Císařsky řez - zkušenosti z porodnice České Budějovice

anytt
7. únor 2019

Ahoj, nenašla jsem nikde aktualni diskuzi na tema planovany cisarsky rez v Českých Budějovicích. Je tu nekdo,kdo v nejblizsi dobe zazil planovan cisarsky rez? Jak probihala příprava a vubec cela operace,kdyz mate spinalni anestezii? Dekujuuu 😉

zuzanakn
7. únor 2019

Nic se nebojte. Je to OK. Jen se nevyděste, když to s Vámi po operaci začne trochu "házet". Je to prý normální. Kdyby mě na to předem neupozornila kamarádka, asi bych z toho byla nervózní. Jinak brnkačka 🙂. Držím palce.

anytt
autor
7. únor 2019

A davali Vam dren a klistyr predtim? Jinak moc dekuju 😉

la_farfalla
12. únor 2019

Ja ho měla před třemi lety a za cca 20 dní doufám zase. Před operací se dojde na anestezio odd. domluvit uspání a k praktikovi na předoperační. Pak je ráno v 7:00 nástup, udělají monitor, sepíší papíry a jdete se převléct. Pak se jen počká na volný sál, zavede se cévka. Klystýr mi nedělali. Na sále byl velmi příjemný personál, pani anestezioložka byla úžasná, vše vysvětlila a po celou dobu operace se mnou mluvila a popisovala, co lékaři dělají. Malého mi ukázali, mohla jsem ho trošku pošudlat rukou a odnesli na kontrolu. Bylo to moc fajn.

ladydil
27. bře 2021

Já mám za sebou v CB plánovaný císařský řez letos 18. Ledna 2021, tak pokud by někdo chtěl mé zkušenosti, ráda se podělím i když to zrovna pozitivní není.🙈

anytt
autor
27. bře 2021

@ladydil ahoj. Já bych chtěla podělit se o vaše zkušenosti 😉 děkuji, měla jste celkovou nebo spínání? A proč ne pozitivní. Dekuju

milixx
27. bře 2021

@anytt
Ahoj, já měla tedy v NCB původně plánovaný přirozený porod, ten se ale 27.11. 2020 hodně rychle “zvrhnul” v akutního císaře...naštěstí vše O.K. 🙂
Měla jsem HODNĚ komplikované těhotenství a ten závěr tomu taky odpovídal 😏
A ať hodnotím péči na sále/ na JIP/ na šestinedělí, nebo prostě kdekoli v té budově, tak za mě mají 1* a ještě 3x podtrženou. Skvělí byli! Napsala jsem i na vedení nemocnice děkovný dopis, fakt si to zasloužili 🙂

ladydil
28. bře 2021

@anytt Měla jsem spinál. Co se týká samotného řezu a poté péče od gynekologického oddělení, ať na JIP, nebo na pokoji, tak to byla neskutečná profesionalita a opravdu jim tleskám. Pravý opak však musím konstatovat o sestrách na šestinedělí. Nechci je házet do jednoho pytle, jsou tam výjimky a třeba miliónová laktační poradkyně, ale zbytek dam by podle mého neměl pracovat s lidmi, obzvlášť ne s prvorodičkami a maminkami po porodu celkově. Kdyby kvůli mému krvácení do mozku v minulosti nebylo lepší rodit ve velké nemocnici, asi bych tam znovu nešla, což mě moc mrzí, právě kvůli moc schopnému teamu, který na gynekologii je a kazí mu to pár sester.

anytt
autor
28. bře 2021

@ladydil a v kolikatem tt vás objednali na císaře?

ladydil
29. bře 2021

@anytt 38+1 ale proto, že mimčo už nepřibíralo, jinak se snaží to nechat co nejdéle dle vašeho stavu, takže když je vše OK, tak nejdřív 39 ☺️ Plus kam se jim vejdete do diáře, jelikož mají absolutně natřískáno a je třeba předním ještě abyste stihla u svého obvoďáka předoperační vyšetření, posudek od anesteziologa objednala se na test na covid, který nesmí být starší než dva dny tuším.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru