Magnesium v těhotenství, je vhodné ho užívat na začátku?

adelajn555
14. črc 2012

Jsem v prvním trimestru a chtěla bych vědět jestly je magnesium vhodné užívat už na začátku těhotenství. Ve většině případů to ženy berou tak v 25.tt apod. Máte nějakou zkušenost? 🙂

eficenka
14. črc 2012

no magnesium užíváš pokud máš nějaký problém... preventivně rozhodně ne,
mě začali ve 23tt křeče no noh a ruk, tak sem je dostala napsané, jinak bych je nebrala....
Někdo nebere magnezium celé těhotenství, když není potřeba... a od 35tt by se stejně mělo vysadit, protože zpomaluje porod 😉

camelinka
14. črc 2012

@adelajn555 souhlasim s @eficenka ,preventivne rozhodne nebrat 😉 😅

adelajn555
autor
14. črc 2012

Děkuju za radu holky =)

ebsian
14. črc 2012

Já mám teda magnosolv, ale předepsaný spíš na problémy se zácpou. Neberu to pravidelně, což je chyba, protože ve dnech, kdy to neberu mám zácpu jako kůň 😒
Tam je ale jen kolem 300mg. Jinak mám swiss magnesko, tam je 420mg, ale beru jen když mám cukání a křeče v lýtkách..A to jeden kus. Doktorka mi řekla, že když mám křeče a cukání, tak denně max. 600mg magneska.

eficenka
14. črc 2012

@adelajn555
třeba se Ti křeče nebo tvrdnutí bříška vyhne a nebudeš muset brát....
POkud ne, tak Ti ho doktor když se zmíníš určitě předepíše.... ale od toho 35 se doporučuje pak vysadit 🙂

zelva
14. črc 2012

Ahojky, já měla Magnosolv od doktora od 28 tt do 36 tt, páč jsem měla předčasné kontrakce od toho 28 tt. Ve 36 tt jsem ho měla vysadit a 37 tt se malý narodil 😀

cuci25
14. črc 2012

Mě ho předepsal doktor kvůli křečím v podbřišku, ale už si nepamatuju v jakém týdnu 😖 Já jsem ale na prášky flink, takže jsem ho brala jen, když jsem si vzpomněla 😀 Pak už jsem ho radši nebrala vůbec, právě jsem taky někde četla, že spomaluje porod...

ivaadvojcata
15. črc 2012

Ahoj,ja jsem ve 24tydnu a cekam dvojcatka. Kvuli zkracovani delozniho cipku beru uz asi mesicmagnesium. Podle me to neni nezdrave.

swarovski
19. črc 2012

Kočky, ja som bola včera u neurologa, som v 9tt, zistil mi velku precitlivelost nervov a svalov a odporucil mi magnezium, dokonca 2 nasobnu davku. vraj je to ok a neublizi mi to, ale pomoze...

mickeyd
23. črc 2012

Mě doporučila lekarnice z lékarny magnezium v prvním trimestru jen kvuli bolestem hlavy, neboť jsem na paracetomol alergická tak pro mě bylo jedině přírodní a to magnezko s vitaminem B6 abyse to lepe vztřebávalo, ale jinak říkala, že to mám brát jen když mě bolí hlava či když jsem nemocná...

renatapa
5. bře 2013

Ahojky, me ho taky predepsala Mudr.jiz na konci prvniho trimestru, pry preventivne (proti zacpe, krecim, tvrdnutim bricha). Nejpozdeji ve 36.tydnu se to ma vysadit, jinak je po narozeni mimco takove "priblbe", mouchy snezte si me. Na predporodnim kurzu a v tehotenskem cviceni me od toho ale porodni asistentky zrazovaly, ze preventivne rozhodne nebrat, lepsi je pry zobnout si vecer par mandli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru