Nosítko na miminko

nikoldarb
27. srp 2018

Ahoj maminky, jakou máte zkušenost ohledně nosítek na miminko? Hledám teď nějaké na internetu ale nevím které je dobré. Moc všem děkuji za rady 😉

zelenaesmolda
27. srp 2018

na fb je skupina nosime deti,tam ti poradi jake nositko vybrat.ne vsechny nositka ktere se tvari jako ergonomicke opravdu ergo jsou,na to pozor 🙂
kazdemu sedne neco jineho,nejlepsi je si ho pred koupi vyzkouset 🙂

brookmichaela
27. srp 2018

Já mohu doporučit značku TULA.

mi35
27. srp 2018

Od 1. m. jsem mela Storchenwiege (je v nem možné nosit od narozeni), ted ma dcera 6 m. a mam KiBi.

kac9
27. srp 2018

Nositko, které je tu na obrázku není vhodné z důvodu poměru šířka sedu-výška zadove operky 🙂 za sebe můžu doporučit Aloe 🙂 ale nejlepší je vyzkoušet, jak se říká, sto lidí, sto chutí 😊

nikoldarb
autor
27. srp 2018

Potřebuji nosítko od narození. Syn má teprve 10 dnů.

tortojs
27. srp 2018

Od narození jsou vhodné nejvíce šátky vzhledem k variabilitě a poddajnosti, následují nosítka typu Storchenwiege (to jsem měla já a mohu jen doporučit), caboo. Ale je jich víc. Na fb se přihlaš do skupiny nosíme děti a tam to skvěle poradí.

nikoldarb
autor
27. srp 2018

@tortojs já už žádost poslala ale čekám na přijetí. Šátěk moc nechci 😞 bojím se toho vázání 😓

morinka7
27. srp 2018

Navázat do šátku není těžké 😊 Zkus najít i nosící skupinu kolem tvého místa bydliště. Tam by jsi mohla nosítko/šátek vyzkoušet. No takhle malé miminko je rozhodně šátek nejlepší 👍 Od kuď jsi ?

zelenaesmolda
27. srp 2018

@morinka7 netvrdila bych,ze satek je jednoznacne nejlepsi,kazde ditko je jine,co vyhovuje jednomu,nevyhovuje druhemu 🙂

nikoldarb
autor
27. srp 2018

@morinka7 z Brna

ariadna12
27. srp 2018

Ja doporucuji Manducu😊.

zelenaesmolda
27. srp 2018

@ariadna12 manduca neni vhodna pro novorozence

yerry
27. srp 2018

@zelenaesmolda to sice ani ale šátek je nejvariabilnejsi, nejlépe obepne dítě a nabízí možnost více úvazů.

@nikoldarb Pro mne byl šátek top, samozřejmě se nebudeme bavit o tuhém hrubém satku pro maminku která to nikdy nedělala a má novorozeně, ale já jsem mela zanošený, 100% bavlnu a od prvního úvazu jsme nošení obě měly moc rady. Když už byla větší přišli na řadu kibi, ale spíš kvůli rychlejší manipulaci v terénu, do šátku jsem vázala doma ještě v roce, při nemoci nepostradatelný pomocník. Uvázat šatek se mi zdálo neuvěřitelně složité, ale jednou jsem shledal video na youtube a šlo to samo.
Jinak existují také krátké šátky s RS kroužky, tam je pak úvazu jednodušší
Jinak pro takto malinké miminko z nositek pouze storchenweige nebo caboo. ... nebo možná nějaké mei tai... Ale pokud jsi z brna, ideální je spojit se s region skupinou, tam ti holky půjčí na vyzkoušení a hezky všechno ukážou....
Opravdu se není čeho bát, já jsem svůj první úvazu uskutecnila 13. den po císaři a malá neměla ani 2,5 kila....byla jsem lehce nervózní, ale spíš z očekávání jak se jí to zde líbit, usnula dřív než jsem šátek utahla 😂
Je dobře že chceš nosit, mě to v mnoha věcech pomohlo 😍

zelenaesmolda
27. srp 2018

@yerry nositek je spousta ktere jsou vhodne od narozeni,lenny lamb,martyS,srdicko myslim.caboo jestli myslis ten predvazany satek tak ten moc dlouho nevydrzi
ja jsem treba satek nechtela protoze nemam nervy se ucit ten uvaz,nejsem zrovna manualne zrucna :D

janaelia
27. srp 2018

@nikoldarb Tak hlavně aby bylo ergonomické to nosítko, hlavně ať to není visítko. Viděla jsem i hodně nosítek ušitých ze šátku.

muhehehe
27. srp 2018

Desetidenní miminko bych nedávala do žádného nosítka. Do náruče, nebo do šátku.. teda za mne. Někdo nosí v nosítku hned. Ale obecná rada - půjčit si nosítko od někoho, ideálně i s živým větším dítětem (tři kila jsou totiž pohodlná skoro ve všem, až tak to nepoznáš, jestli ti sedí, nebo ne) a zkusit. Bývá spousta nosících srazů, ty holky jsou do toho obvykle fest zapálené a rády poradí. Je plno bezvadných nosítek i šitých ze šátků, jsou krásně měkké. Osobně mám manducu, ale primárně používám kočárek. U obou dětí jsem manducu používala asi až od půl roku, o něco málo dřív by to asi šlo, ale rvát do toho opravdu malé miminko mi připadá naprosto šílené, i když výrobce tvrdí, že to lze. Ale je pro mne hodně pohodlná, to má zase bod 🙂 Tolik ke zkušenosti. Čekám teď třetí dítko a chci pořídit ještě další nosítko, nějaké u kterého bych se (na rozdíl od té manducy) nezdráhala dát do něj i menší dítě (ale nikoliv novorozence, tam za mne fakt ten šátek) ideálně bych chtěla to šité ze šátku, tak to testuju... a je teda fakt, že co někdo vychvaluje do nebes (konkrétně třeba Monilu), to mi absolutně nesedlo, ať jsem nastavovala jakkoliv, cítila jsem váhu dítěte takřka výhradně na bedrech a celkový dojem byl špatný... Jiným mamkám jiných rozměrů ale sedí dobře. A dobrý dojem na mne udělalo třeba Maggion Dagoo. Takže co z toho vyplývá - zajít si na nějaký sraz a zkoušet, zkoušet........ v Brně je možností dost ;)

modrykonik147
28. srp 2018

@nikoldarb od narozeni muzu doporucit nositko storchenwiege

morinka7
28. srp 2018

Najdi si nosíme děti v centru a na starém Brně na Facebooku ;)

bayt
28. srp 2018

Od narození jsem nosila ve Storchenwiege. Je to jedno z mála nosítek, co je dělané skutečně od narození.

chimneysweeper1
28. srp 2018

@nikoldarb V Brně je centrum MaTáTa, v Řečkovicích nebo v Husovicích mají pobočku. Zajdi tam, Jitka Svobodová nebo kdokoli tam Ti rád ukáží nosítka a šátky, pomohou uvázat, nastavit, nosítko půjčí na vyzkoušení. Pro malé mimi doporučuju elastický šátek, nemusí se extra utahovat, takže vázání není těžké jako s normálním šátkem. Syna jsme takto nosili do 4 měsíců a pak jsme měnili za pevný šátek.

chimneysweeper1
28. srp 2018

A to nosítko, které jsi našla v inzerci není ergonomické, i když to píšou. Ve skupince Nosíme děti za tu cenu i nižší najdeš třeba bazarové, ale opravdu ergonomické nosítko 🙂

yerry
28. srp 2018

@zelenaesmolda uvázat šátek není tak těžké.... k nošení jsem přivedla pár holek, taky se byly vázat a teď nosí možná více než já 🤣 ano nositek od narozeni je samozřejmě více, myslela jsem ty nejznámější ....
Jinak miminko roste postupně, tudíž i tělo nosiče si zvyká. Já jsem malou nosila od 13.dne, kdy vážila 2,5 kg a i teď ve 21 měsících ji občas nosím..... pravdou je že už je mi pohodlnější nositko na zadech, to jsem s ní i na hory a naptosto v pohode....
Ale stejně jsem toho názoru že do půl roku je nejlepší šátek, a pak teda nějaké nositko .... k vyzkoušení jsem toho mela více, a nakonec jsem si vybrala 🤣

astyna
28. srp 2018

Vůbec se šátku neboj. Já jsem totální antizručný člověk a motovidlo a zvládla jsem to v pohodě. Musela jsem: žádné nosítko mi nepřišlo OK, malý nebyl buď podsazený, nebo v tom zapadal. Šátek ho krásně obemknul - do 5.m jen šátek, poté nosítko LennyUp (ze šátku). Měla jsem 3 typy manduc (prý dělaly nějaké spešl edice, které měly změkčené zádovky, neměly, biobavlna - jen reklamní tah, pocit stejný jako u obyč bavlny), Chicco (než jsem přišla na to, že není vhodné vůbec). Stačí ti nějaký slabší šátek, pro dobré naučení. Videa na youtube jsou super, nebo kurzy (Praha, Brno, Olomouc, Opava...)...

astyna
28. srp 2018

@zelenaesmolda

Tady platí nepsané pravidlo: novorozenec = šátek. Nosítko je často až od 4.-5.m podle proporcí.

zelenaesmolda
28. srp 2018

@astyna jenze tohle pravidlo je nesmysl...

astyna
28. srp 2018

@zelenaesmolda
Pro tebe.Pokud by ses pohybovala,mezi sortou nosicich,tak bys to nenapsala.