Antibiotika těsně před otěhotněním, jaký to má vliv?

janazzz
15. led 2015

Mám dotaz - asi 3 týdny před otěhotněním jsem užívala antibiotika Duomox, která by měla být vhodná i pro těhotné a následně ještě jedny silná antibiotika na močák. Ta jsem dobrala cca tři dny před otěhotněním. Nepamatuji se, jak se jmenují, ale pamatuju si, že v příbalovém letáku bylo naspáno, že se nesmí užívat v době těhotenství a není dobré nebo nesmí se, už nevím, je užívat i při plánování těhotenství. Jenže stalo se a já jsem zjistila, že jsem těhotná. Tak mám strach, jestli je všechno v pořádku. Jaký to může mít vliv na miminko? Děkuji.

nyna87
16. led 2015

Ahojky,nemam zkusenost takhle s antibiotiky,ale ja zjistila v jeden den tehu a nestovice.Postavila jsem se k tomu tak,ze bud to mimi da nebo ne.Uz mam za sebou potrat ( nebylo srdicko) a mimi se zatim drzi 🙂 je to teda zaprah na nerviky,ale rikam si,ze to dame.Byla jsi uz na gynde?Co Ti na to rek doktor?Doufam,ze budete oba v poradku 🙂

janazzz
autor
18. led 2015

@nyna87 Na gyndu jdu až na začátku února, dřív neměli volno ☹ Taky si říkám, že kostky už jsou vrženy a už s tím nic neudělám, vrtá mi to ale furt v hlavě. Snad bude všechno v pořádku.
Ohledně neštovic jsem se ptala v prvním těhotenství. Pokud jsi je už měla, neměl by být problém.

janazzz
autor
18. led 2015

@nyna87 Už jsem to pochopila, tys ty neštovice dostala. Já jsem si to přečetla v rychlosti a pochopila jsem, že jsou jenom v tvém okolí. Tak držím palce!

nyna87
18. led 2015

V kolikem si tydnu?Ja jdu na gyndu ve stredu,mela bych byt 11+6 a v patek na screening,tak snad bude vse ok 🙂
Presne tak kostky jsou vrzeny,miminka to daj neboj 🙂 ja jdu na gyndu po 14 dnech protoze jsem mela antibiotika,ale prijde mi to jako vecnost.Drzte se

juldaska
18. led 2015

V prvních týdnech není "miminko/plod" ještě nijak spojený s maminkou, takže antibiotika v raném stádiu těhotenství nevadí.. můj názor

deathy
21. led 2015

V říjnu jsme celá rodina marodili, já i manžel antibiotika, dcera taky něco na ten způsob... takže pěkně bacily všude.
No, a zrovna v tuhle krásně antibotickou dobu jsme otěhotněli :D což nechápu, protože jsem byla ráda, že se vůbec zvednu z postele :D
Ptala jsem se u mýho dr a přesně mi bylo řečeno, že v tuhle dobu otěhotnění+atb se bát nemusím... že by to vliv mít nemělo a přesně, mimčo ještě není spojený s mamkou, takže by se to k němu nemělo dostat.
A vypadá to tak... od začátku dotěď je vše v pořádku, všechny kontroly a výsledky klapou.. tak bych se toho nebála 🙂

janazzz
autor
21. led 2015

@nyna87 Já jsem teprve 6tt, teprve na začátku. Jak ti dopadl dnešní UTZ?
Trochu jste mě uklidnily, snad to bude dobrý a bude všechno v pořádku.

nyna87
22. led 2015

@janazzz srdicko krasne bylo a mimi taky krasne roste,tak se neboj 🙂 jeste mam zitra screening

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru