Utrogestan, do kdy jste ho braly?

jarpa111
16. kvě 2016

Ahoj holky,
asi od 4tt beru 3x denně utrogestan. Minulé těhotenství bohužel skončilo ZT, tak mi ho raději předepsal, kdyby mi chyběl hormon na udržení. Moje otázka zní, do kdy jste utrogestan braly vy? Doktor se uplně nevyjádřil, řekl at doberu co mám doma, to vychází, že konec 15tt. Myslíte, kdyby mi chyběl ten hormon, že už funkci přebere placenta a bude si ho v dostatečném množství vytvářet sama, beu toho utrogestanu? a ještě jedna otázka, vysadili jste najednou nebo postupně? O tom se taky nějak nezmínil a čtu ruzné názory..Děkuji moc, jsem trochu plašan a bojim se vysazní 😀 Děkuji 🙂 🙂

obyvatelka
16. kvě 2016

Ahoj, já brala utrogestan taky do 15tt kvůli špinění od 11tt, už ho 4 dny neberu a dobrý 🙂 v příbalovém letáku je napsáno, že se smí brát do konce 1. trimestru, takže stejně ho celou dobu brát nemůžeš 🙂 a placenta je pak už dost vyvinutá 🙂 ale víš co, ani utrogestan není všemocný..... jinak já vysadila najednou, jeden den jsem dobrala svoji dávku a druhý den už nic 🙂

pilisecka
19. kvě 2016

Já brala utrogestan kvuli krvácení a následnému špinění cca od 14.tt-18.tt...ted už ho neberu a je vše v pořádku 🙂 Co se týče vysazování...tak já ho poslední dva dny brala už jen jednou denně...do té doby 2x denně 😉 Neboj se nic 🙂 Vše dopadne dobře ja byla taky neskutečně vyplašená a je to zcela normální ale snaž se dostat do pohody 🙂 Držím palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru