3x denně 2 tablety magnesia v těhotenství

podkolka
30. črc 2015

Dobry den mate zkusenost s uzivanim magnesia. Doktor mi dnes naordinoval 3 denne 2 tablety. V pribalovem letaku je ze tehotne by to nemely brat.

aenka
30. črc 2015

já ho taky brala takto, tvrdlo mi jinak často břicho, ale od 35.týdne už jsem ho vysadila....

micka1
30. črc 2015

já ho brala u všech 3 těhotenství. Tvrdlo mě břicho. Brala jsem ho tak 3x2. Dr mě ho vysadil v 36tt.

alboo
30. črc 2015

opravdu to tam je? to je nějaká novinka... magnézko se těhotným předepisuje standartně, u klasického magnézka je i hned v úvodu, že se využívá při doplňování Mg v těhotenství... jediný,c o tam je psaný a nedělá se, že by se měl užívat při laboratorně prokázáném nedostatku

alcar
30. črc 2015

Jo to je takove klasicke davkovani v tehu. Jeste lepsi je Magnosolv. Ja ho brala az do uplneho konce kvuli tlaku a preeklampsii. Vubec se toho neboj. 🙂

karoli_p
30. črc 2015

Myslím, že můžeš být v klidu, magnesium se dává těhotným naprosto běžně. Já ted mám taky brát 3x denně 2 tabletky magnesia a to jsem ani problémy s tvrdnutím břicha neměla. Minulý týden jsem byla v nemocnici na noc a dali mi magnesium do kapačky s tím, že mi mudra řekla, že mi poleze i ušima a taky že jo, trochu mě předávkovali a nic se nestalo 😉 já ho teda beru skrze zkrácený čípek...

petit_grisu
30. črc 2015

Taky jsem brala, dokonce stejné dávkování. 🙂

hanik73
31. črc 2015

Podle příbalového letáčku by se Magnesium v těhotenství brát nemělo.Ptala jsem se na to teď ve středu doktorky v Motole.Mám stejné dávkování 3x2 tablety.Stejně je to i s Utrogestanem,který beru kvůli zkrácenému čípku od 20.tt.V letáčku je,že se může brát jen v 1.trimestru těhotenství.Doktorka se usmála a odpověděla,že vědí,co dělají.

blahova_andrea
31. črc 2015

taky jsem ho tak brala u prvního těhotenství. břicho mi ale tvrdlo dál, křeče v nohou taky neustupovaly a rodila jsem o měsíc dřív. takže netuším na co to mělo mít vliv nebo kdy by mi to lékař vysadil nebo zda bych ho brala až do konce těhotenství. taky jsem pak ale slyšela, že teď už se takto nepředepisuje, nebo spíš předepisovat nemá, že je to stará škola, zvyk...u druhého jsem nebrala. tvrdnutí skoro žádné, křeče snesitelné a dítě donošené 😅 tak nevím no 😀

lavinka
31. črc 2015

Já preferuji heslo "nečíst příbalové letáky od léků".Magnesium se běžně v těhotenství užívá, dokonce se v porodnicích dává do infuse na zastavení konrakcí. A to vím určitě, protože tam pracuji, tak se neboj. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru