Těžké děcko a bolest zad. Jak jim ulevit?

1980mat
9. zář 2009

Ahojky,

nikdy jsem neměla problémy se zády, ale teď, když je synovi necelých 14 měsíců doslova trpím, jak mě bolí záda. Bohužel se u nás sešlo několik faktorů, které zapříčinily mou bolest zad. Syn se narodil s porodní váhou 4600 g a i teď je samozřejmě mnohem větší a těžší než jeho vrstevníci. Syn má navíc opožděný motorický vývoj. Ve svých 14 měsících teprve pomalu začíná lézt a o chůzi nebůže být ani řeč, takže ho velmi často tahám sama. No a záda už to nevydržela a vypověděla mi službu. Musím občas brát léky na zmírnění bolesti. Mažu postižená místa Fastum gelem a dvakrát jsem si vzala i Ibalgin 400. Bolest zad ale trvá už tři týdny, takže to určitě nebude krátkodobá záležitost a možná to budu muset řešit s doktory. Neměla by jste některá nějaký tip, jak ulevit bolavým zádům?

verbalinka
9. zář 2009

Ahojky, zkus reflexni terapii. Mne moc pomaha. Malej ma teprv 9 mesicu, ale uz pres 9,5 kg a zada taky trpi. Pokud jsi z Prahy, tak pokud budes chtit, napis do ip a poslu ti kontakt 😉

anta
9. zář 2009

Teda já mám doma taky 14. měsíčního prcka a teda váží přes 12 kilíček - konkrétně 12,3 , já mám s leknutím 45 kg, tak si vemte, jak to mám se zády asi já. Ale je fakt, že Honzík už sám víceméně chodí, takže se ho snažím nositi minimálně. Jak ulevit zádům, to nevím, naštěstí ty největší bolesti už pominuly, asi se mi záda zocelila a vyvinula víc než předek 😀 😀 😉

kalo
9. zář 2009

Cvičit a posilovat...Jenom zpevněná záda nebolí 😉 😉

reruna
9. zář 2009

kalo má pravdu, já plánuju po druhém porodu, až se to doma trochu ustálí začít cvičit, už i u nás na malém městě se cvičí pilates, což je na záda prý úplně nejlepší, po prvním jsem to zanedbala a celé dva roky trpím a ted v dalším těhu dvojnásob - takže cvičit! a dítě zvedat z podřepu, masáže taky neuškodí

iloha
9. zář 2009

Milé dámy, též mě bolely záda (dvě děti 3790 gr, a 3720gr). Ale v- samotném cvičení to není. Během těhotenství se vám páteř automaticky více prohne a při větších dětech (a za ty porodníci považují děti nad 3,5kg) by vám měl po porodu záda vždy prohlídnout fyzioterapeut a pomoci vám navrátit (většinou kostrč a bederku) tam kam patří, protože ikdyž budete mít svaly, tak ty vám sice budou tu páteř držet, ale jinde.
Já jsem se kolikrát nemohla z předklonu od vany zvednout, natož vyndat Terezku, nebo spát na zádech byl problém. Ale teď docházím cca 1 za měsíc k paní, která mě fakt dala dohromady. Pro začátek jsem měla jen jednoduché cvičení - dělat co nejvíce kočicích hřbetů 😉

kim
9. zář 2009

Leni(1980mat) však víš, co mám doma 😀 😀 ...kalo má pravdu s tím cvičením!!!mě šíleně pomohla joga!!!!!Nemáš možnost někam u vás chodit??!!

lenkabu
9. zář 2009

Dcera má 14 kilo a je to vyděšený batole co chce často nosit.........už mám postoj že buď zhebnu nebo vydržím 😀 cvičení pomáhá jen si na něj nedokážu najít čas,ale musim to napravit 🙂 a taky pořád somruju masáž po MM 😅

1980mat
autor
10. zář 2009

Holky, díky za odpovědi. Včera jsem byla se synem plavat a můžu Vám říct, že ve vodě byly záda úplně v pohodě, jak ta voda nadnáší. Večer mi manžel udělal docela intenzivní masáž bolavých míst a na pomoc si vzal Francovku a opravdu to alespoň dočasně pomohlo. Je pravda, co píšete. Chce to cvičit. Já jsem nikdy moc necvičila, protože jsem byla vždy štíhlá a stačilo mi třeba jít ryhchlejší chůzí nebo se projet na kole. Záda jsem vždy zanedbávala, protože mě nikdy nebolela. Až doteď. Zkusím se poohlídnout po nějakém cvičení u nás ve městě. Určitě se tu cvičí pilates i joga a je tu možnost chodit na masáže či rehabilitaci.