Příspěvek na dítě, jak je to s vyřizováním?

lucyanek
20. led 2015

Prosím poraďte, jak je to s vyřizování příspěvku na dítě. Nikde jsem nic konktérního nenašla a to něco málo co jsem našla, mám k tomu dotazy 😖

- o tento příspěvek se žádá vždy v září?
- rozhodující je příjem za kalendářní rok - takže od např. 10/2013 do 9/2014? nebo jak?
- jde prý žádat i zpětně? a prý nějak v nějakém čtvrtletí?
- jak dokazujete příjmy? Pokud má třeba manžel jednoho zaměstnavatele, je to jasné. Ale manžel byl zaměstnaný a pak na úřadu práce - jak to doložit? úřad práce vydá potvrzení nebo třeba výpis z účtu, kde je vidět podpora? a já jak doložím příjem ze zaměstnání, mateřskou a pak rodičák? stačí takové ty papíry, kde je uvedeno,jakou výši vám mateřské a rodičáku přiznávají? A ani jeden bychom zaměstnavatele nejradši nekontaktovali 😅

Moc moc děkuji 😉

anina32
20. led 2015

@lucyanek Zažádat můžeš v podstatě kdykoliv, v září- říjnu jen doložíš příjmy aby si mohla pobírat dávku i nadále. Dokládají se příjmy za předcházející rok, dostaneš formulář a personální do něj vyplní příjmy, pokud bylo zaměstnavatelů víc, musí být vyplněné příjmy od všech. Mateřská, rodičák ani podpora v nezaměstnanosti se dokládat nemusí, to se jim sehraje v počítači samo.