Změna příjmení dítěte, řešily jste ji soudně?

aniikaa
14. bře 2016

Ahoj,chci se zeptat resila jste nektera soudne zmenu prijmeni u ditete? Maly ma prijmeni po ex pritelovi ale ten o nej nema zajem,malej ho ani moc nezna ale on se zmenou i presto nesouhlasi,hlavne kvuli sve mame ktera si maleho bere misto neho...on hraje bedny a fetuje a ja nechci aby byl maly spojovan s takovym clovekem,myslite ze bych mela sanci? Dekuji

ivular
14. bře 2016

@aniikaa Proti vůli otce je to bez šance ☹ To by musel být vyloženě zbaven rodičovských práv..

verka4d
15. bře 2016

Kamarádka to taky řešila,chtěla,aby se její dcera jmenovala po novém manželovi,když ten původní jen pil a hrál... Samozřejmě ani neplatil alimenty,tak se po nějaké době domluvili,že se na ty alimenty vykašlou pod podmínkou,že se malé "zřekne",prostě bude zbaven rodičovských práv. Souhlasil,tím pádem s malou už oficiálně nemá nic společného a současný manžel souhlasil,že si ji jakoby osvojí a bude mít jeho příjmení. Už ho má... 🙂 Takže přes nesouhlas biologického otce to fakt nepůjde...

j.a.n.i
15. bře 2016

Tak jsou případy, kdy to soud povolí i přes nesouhlas otce, ale většinou v případech, kdy je matka znovu vdaná, má další dítko, takže to první má jediné jiné jméno a ještě se vůbec nestýká s biootcem a jeho rodinou...

maximsarah
10. čer 2016

@aniikaa My si tim zrovna procházíme. Podali jsme k soudu žádost o změnu příjmení dítěte bez souhlasu biolog.otce ale opravdu tam je podmínka že nové manželství musí trvat nejméně rok. S manželem máme i 3letou společnou dceru a starší 11 let se pochopitelně chce jmenovat stejně. Otce neviděla 2 roky, nemá o ní absolutní zájem. Alimenty nikdy řádně neplatil a momentálně je za ně i ve vězení. Na termín stání čekáme. Bez pádných argumentů, pokud je tam ze strany otcovy rodiny zájem a pokud nejste vdaná, tak se o to ani nepokoušejte :(

lucie009
27. čer 2016

A co 2he krestni jmeno?? Jaky je padny duvod ke zruseni??

novakovapavlina
1. srp 2016

U nás to dopadlo dobře, soud rozhodl místo otce a příjmení nám bez problému povolil, důvod byl taky třeba že jde syn poprvé letos do školy. Máme si zajít na matriku, akorát nevím jestli se tam platí těch 1000 kč za změnu příjmení když nám to schválil soud, nevíte nějaká maminko?

whatty
31. srp 2016

taky sem to chtěla zkusit ale nevím no ex se o malou zajíma jen když je u ex tchyně a když ona ho dokope k tomu aby přijel jinak si ji nebere..na sociálce mi řekly že když by měla 10-11 že už bude záležet i na jejím nazoru...tak to asi po novém roce zkusíme za to nic nedám..

lucie009
12. zář 2016

Tak az mu bude 18 let tak si to muze zrusit sam... ze jo?? Tam jde o to... ze moje rodina mu rika prvnim jmenem a strana otce tim druhym chudak malej bude pekne zmatenej...

karolinasvetla111
16. únor 2017

Prosim, nevíte zda mame sanci zmenit dceři prijmeni? Ma to bio otci, o malou se nazajima, alimenty plati jeho mama,pujcuje si jinjeho mama a on za ni ani neprijede. V minulosti me bil, psychicky tyral, styk s dcerou ma pouze za přítomnosti jeho mamky a nebo me ale nejezdi za ni. Cekame druhe ditko s novým pritelem a druhe se bude jmenovat po me, a dcera chce samozrejme taky jako maminka a detatko. Dceři je 6let, uz mela i pohovor s pani ze socialky, jak se chce jmenovat aa jestli se ji deti ve skolce smeji za jeji příjmení. Smeji se ji ze je hrášek, bere si to osobne, tak ani mi kvuli tomu neji hrasek. O svym otci rekla ze ho jako tatu nebere, ze jeji tata je muj pritel, toho miluje, rekne mu jmenem a obcas tato. Bio otec vola sve matce jen kdyz potrebuje prachy - rikala mi dcerka, ze volal babicce a chtel zase prachy. Je stale bez prace. Uz to mame podane na soud, a ceka nas 27.2.tak mam trochu obavy...

rosyyy
25. kvě 2017

Milé maminky.mam podobný problém.take bych rada zmenila jméno dcerky.vdala jsem se a byla bych ráda kdyby měla rovnake prijmeni jako mam ja.
Rozdíl je v tem, ze příjmení nema po biol.otci ale po mě.kedze jsme nebyly manzele..
Umí mi někdo poradit jestli by to soudní cestou bylo schváleno?biol.otec nesouhlasí ze zmenou i když nenosi jeho prijmeni dekuju

j.a.n.i
26. kvě 2017

@rosyyy Tezko rict, zalezi na soudci a na tom jak se dcera s otcem styka... Ja bych treba taky byla proti, aby se kvuli tvemu vymyslu menilo jmeno diteti, kdybys fakt hodne stala o to aby bylo stejne, tak si mohl manzel vzit tvoje.

rosyyy
29. kvě 2017

@j.a.n.i tak ja to nedělám z trucu.len ze ji biol.otec se vola jinak já jinak a ještě aj ona.len proto.a těžko by nějakej chlap měnil prijmeni..a uz vubec ne.kdyz je posledny v rodine se jménem.
Mě jde o to aby neměla v školce nebo v skole zmatek jak se jmenuje kdyz kazdy se jmenuje jinak..

j.a.n.i
29. kvě 2017

@rosyyy Jasně, chlap by příjmení nezmenil, tak frk změníme ho dítěti... koneckonců, tebe nikdo nenutil si brát jméno po chlapovi, mohla sis i po svatbě nechat svoje a dcera by měla stejné jako ty.
Nebo tedy, když píšeš, že to chceš udělat aby dcerka neměla zmatek v tom, že se každý jmenuje jinak, tak nabídni dceři přejmenování po tatínkovi, to myslím, že se souhlasem problém mít nebude, ale celkem chápu, že nesouhlasí s tím, aby se jeho dítě jmenovalo po tvém novém partnerovi.

rosyyy
29. kvě 2017

@j.a.n.i kazdy ma jinej názor jestli souhlasí nebo ne se směnou jména nebo jiných věcí.ja len chcela řádu jestli to jde nebo ne a za jakých predpokladu.kazdopadne to skusim.po biol.otci bych příjmení uz ted nedala..vyhodil nas nechtel mít s nama nic spolecniho prej problemy delat nebude..a teď je tomu jinak.

ivular
29. kvě 2017

@rosyyy No a jak se ten biol. otec s dcerou vídá? Protože jestli o ni má zájem, těžko soud změní její příjmení proti vůli otce.
Po otci bych ji v tomto případě nepřejmenovávala - to je nesmysl. Možná bylo nejlepším řešením nechat si opravdu to dívčí příjmení, aby aspoň s Tebou měla shodné jméno.