Snažíme se zdravě a vyváženě jíst - jídelníčky

crawler
1. kvě 2016

Ahoj holky,

od března se snažím shodit kila nabraná v těhotenstvích a následným obdobím, kdy jsem neřešila vůbec sebe, ale jen děti, práci a domácnost. Sebe jsem odbývala a výsledek byl 15kg nadváhy. Od března už mám nějaké to kilo dole, ale ráda bych, kdybychom se tady v diskuzi mohly navzájem inspirovat stravou - moc mne nebaví vymýšlet jídla, abych to měla pestré.
Hubnout se snažím vyváženým stravováním + pohybem. Tak pokud chcete, přidejte se a budu ráda i za "hodnocení" - resp, co se vám třeba v jídelníčku nezdá? Co jak upravit? Předělat?atd.🙂

crawler
autor
1. kvě 2016

Tak a zrovna začnu 😀

160cm / 70,4kg (cca -5kg od začátku března)

SN: 120g bílý jogurt hollandia, 2pol.lžíce vloček, asi 10ks goji, 1/2 banánu
SV: celozrnný chlebík (plátek asi 50g?) - 2pl šunky 91%,lehce podmazané florou light, kus okurky (ca 60g)
O: polenta + brokolice s vajcem, zeleninová obloha
Sv: smoothie 1/2 banánu + 120ml podmáslí,hrst arašídů (nesolené a nepražené), 1/2jablka
Ve: opět celozrnné pečivo ca 65g (vííím,to už je za den moc 😝), domácí sardinková pomazánka, rajčátka

Pohyb: jillian 1.level + indiánský běh 3km....
Pitný režim - hodně málo ☹ asi 1,2l ? ☹

patrusa
1. kvě 2016

Tak ja se take necham inspirovat. Jeste 8kg bych chrela dolu

crawler
autor
1. kvě 2016

@patrusa tak napiš svůj dnešní? třeba podobnou formou, jak já výše? děkuji a těším se na inspiraci 😵

patrusa
1. kvě 2016

@crawler dneska radsi ne. To nyl strasny preziraci den. Ja mam velkove problem udrzet nejskou zdraviu linii. Radsi to vse kompenzuji sportem, hlavne behem. Tydne nabeham kolem 25km. Zhubla jsem 7 kg, ale tech zvylych 8 uz bez zdrave stravy nepujde :(

crawler
autor
1. kvě 2016

@patrusa to jsi fakt dobrá!!! Já se snažím běhat, ale zatím toho moc neudýchám (proto ten indiánský).No obecně se říká, že strava dělá ca 70%,takže asi na ta zbylá kilča to fakt jinak nepůjde- tak třeba se tu inspiruješ 😉

martina468
1. kvě 2016

Ahojky,taky se snazim hubnout od brezna.Mam take skoro 5kg dole.Ale poslednich 14 dni se vaha nehybe :-/ JHlidam si pomer sacharidu tuku,bilkovin pres kaloricke tabulky.Cvicim.na orbitreku 20-30min denne

crawler
autor
1. kvě 2016

@martina468 já se na ty kal.tabulky též zaregistrovala,ale bohužel mne to tam vůbec nebaví datlovat 😀

patrusa
1. kvě 2016

@crawler s tim behanim to delas dobre, ona ta dyzicka prijde rychle 🙂

tulikiss
1. kvě 2016

@crawler ja mam teda ted blby obdobi takze slo jidlo stranou ale z tveho jidelnicku vidim jeden velky problem, a to zvlast pokud cvicis, mas tam strasne malo bilkovin.
snidane je ok, svacina da se rict taky i kdyz bych asi prohodila dopoledni a odpoledni aby ovoce bylo dopoledne ale chapu ze kdyz mas banan rano nechce se ti hned ho zase svacit... jo misto flory to spis mazni lucinou, gervais bude to zdravejsi 😀
na obed je tech bilkovin fakt silene malo a problem je ze kdyz nejsou na obed tak se pak fakt blbe dohani a kdyz nejsou bilkoviny netvori se svaly a svaly je to co clovke u hubnuti moc moc potrebuje a chce, protoze svaly hubnou aniz by si musela cokoli delat, takze cim vic tim lip(tim nemyslim ze jich mas mit jako rambo)....
pokud mas pochyby jak moc jis nebo nejis tak si to par dni vaz a hod to kalorickych tabulek a tma ti to spocita kolik si ceho snedla a kde pridat a kde treba ubrat

patrusa
1. kvě 2016

Fizicka to mela byt 🙂

martina468
1. kvě 2016

@crawler 😀 ja uz jsem tak.nejak zvykla 🙂 kolikrat si to pisu dopredu l,abych vedela co muzu a nemuzu 😀

crawler
autor
1. kvě 2016

@patrusa děkuji! no já doufám- zatím uběhnu vkuse max.300-500m? Pak se vydýchám při rychlé chůzi a znovu běh...Asi moc neumím dýchat :-/

patrusa
1. kvě 2016

@crawler je potreba behat opravdu zvolna, nikam nespechat. Indiansky beh je idealni. Drzim palce, vydrz!

crawler
autor
1. kvě 2016

@tulikiss jsi hodná! U toho oběda mě to taky napadlo - protože ta brokolice byla opatlaná vejcem dost málo a už jsem nevěděla moc co tam nacpat,abych tam ty bílkoviny navýšila ☹A teď vidím, že u večeře mi vypadlo vejce natvrdo - tak to to aspoň trochu vylepšilo...Děkuji za všechny postřehy! 🙂

crawler
autor
1. kvě 2016

@patrusa tak ty mě budeš povzbuzovat během a já tebe jídlem 😉 zkus se zítra nepřežrat 😀 btw. - já jsem vždy měla sklony k tomu jíst málo, takže ten jídelák viz výše =přežraná jsem byla skoro celý den 😀 on je ten pocit relativní 🙂

mcellinka
1. kvě 2016

Ahojky já začala hubnout 16.4 mám i své album tak se můžeš mrknou mám tam jídla co jím třeba se ti tam nějaké jídlo zalíbí 🙂. Vždy něco přidám když dělám něco nového.
Já potřebuji dát dolu 20 kg.
Jinak teda dnes jídlo :SN- 3x vejce, 2x šunka ( omeleta ) + zelenina, žitný chlebík
SV- jogurt holandia bílý a ovoce
OB- madarský guláš ( zahuštěný cibulí a protlakem - zdravá varianta 🙂 maso100g
+ rýže 100g
SV- ovesné vločky 30g, holandia, hrst ořechů, goja
VE- 100g kuřecí udělané v troubě, 200g brambor, zelenina
Moje výška je 156cm a váha byla 16.4 74,1 kg. Zatím nevím zda jsem něco zhubla. budu se vážit a měřit 16,5 🙂 🙂

mcellinka
1. kvě 2016

@mcellinka jo a cvičení dne 10 minut cardio a 20 minut posilování na ruce 🙂

tulikiss
1. kvě 2016

hlavne si holky drzte motivaci a nevzdavej te to... ja pred 2 roky za 9 mesicu sundala 15 kg byla jsem 2kg od sve vysvene 55 a pak prisla operace zlucniku, statnice a od te doby se proste nedokazu znovu nastartovat snahy byly ale vzdy to vydrzim tyden dva a pak prijde nejaka akce nebo jsem unavena a vzdam to, takze jsme pribrala za ten rok 8kg. Nejak nemuzu porad najit tu svoji motivaci zpet i kdyz staci se podivat do zrcadla a motivace by byla, ale nejak to ted nejde 😖 tak snad se to u me zase brzo zlomi

crawler
autor
1. kvě 2016

@mcellinka jé,to je pěkný jídelák! líbí se mi,jen nevím- nejsou 3 vejce moc? resp.3žloutky? - a já vždy tápu u příloh- kolik si jich tak nandat? Jinak těší mne - jsme na tom hodně podobně - výškově i váhově 😉 A poslední můj postřeh - vyhovuje ti vážit se tak málo často? Já se vážím 1*týdně - nějak mě to vždy povzbudí a když bych měla čekat měsíc, tak bych měla strach zda třeba naopak nepřibírám nebo tak - jako že takto mne to utvrdí, že jdu správným směrem a motivuje mě to dál...

tulikiss
1. kvě 2016

@mcellinka super, achjo zase budu za stourala asi bych vecer ubrala tech brambor treba 100-150 a radsi ty sacharidy pridala k obedu ale jinak super hned bych si vse dala jenom kdyby mi to tak nekdo vzdy prichystal ☹

crawler
autor
1. kvě 2016

@tulikiss já tohle znám! však jsem začala až nyní ač má mladší už 3roky.Já to vidím v psychické vyčerpanosti - aspoň u mne to tak bylo - neměla jsem sílu na nic...málo jsem spala, což mé váze fakt taky nepřidalo...☹ a baví tě pohyb?

rousse
1. kvě 2016

ahoj holky, já hubnu od ledna - dolů jsem dala sice jen 4,6 kg (měření ze začátku dubna), ALE 20 cm v pase, 6 přes zadek a 4 přes stehna. Od ledna jsem frčela na Výzvě 21 dní a cenťáky letěly dolů jak splašené - skvěle mi to pomohlo s jídelníčkem a hlavně s cvičením. Je to pecka, jsem z toho strašně nadšená- fakt doporučuju všem!

tulikiss
1. kvě 2016

@crawler no tech 9 mesicu jsem cvicila skoro denne, ne vzdy s nadsenim ale ten pocit po tom byl super. ale za tu dobu jsme toho ve cviceni vyzkousela opravdu hodne ale nic me uplne na 100% nenadchlo beru to jako nutne zlo. a to sem pritom na stredni i zavodne behala, ale kde ty casy jsou 😀
je pravda ze ten posledni rok toho bylo asi proste moc, deti v noci se porad dost casto budi i vickrat za noc, starsi vstava mezi 5-6 a krome deti si jeste dodelavam vysokou a na castecnej uvazek z domu pracuju, tak asi budu muset lip upravit cas aby se i to cviceni a dobry jidlo nekam veslo.

mcellinka
1. kvě 2016

@crawler Děkuji 🙂 no já ty přílohy vypočítala přes kalorické tabulky, vše si napsala na lednici a něco si pamatuji. Protože jak už jste tu psali taky mě nebaví to tam zapisovat .
Já se chtěla vážit přesně za měsíc protože mám takovou úchylku vážit se každý den a klidně 50x za den :D
Tak jsem si řekla že už to dělat nebudu .Ale nějak mi nedošlo že bych měla vědět alespon po týdnu jak mi to jde.

patrusa
1. kvě 2016

@crawler zitra jdu behat, takze to se prezrat nemuzu 🙂

mcellinka
1. kvě 2016

@tulikiss mě baví vařit tak to není tak strašný. Ale když děti nemají svůj den tak je to něco :D . Jinak právě já četla že brambory jsou nízkokalorické proto jich mám tak hodně a v tabulkách mi to i skvěle vyšlo 🙂 .
Uvidím jak to půjde. Třeba to budu muset váhově různě měnit.

crawler
autor
1. kvě 2016

@rousse ty blááho - -20cm v pase - wou!klobouk dolů!! a co je to ta výzva?

fifina86
1. kvě 2016

@crawler te´d je na hlavní straně album od @adenka84, koukni pro inspiraci ;)

mcellinka
1. kvě 2016

Všem nám držím palce 🙂 doufám že ty kila půjdou dobře dolu 🙂

crawler
autor
1. kvě 2016

@tulikiss tak to přesně vím o čem mluvíš- takový zápřah jako píšeš jsem měla taky a ono to ubíjí, člověk nemá sílu na nic, tělo je dost unavené a ve stresu, takže se mu určitě ani hubnout nechce, ale neboj,ono se to usadí, dětí začnou lépe spát, školu doděláš a budeš mít více času a dostaneš chuť na změnu.jinak osobně pokud to jde, tak bych omezila tu práci...pokud to nejde tak samozřejmě, ale kdyby to šlo, tak by ti určo přibylo hodně energie.