše rameno. Vypadá to divoce 🙂, ale není třeba se bát. Děti takové "létání" milují a není to nijak obtížné. V tomto případě to však již vyžaduje dítě trochu spolupracující neboť v určitou chvíli je dítě na Vašich zádech volně, bez opory zádové části nosítka.

Tady je ještě jedno video s přezkovým nosítkem


Zde už máte nosítko nachystané v zádové poloze a přesunete jen dítě samotné. opět už je to se spolupracujícím dítětem.

Když jsou už dětí větší, tak dalším způsobem je, že si přidřepnete, dítě se Vás chytí kolem krku, Vy si jej přidržíte pod zadečkem (klidně už s podvlečenou rukou pod zádovou částí nosítka) a vstanete s ním. Další postup je pak už jako v druhém videu.

Ideální je si to doma natrénovat případně i s jištěním druhé osoby. není ale třeba mít obavy, není to opravdu obtížné, chce to jen překonat prvotní obavy a trochu cviku.

Přeji Vám krásný víkend

Isabela