Jaký je třetí porod?

andrea2016
3. zář 2016

Ahoj holky, jelikož mě během pár dnů až týdnů (doufám, že těch dnů) čeká třetí porod, chtěla bych vědět, jak se rodilo po třetí Vám? Můj první porod v roce 2008-naprostá katastrofa. Divím se, že jsem šla do dalšího. :D A druhý v roce 2009, sice dlouhý ale pohodička. ;)

anve77
3. zář 2016

Ahoj, můj třetí porod byl úplně jiný. Prvorozenou jsem rodila o 8 dní dříve, chytlo mě to a porodila jsem docela rychle. U druhorozené jsem přenášela týden a porod byl rychlovka. Málem jsem ji porodila v sanitce. Rodit jsem šla ve svém triku, namalovaná v ponožkách,nic víc se nestihlo.🙂 Papírovalo se až potom. U třetí mi každý říkal, že tercky rodí dříve a rychle. Přenášela jsem týden a kdybych na kolenou neprosila, aby mi porod vyvolali, bůhví kdy by malinká přišla na svět.Nepomohl Hemilton,koupel,schody,sex nic. Byla jsem jak zabetonovaná 🙂 Vyvolávaný porod tím pádem žádný medík. Spíš musím říct, že třetí těhotenství pro mě bylo fyzicky nejnáročnější 🙂 Přeji krásný zbytek těhu a pohodový, rychlý porod 🙂 P.S. mám také Andrejku 😉

andrea2016
autor
3. zář 2016

@anve77 Ahojky 🙂 No můj první porod byl vyvolávaný, takže vím o čem mluvíš :/. A jsem rada že jsi napsala o ,, náročnosti", mám to taky tak. :/ Jinak děkuji ;)

anve77
3. zář 2016

@andrea2016 Nějak bych to mimi ještě odrodila,ale těhu bych už nezvládla... 🙂 Děti mám po 8 letech, takže je stále s kým se mazlit 😉 Po těch 8 letech jsem už zapomněla jak bolí porod.....Ale ani jsem nepípla 🙂

andrea2016
autor
3. zář 2016

@anve77 Tak, tak. Porod se dá přežít, jen to bříško už v životě ne... 🙂 Můžu se ještě zeptat, jaké jsi měla váhové přírůstky a mimča porodní váhu?

anve77
3. zář 2016

@andrea2016 u první holčičky 27kg nechala jsem se těhotenstvím unést 🙂 U druhé holčičky 18kg, už jsem se hlídala a u třetí holčičky taky 18kg a hodně jsem se hlídala až jsem měla strach, jestli v bříšku dostane ode mě vše potřebné. Hodně jsem se v jídle odbývala. .první 3150 gr, druhá 3250 gr, třetí 3800 gr 🙂 momentálně 5 měsíců a váha 9,5 kg 😅 fakt tlouštík...nekojila jsem ani jednu a tak byla na UM a vesele přibíraly 🙂

emisekkk
3. zář 2016

Já měla třetí porod nejrychlejší,za 1,5 hodiny bylo po všem. Ale bolesti nejhorší. Asistentce jsem říkala během porodu - to není možný, že si nepamatuju, že to tak hrozně bolí...ona mi s úsměvem odvětila...no jo, ten třetí je vždy hodně bolestivý...tak tedy nevím, ale u mne to tak bylo a zavinování dělohy? mňamka.
Jinak první jsem rodila 12 h, a druhý 4 hodiny a byl koncem pánevním.

andrea2016
autor
3. zář 2016

@emisekkk Ahojky... Presne tohle všude slyším, proto jsem zalozila tuhle diskuzi... Rychle a vice bolestive nebo pomale a bolestive... :/ Mam takový pocit, ze je na co se těšit :( :D U nas v porodce dávají hned po porodu něco od bolesti, takže ani u jednoho zatím nevím, co zavinovani je, uvidím ted tedy...

anve77
3. zář 2016

Jak jsem čekala malou, tak v poradně se mě jedna maminka prvnička ptala, jak porod bolí 🙂 tak jsem ji řekla, že tedy hodně,ale že to porodem nekončí...bolí stehy, zavinování dělohy, bolí nalévání prsů, přisávání mimča, rozhryzané bradavky, probděné noci... prostě furt něco bolí, ale to miminečko stojí za to 🙂

anve77
3. zář 2016

A můžu se zeptat jak těhotenství zvládáš ty? Termín máš tedy říjen? kolikátého a co to bude víš? 🙂

andrea2016
autor
3. zář 2016

@anve77 Možná by bylo lepsi, kdyby to pani nevěděla :D Ja probrala u první 9kg mala 3900g, u druhého 8kg a maly mel 3600g. Ted už mam pribranych skoro 17kg! Chodily jsme píchat Dexamed (cilene) kvůli velikým vahovym odhadům. A ted v 36+1 je vahovy odhad 2600g, tak doufám, ze neporodim průsvitné miminko :D

andrea2016
autor
3. zář 2016

@anve77 Termín mam 26.9 a 29.9. Cekame chlapecka Matyska. Pokud se trefily s terminem, tak by se narodil me nebo taťkovi na svatek :D

anve77
3. zář 2016

@andrea2016 Tak to byly děti jak lusk.... Já měla u třetí odhad 3 kg. A porodila jsem 3800 gr. Jsem na sále čubrněla jak puk... 🙂

anve77
3. zář 2016

@andrea2016 Na Aděnku by to bylo super 🙂

andrea2016
autor
3. zář 2016

@anve77 A jak dlouho odhad pred porodem delaly? Me u male dva dny pred porodem. Malo pres 2kg a mela 3,90kg. U malého si nepamatuju presne ale vim ze říkaly pres 4,5kg a mel 3,60kg. Jinak ptala jsi se na těhotenství, PEKLO!!! Několikrát v nemocnici, nemůžu nic a citim cely tělo, strasne unavena, to mam za to, ze jsem o tech dvou nevěděla :/ :D

andrea2016
autor
3. zář 2016

@andrea2016 A ještě jsem chtěla dopsat ze ja mam 154 cm a váhu pred tehu 49kg. Pred vsemi. Přítel taky není obr, jen děti máme poněkud vetsi :D :D

zuzineckah
3. zář 2016

@andrea2016 ja porodila 3. Pred šesti týdny a zadna rychlovka to nebyla. Ale ze všech porodu byl nejlepší no. Jenže ty dva byly des běs. Strašili mě pidi miminem, a ačkoliv byla nejmenší tak rozhodně ne tak jak předpovídali. Měla 3 kilca a 48cm 🙂

andrea2016
autor
3. zář 2016

@zuzineckah Ahojky, a je pravda, ze bolesti jsou silnější?

anve77
3. zář 2016

@andrea2016 Ty odhady dělali poslední dny před porodem.Dělali mi je při každém UTZ a natáčení asi celkem 3x a pokaždé říkali +-3 kg. ...Dělali mi je už v nemocnici, když jsem docházela na kontroly.A to těhu jsem měla podobné, akorát bez větších zdravotních problému. Stačilo teda pálení žáhy od začátku těhu, oteklá jsem byla jak balon, bolely mě záda,kyčle, ke konci zuby 🙂 Nic takového jsem před tím nezažila. A to finále už je úplné trápení. S břuchem a kilama navíc, už jsem se modlila, abych porodila co nejdříve 🙂 🙂

lumixii
3. zář 2016

Ahoj před pár měsíci jsem taky porodila po 3. Mám děti od sebe po 7 letech. Ne že bych to tak chtěla, ale příroda to tak zaridila. 🙂 všechny 3 porody jsem měla vyvolavane. A 3 byl nejrychlejší a bez "následků". Žádné sítí žádné natržení vůbec nic. Ale zase vše co tomu předcházelo by z tech 3 nejhorší. 😀 😀

magdalenax
3. zář 2016

@andrea2016 Mysím si, že je zbytečné se tím zaobírat, natož se nějak stresovat. Znám maminy - dvě děti, tři děti každá řekne něco jiného. Moje sestřenka by mohla rodit - jak sama říká, za talíř polívky, má dvě již dospělé dcery. Nemysli na to, co bude, to bude..., držím moc a moc palce a hlavně zdravíčko

hanik73
3. zář 2016

U mě byl každý porod jiný.1. dítě narozené spontánně týden po termínu,2. dítě Kp,5 dnů před termínem,váh. odhad pár hodin před porodem ani ne 3 kg(3750 g) a 3. neplánované s 16.ti letým odstupem, předčasně akutně CS.Váh. odhad 2 dny před porodem 2700g (2850g)Každý porod jiný,ale každý krásný a ráda na ně vzpomínám.

sibara
3. zář 2016

Já měla třetí porod nejrychlejší, nejpohodovější a nejméně bolestivý (až na posledních cca 10min bych dokonce řekla, že bezbolestný...) takže možné to určitě je😉 a to srovnávám s předchozími porody, které taky byly docela hladké a rychlé - první 5 hodin a druhý 3,5 hodiny od prvních kontrakcí. Za mě nejbolestivější byl druhý porod, to mě tenkrát dost zaskočilo, třetí fakt v pohodě, tak držím palce, ať vám to taky vyjde😉

babanci
3. zář 2016

Já měla třetí nejhorší a nejdelší. Dcera byla ale podivně zaklíněná.

andrea2016
autor
3. zář 2016

@anve77 Ani nemluv, asi to treti tehu je narocne pro kazdou :/ Bud rada, ze bez zdravotnich komplikaci, ja mam porad neco a kolik uz jsem mela kolapsu.... Uz se bojim i ridit, byt sama doma a podobne... Nehlede na to, ze jak jsem strasne klidny a vyrovnany clovek, tak ted obcas bouchnu jako saze :'( :D Jsi prvni, komu slysim ze se z odhadem cca trefily 🙂 A jak deti zvladly sestinedeli s cerstvym mininkem?

andrea2016
autor
3. zář 2016

@lumixii Ahoj, to bude asi tim, ze jsi mela vsechny vyvolane :D A myslis nejhorsi tehu?

bonulinka
3. zář 2016

Třetí porod byl 11 let od druhého a byl naprosto jiný než předchozí dva porody.

andrea2016
autor
3. zář 2016

@bonulinka Tak pokud byl po 11ti letech, tak byljako prvni 🙂 A byl horsi, lepsi?

babanci
3. zář 2016

Já měla tŕetí dítě 9 let po druhém a taky mi říkali,že je to zase jako poprvé.

andrea2016
autor
3. zář 2016

@babanci No.... Podle nekoho staci uz 5 let.. A jak jsi mela malou zaklinenou? :o

babanci
3. zář 2016

Místo temenem hlavy šla bradou a zalamovala si hlavu dozadu. Chudák měla spláclý celý obličejík skoro bez nosíku. Tak nějak mi to kdysi vysvětlovali. Už je to dvacet let. A vážila 4 650 gramů. Byla to neskutečná fuška.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru