Náraz do břicha v těhotenství. Neuškodilo to plodu?

smudlinka2
3. bře 2008

Ahoj včera se mi stala nemilá nehoda, která mě hodně trápí.Byla sem u sestřenice na návštěvě a když sem šla do koupelny, pěkně sem se narazila o zavřené dveře.Stalo se to tak že sem nekoukala před sebe ale zrovna jsem se otáčela a narazila sem se hlavně o kliku u dveří.Zarazila si mi hodně do břicha a břicho mě bolelo asi tak 20 minut.Jsem v 15.týdnu těhu.Neustále se zkoumám jestli nešpiním či dokonce nedej Bože nekrvácím ale je to dobré pak už mě ani břicho nebolelo.Co si o tom myslíte?Myslíte si že to nějak uškodilo plodu? ☹ 😢 Sestřenice mě uklidnovala že to nic není, že miminko je chráněné a takový velký náraz to zas nebyl a že to bude v pořádku.Ale mně to hodně trápí, nemohla sem v noci ani usnout.Je to ale vše má chyba, mám čumět kam jdu a ne chvátat a otáčet se..... 😒 prosím o názory a rady.Děkuji moc všem

ada80
3. bře 2008

Smudli když tě to hodně trápí rozhodně si zajdi k doktorce a řekni jí co se ti stalo a at se na tebe podívá at máš klid 😉 Pak dej vědět jak jsi dopadla.

labut
3. bře 2008

smudlinka: myslím, že mimi je v pořádku a opravdu je chráněno plodovou vodou a obalem, takže si myslím, že je to vše OK, pokud tě to ale opravdu hrozně trápí, tak si zajdi k doktorovi, protože i psychická pohoda tebe jako maminky je důležitá a měla bys být v pohodě.

alenka83
3. bře 2008

ahoj smudlinko, také bych asi radši pro klid dušičce zašla k doktorce na kontrolní ultrazvuk, aby se podívala, jestli se něco nestalo a je vše v pořádku. Nic Tě bolet nemusí, ale nevíš, co se mohlo stát uvnitř. Držím palečky a určitě pak napiš, jak to dopadlo a co Ti Dr. řekla. Hodně štěstí a více opatrnosti 😵

smudlinka2
autor
3. bře 2008

Děkuju vám za povzbuzení, jste milý 😉 .K doktorovi se chystám zítra, raději mu povím at mi udělá ultrazvuk.Ale ted mám ještě na vás asi jednu dosti blbou otázku a to to, jestli doktor i když má starší ultrazvuk opravdu pozná jestli je vše tak jak být má.Ten můj je totiž už i hodně starej, nechápu jak může ještě vůbec ordinovat ale to je jdno, ale má hodně starý ultrazvuk, prostě takovou starou žlutou obrazovku a já se bojím že tam snad ani nic nepozná.Ale tak určitě by měl vidět takový ten základ že jo?jako jestli miminku bije srdíčko a jestli žije.Já vím, blbá otázka......... 🙂

petraluk
3. bře 2008

Šmudli, já bych si pro jistotu došla k mudr, ať ti udělá kontrolní UZ. Ale myslim, že by se nic stát nemělo. Mimi je ještě moc malej, abys mu ublížila. V pozdější době už by to mohlo být horší. Kamarádce se stalo něco podobnýho, napíchla se na kliku a mudr jí řekla, být to o 10cm, tak mohla mít malá po hlavičce 🙂

ada80
3. bře 2008

Smudli neboj na ultrazvuku bude vidět,jestli je vše OK a kdyby sis nebyla jistá tak si zajdi někam do nemocnice a neboj snad to bude v pořádku 🙂

many
3. bře 2008

taky bych šla pro klid k doktorce 😉

smudlinka2
autor
3. bře 2008

Já si taky myslím že snad by na tom ultraz.měl poznat všechno to nejdůležitější a základní.Proč by ho tam jinak měl co?Mně už prostě popadají nejrůznější myšlenky.Já se omlouvám ☹
On to zas tak velký náraz nebyl, narazila jsem se v místě kde je pupík, tak v té části.Kdyby to bylo níž, bylo by to možná horší že jo? ☹ Dám určitě vědět jak jsem dopadla u doktora.Děkuju všem strašně moc

ada80
3. bře 2008

Smudli já bych ale na zítřek nečekala a šla ted, už jen pro klid duše 😉

alenka83
3. bře 2008

přesně jak píše ada. Kdyby náhodou byl Dr. na pochybách nebo Tobě se něco nezdálo, jdi si nechat udělat kontrolní utz do nemocnice. Mají tam jistě novější a řekli by TI. Ale také si myslím, že by to mělo být v pořádku a bez problémů, je ještě docela malinkatej...

werminka
3. bře 2008

Smudlinka: já bych rozhodně k doktorovi šla....... ať máš jistotu, že je vše v pohodě. Vím o čem mluvím - stala se mi nehoda minulý týden - uklouzla jsem ve vaně a spadla na břicho - tak jsme okamžitě jeli do nemocnice aby mimčo zkontrolovali. Nic za to nedáš a budeš klidnější 🙂 Tak hodně štěstíčka

many
3. bře 2008

jéééééééééééé werminka už to bude mít každou chvíli za sebou 😀 😀 😀 tak ať máš co nejrychlejší a nejlehčí porod 😉

werminka
3. bře 2008

Děkuji, MANY, už aby to bylo 🙂 začínám být dost nervózní..... ☹

smudlinka2
autor
3. bře 2008

Holky já bych si tam došla už dnes ale on v pondělí můj doktor neordinuje protože je v nemocnici někde.Jinak ještě jednou díky všem a Werminko tobě přeji klidný porod a at vám miminko dělá radost a roste jako z vody 🙂

anta
3. bře 2008

Werminka neboj, já už jsem si sama říkala, že jsem se ze začátku porodu docela bála a teď začínám docela i měnit názor, samozřejmě, že ze mě mluví sladká nevědomost, ale už se těším na ten náš dáreček, na který jsme si zadělali 🙂 😉 Držím ti taky palečky, ať ti to dopadne dobře.

many
3. bře 2008

werminka - to určo zachvíli příjde 😉 nebo aspoň do večera určo 😉 ale to věřím taky budu nervózní 😀 a čekat a čekat

nadik
3. bře 2008

Ahojky, já si taky myslím,žeto bude ok, přeci jen mimi je v placentě uloženo bezpečně, ch 😀 rání ho plodová voda a té je v 15tt dost, horší by to bylo asi až v pozdějším stádiu... počkej až budeš mít pořádnej pupík, to je pak hrůza, já už ani nehty na nohou neostříhám

luciask1986
3. bře 2008

ahoj tak ja som natom prestne tak isto som v 30t a nechty mi tiez robia problem

meryllll
3. bře 2008

Ahoj já jsem při prvním těhotenství měla taky náraz a radši jsem šla k mudr.aby nebyla odražená placenta.Pozoruj se jestli nešpiníš,ale to by tě muselo bolet i břicho.Já myslím že to bude dobré-.

meryllll
3. bře 2008

Ale nemusí ti nic být.Já měla bouračku ale naštěstí se mi rozepl pás.Jinak bych asi porodila namístě.Dítě strnulo a já jen čekala naštěstí jak se rozepl ten pás tak se ten uder zmírnil,spíš to byl trh.No a Terce budou v červnu 3 roky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru