Málo plodové vody ve 23tt, mám se obávat?

ajina10
8. črc 2015

Ahojky holky, byla jsem na vysetreni v 23tt v gennetu doktorka mi rekla ze mam min plodové vody ale jeste na hranici normy. Ze se to musí hlídat ale male funguji orgány normálně, zajímá me co to muze způsobit, protoze kdyz jsem se ptala tak mi rekla ze neví. Mate zkušenosti? Prosím

pernile2003
8. črc 2015

Taky mi tohle rekli v genetu a mimi se narodilo po terminu a v poradku. Neda se to ovlivnit.

teeerez
8. črc 2015

@ajina10 mela jsem taky tak od toho 25tt porad malo plodovky, ale porad na hranici normy nikdy pod. Neznamenalo to nic vazneho, mala zustala KP, nemohla se pozdeji otocit prave kvuli malemu bazenku ale to je spis nahoda, mene jsem citila pohyby a vic me ke konci hlidali

ajina10
autor
3. srp 2015

Moje doktorka mi řekla ze mi ultrazvuk delat nebude ze v papírech mam ze jsem na hranici :| ale vubec mi to nehlida ... Mam strach

veronika182
3. srp 2015

Hele na netu je akorát, že to může mít vliv na zdravý vývoj a předčasný porod - ale že se obojí stává zřídkakdy. Tak asi proto to mudr moc neřeší, jestli jste v pořádku 🙂

smallinka
3. srp 2015

Hele mě to mudr taky řekl na gyndě, začla jsem pít víc tekutin a za měsíc to bylo OK. nevím, jestli to pomohlo, ale mě asi jo 😉 protože před těhu jsem pila hodně, i 3 litry denně, v těhu málo protože mě bylo zle......četla jsem to jako babskou radu, všichni se mě smáli, že když budu pít víc neznamená, že budu mít víc plodovky, ale u mě to zabralo 🙂
Jinak strach neměj vůbec, mě napsal gyndař do papírů mírný Oligohydramnion ale nějak to neřešil, jen mi řekl, že by mohlo být víc plodovky......tak mi to znělo hrůzostrašně, ale bylo to v pořádku. Moje sestra měla to samé. Pokud by to něco znamenalo, určitě by to tak doktor nenechal.........

molindule
3. srp 2015

@ajina10 V 19. týdnu jsem měla méně plodovky - také na hranici normy. Doktor mě pro můj i jeho klid poslal na konziliární ultrazvuk a tam ( o týden později) už bylo vše úplně v normě. Prý se to často srovná samo, ale nespoléhala bych na to. Každý k tomu přistupuje jinak, ale já bych byla z toho ve stresu, kdybych nebyla na dalším vyšetření. Jestli to máš podobně, zkusila bych jí o to ještě jednou požádat.

ajina10
autor
3. srp 2015

Dekuju holky ... V patek mam 4D mozna mi to řekne tam .. A kdyz ne tak se zeptám obvodno a kdyz odmítne zase ultrazvuk menim doktora ... Moje první trhu ale na internetu jde četla hrůzy samy a docela me to deptá

molindule
4. srp 2015

@ajina10 Někdy je lepší to nečíst, ale chápu, taky mi to nedalo hledala jsem informace ba netu... Držím palce, ať je vše OK!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru