Vhodné nosítko pro půlroční dceru

verusa110
15. dub 2019

Dobrý večer. Prosím o radu...Mám dceru, 6,5m, 6kg. V létě bychom chtěli chodit do lesa atd., tak přemýšlíme o koupi nosítka. Jsem menší postavy (cca 155cm, 55kg)...Je nějaké, které byste mi doporučili? Velice děkuji...

garfulka78
15. dub 2019

Nevim odkud jste, ale v Praze je v Modranech pujcovna www.mladatko.cz, doporucila bych nositko pujcit a vyzkouset zda vam bude vyhovovat, nase mala v nekterych jen kricela, nakonec jsem u kamaradky vyzkousela babybjorn a kdyz v nem po peti minutach spala bylo jasne jake koupime mame https://m.pinkorblue.cz/babybjoern-nositko-one-..., ale koupila jsem ho pres FB za 1200, vedela jsem do ceho jdu a ze nam bude vyhovovat. Merim 158 a momentalne mam 60kg

olga_
15. dub 2019

@garfulka78 Není to ergonomické nosítko!!!
@verusa110 Poptej se ve skupině Nošení dětí. Nebo je tu taky odborná poradna o nošení.

garfulka78
15. dub 2019

@olga_ nositko babybjorn one ergonomicke je

verionka
16. dub 2019

grafulka78 Není, už jen kvůli tomu, jak je vyztužené a také výrobce píše, že je možné nošení dítěte zády k sobě, to určitě ergonomické není. Jinak tazatelce doporučuju fb skupinu Nosíme děti, tam dostanete asi nejrelevantnejsi informace 😉. A abych odpověděla i za sebe, my měli Kibi, taková klasika, kterou má asi nejvíc líbí, je rostoucí, takže využijete opravdu dlouho, ale teď už bych možná vybírala víc a zkoušela, co sedne. Bylo fajn, ale při každodenním nošení mě stejně bolela záda a nyní, když má syn 2 roky a 15 kg, už ho nenosím, je nepohodlné, i když výrobce tvrdí, že je použitelné až do 20 kg. Věřím tomu, ale asi každému sedne něco jiného, tak zkousejte a zkousejte 😉

garfulka78
16. dub 2019

@verionka v tom pripade nevim proc to vyrobce uvadi

verionka
16. dub 2019

@garfulka78 Pravděpodobně proto, aby co nejvíce prodal a měl vyšší zisky? Výrobci uvádí všelicos, nejde věřit všemu 😉

zelenaesmolda
16. dub 2019

@garfulka78 babybjorn je visitko ale rozhodne ne ergo nositko.vyrobci to casto uvadeji i u nositek zcela nevhodnych,ze jsou ergo.

@verusa110 skupina na fb nosime deti,poradi ti co a jak

journals
16. dub 2019

@verusa110 Ahoj, jsem taky malá - 155 cm, okolo 50 kg. Vyzkoušla jsem pár nosítek. Dost mi sedělo Ergobaby, ale nakonec vyhrála klasika - Tula FTG (syn má 3 měsíce). Podědila jsem LannyLamb a tu určitě nedoporučuju, je až od konfekční velikosti 38, takže by ti bylo velké.
Ideální je zkusit. Ale abych řekla pravdu, na nosící srazy jsem neměla odvahu, nějak mi ten typ "stálenosících" žen nesedí. Takže já jsem zkoušela metodou pokus - omyl aneb objednat - vrátit.

zelenaesmolda
16. dub 2019

@verusa110
MartyS nositka jsou dobre

olga_
16. dub 2019

@journals Jak si dospěla k závěru, že se na srazech scházejí jen "stálenosící"? Není to tak 😉

bayt
16. dub 2019

@verusa110 Mám cca 166 cm a nyní 58 kg. Vyhovuje mi hodně KIBI, zkoušela jsem i jiný nosítka, ale toto bylo nejlepší.

darinka84
16. dub 2019

@verusa110 jsem drobnější postavy menší a malá váží podobně jako vaše dítko. Máme martys. Česká značka. Ale doporučuji jít opravdu někde na sraz a vyzkoušet. Měla jsem vybrané podle fb ve skupině nosíme děti a nesedlo malé. Ono totiž dítě může vážit 6 kilo ale může být malinké a nebo hubené ale dlouhé. Já vybrala na srazu skupinky. Navíc maminky poradí jak správně nastavit.

zelenaesmolda
16. dub 2019

@darinka84
taky mam martyS

verusa110
autor
16. dub 2019

@journals To já také nejsem typ stále nosících...Ale když jde člověk na procházku do přírody, do lesa na houby atd, s kočárem to půjde těžko...

verusa110
autor
16. dub 2019

@darinka84 Děkuji za info...