Mám nárok na zvýšení alimentů, když jsem se znovu vdala?

snezenka123
12. dub 2016

Ahoj, prosim o radu.
Soud stanovil memu exmanzelovi pred 4 a pul lety alimenty na 4000,- kc na dve deti(v te dobe bylo detem 1,5 roku a 3 roky)
Soudkyne tehty zohlednovala hypoteku na dum,kterou se manzel zavazal splacet po rozvodu. Jeho tehdejsi prijem cinil cca 28 000. A hypoteka mesicne kolem 13 000.-.
Rozvedli jsme se, ja se znovu vdala a s manzelem ted mame rocni holcicku.
Jenze deti rostou,dcera chodi do skoly,syn pujde letos v zari. Naklady jsou uplne jine,nezbkd,z bylo detem rok a pul a tri...a exmanzelovi se pokud vim snizila hypoteka na 10 500,-. Plat ma ale take nizsi,cca asi 23 000.

Myslite, ze bych mohla uspet o navyseni alimentu? Muj manzel ma vyplatu 18 000.(odepisuje si deti z dani,jinak by mel 15 000)
Moc dekuji

andelka
12. dub 2016

@snezenka123 záleží na více okolnostech. Na podílu péče, zda kupuje něco navíc..nemám dojem, že se zohledňuje hypotéka. Obecně by měl na každé při 23 tis. platit 3 000, takže celkem 6000 (moje vlastní zkušenost od soudu je podobná). U vás by se měly zohlednit společné příjmy s manželem. Ale ani jeden (ani vy ani ex) nemáte nijak nadstandartní příjem. Asi bych už z důvodu, že o alimentech bylo rozhodováno před více lety a obě děti budou na ZŠ o zvýšení zažádala. Ale spíš až i mladší bude ve škole, řeší se zvýšené náklady aktuální, ne budoucí.