Můžu pracovat v těhotenství - výstavy?

klara015
7. bře 2017

Ahoj holky mam dotaz, zda mohu v tehotenstvi jezdit na vystavy a vystavovat vyrobky?

1.vystava je v Lyse nad Labem 22.3 - 26.3
Jedna se o to ze budu cca od 8:00 do 17:00 hod venku a vystavovat vyrobky. Sednout si muzu kdykoliv,ale kdyz prijde zakaznik musim vstat a obslouzit.
Jist mohu take kdykoliv.

Manzel a manzelova rodina je proti tomu striktne, ze bych mohla potratit atd... (neustale zvedani ze zidle, zima venku, ma vaha 44kg....dle nich)

Jsem nyni v 6tt a citim se ok, nejaka nevolnost tam je, ale to ma asi kazda z nas 🙂

Co si o tom myslite vy?

Dekuji za nazory😘

flamarion
7. bře 2017

Ahoj. Nemám osobní zkušenost, ale podle mě je to hlavně o tom, jak se cítíš ty...Základem je dobře se obléct, dobře papkat a neodbýt se nějakou svačinkou na celý den, dodržovat pitný režim...Jou holky, které třeba bez problémů cestují letadlem, jezdí na dovolenou...Pokud doteď probíhá těhotenství bez komplikací a ty se cítíš dobře a jsi přesvědčená, že to zmákneš, proč ne. Ale mysli hlavně na sebe, pokud by se ti udělalo jen trošičku špatně nebo jsi byla extrémně unavená, okamžitě to zabal...Co se týče hmotnosti - když jsi s tou váhou otěhotněla, asi to problém nebude, já si myslím, že naše tělo je geniální a má vychytaných spoustu kontrolních mechanismů a když má žena extrémní podváhu, tak zkrátka neotěhotní. Hlavně se snaž nehubnout a neodbývej se, pokud máš opravdu podváhu, miminku by to uškodit mohlo. Mám známou, která jela v takové té striktně zdravé stravě, dnes se tomu říká ortorexie, spousty věcí si odpírala, byla hubená a porodila velmi předčasně...

pataja
7. bře 2017

Určitě, můžeš všechno 🙂 Snažím se dělat vše jako před otěhotněním. Není to nemoc 🙂

arnostek
7. bře 2017

Za mě určitě ano, pokud se cítíš fajn. Na vstávání ze židle nevidím nic náročnýho (to jako myslí vážně🙂 ?), to bude náročný tak za 8 měsíců. No a jinak pravidelně jíst, pít, moc se nepozorovat, nečíst děsivý diskuze na netu a všechno bude ok 🙂. Třeba trefíš i krásný jarní počasí 🙂.

luciehutt
7. bře 2017

Určitě bych se nebála pokud se cítíš v pohodě ☺☺.
V těhu jsem dělala věcí 🙂

j.a.n.i
7. bře 2017

Normálně probíhající těhotenství není nemoc, občas se divím, že lidstvo ještě nevymřelo, když tak čtu, co je všechno v těhotenství problém.

terorka
7. bře 2017

@klara015

Pokud se cítíš dobre, tak bych se toho fakt nebala, já ještě 14 dní nazpět lyzovala 😇

marton
7. bře 2017

@klara015 Máš před sebou 9 měsíců. Přeci nebude jen sedět a bát se stávat.Pokud jsi samozřejmě v pořádku a nedoporučil ti lékař klid🙂.

anelamates
7. bře 2017

Nejsi přece ani mrzák ani nemocná, jsi jen těhotná a to není nic chorobného. Takže klidně Stravovat se , pohybovat se a oblékat se přiměřeně svému stavu. nemůžeš přece proležet devět měsíců!

soyevita
7. bře 2017

@klara015 Když se mimi udržet má,tak se udrží😉
44kg nebyla moje váha před otěhotněním,moje byla 46kg u první dcery.Věk 26let.I přes rizikové těhotenství jsem pracovala,tenkrát to bylo jiné a ještě jsem žila ve Španělsku.Tak se to tak neřesilomPracovala jsem v restauraci ,směna běžně 14h i více.Každý den.Jedna přestávka na jídlo.Restaurace měla 2patra.Takhle jsem to odběhala i s hematomem první 4měsíce

novamamina
7. bře 2017

@terorka Tak do toho bych asi nešla 😎

jitka99
7. bře 2017

Neblazni, proc bys nemohla? Ja jsem ve 14.tydnu a porad delam vse jak pred tehu, coz zahrnuje i 3x tydne posilku a 1x mesicne cestovani letadlem. Co asi delaji tehotne zeny, ktere uz maji male deti a museji litat okolo nich? Vystava je proti tomu krasny relax 🙂

eloise02
7. bře 2017

A to si představ, že jsou těhotné ženy, které pracují třeba u pásu, v nemocnicích, kde mohou klidně něco chytit, v obchodech, kde tahají zboží atd.... To vstávání ze židle na výstavě a obsloužení zákazníka mi jako "práce" zrovna nepřijde. Co asi ty chuděry ženské kdysi, když makaly někde na poli a nikdo na ně nebral ohledy, že...

muhehehe
7. bře 2017

Probůh 🙂)) Samozřejmě můžeš. V klidu až do porodu.... to bys jako měla ležet, nebo jaká je vůbec představa? Drtivá většina těhotných, které už třeba jedno či dokonce více dětí mají, má podstatně náročnější režim i když třeba do práce ani nechodí...

vanea
7. bře 2017

Jestli ti lékař nenařídil kvůli nějakým komplikacím ležet a odpočívat, tak nevidím důvod, proč ne🙂 nejsi nemocná, jsi těhotná. Já jsem teda taky opatrnější, ale jako nenapadlo by mně v prvním trimestru řešit nějaké zvedání se ze židle a stání...to jsou problémy pro třetí trimestr, kdy otékají nohy a funíš i v sedě🙂 Samozřejmě dodržuj pitný režim a pořádné svačinky, nikde nelítej a nezvedej stoly nad hlavu...Zdravé těhu toto musí vydržet, není to žádná makačka=)

terorka
7. bře 2017

@novamamina

Když oni si všichni lyzovali a mně to taaak chybělo 🙂 ale prkno, na kterém tak dobře neumím, jsem neriskovala. Na těch lyžích jsem si jistá 🙂

pataja
7. bře 2017

@jitka99 ahoj, děláš v posilce něco víc než jen rotoped či pás? Já jsem přestala chodit, když jsem zjistila, že jsem v tom a moc mi to chybí ☹

hapovab
7. bře 2017

😨😨😨 no coment

jitka99
7. bře 2017

@pataja Ahoj, doktor mi rekl, ze zatim muzu delat uplne vsechno jako pred tehotenstvim, jen omezovat cviky na bricho. Rikal, ze telo si samo rekne, az bude mit dost, ale nema cenu prestavat, pokud se citim dobre. Naopak je to pry dobre jak pro mimco, tak mamku 🙂 Takze delam v posilce vse, i chodim na body pump. Posledni 2 tydny jsem ale snizila zateze, protoze se rychleji zadychavam a preci jen jsem o trochu opatrnejsi. Nevim, jak douho budu schopna, prubezne asi budu zvolnovat na pilates, jogu a delsi prochazky. Pokud ti posilka chybi, urcite jdi do toho!

pataja
8. bře 2017

@jitka99
No mě doktorka striktně zakázala vše včetně běhu. Dělala jsem TRX, kruhové tréninky a volejbal. Možná s ohledem na věk ☹ Tak jsem chtěla alespoň chodit na těhu jógu, ale tam berou od 4. měsíce se souhlasem doktora. Takže jsem dva měsíce nedělala nic krom chůze a od příštího týdne snad ta jóga 🙂 Jinak každý den chodím 5-7 km, ale chci to natáhnout na 10 km, když už bude déle vidět. A za první tři měsíce mám nahoře 2,5 kg a břicho jak meloun 😀

johnirvingfan
8. bře 2017

Můžeš s čistým svědomím.

jitka99
8. bře 2017

@pataja jejda tak to jsem prekvapena, ze ti to zakazala, jsi na rizikovem nebo mas nejake problemy? mne je pres 30 a doktor ma uplne opacny nazor, asi fakt 100 doktoru 100 nazoru 🙂 hlavne zalezi na tom, jak se citis ty a podle toho se rid. jsi dobra, ze aspon davas ty prochazky, ja zatim nepribrala, ale verim, ze te ted ve 2.trimestru dozenu 🙂

pataja
8. bře 2017

@jitka99
P. doktorka je vcelku pokroková a nečekala jsem, že mi to zatrhne. Nic mi není jen je mi přes 30 🙂 Řekla, že snad tomu děcku můžu obětovat 3/4 roku a nic nedělat. Já jsem teda jednou byla hrát volejbal a pak jsem měla tak černý svědomí, až mi z toho nebylo dobře - spíš tedy psychicky. Kvůli ní 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru