Nízko položená placenta

vlnka09
13. únor 2015

Ahojky,chtěla bych se zeptat,jestli Vám taky některé řekly,že máte nízko položenou placentu - dole ..mně to řekly na utz ve 14tt ale prý se nemusím bát,že jak roste břicho,tak se vytáhne většinou...ale stejně mám obavy ☹ Břicho mám teď jako u prvního těhu v 6.měsíci ..tak jak je to možné? Všem děkuji za příspěvky 🙂 Hezký večer maminky 🙂

nunacek
13. únor 2015

@vlnka09 Já měla nízko placentu u druhého těhotenství. A taky jsem se bála. Ale vše dopadlo na jedničku 😵

bubbligum
13. únor 2015

měla jsem také nízko položenou placentu a krásně se mi vytáhla, byla v pořádku ještě dlouho před porodem 😉

uwe
13. únor 2015

Ahoj, měla jsem nízko placentu ve 13.tt, po 2 týdnech jsem šla k nové doktorce (nespokojena s původní) a říkala mi, že v těchto týdnech se nedá hovořit o nízkopoložené placentě, že se v dalších týdnech vytáhne většinou výš. A taky se tak stalo v 15tt. Dobře to dopadne 🙂

brouzdalka
13. únor 2015

Ahoj, tak se přidávám do klubu 🙂 Mně to řekli na utz ve 13. týdnu a na velkém utz ve 21. týdnu byla stále nízko, ale nevím, jak moc nízko, jestli nízko nízko nebo jenom nízko. Snažím se na to nemyslet, když se většinou prý vytáhne...

vercik83
13. únor 2015

Mne to rikali jeste ve 20.tt a vse ok a potod spont., se vytahla...

romantika
13. únor 2015

mela jsem zjisteno v 24tt do mesice byla vytazena.

eva118
13. únor 2015

Taky jsem měla nízko placentu na zadní stěně dělohy. Vytáhla de jenom necelé 3 cm od branky a můj doktor říkal, že záleží na porodníkovi, jestli bude porod přirozený, nebo císař, že většinou placenta hlavičce uhne do strany. Rodila jsem přirozeně.

mysonek
13. únor 2015

@vlnka09 Ve 20. týdnu mi řekli, že placenta zasahuje hluboko do dolního děložního segmentu, ale že se pravděpodobně ještě vytáhne nahoru. Rodila jsem normálně. V 17. týdnu to zatím neřeš.

svetlus_pepca
13. únor 2015

Mně řekli, že mám nízko placentu v 7. měsíci, kdy jsem byla hospitalizovaná kvůli bolestem v podbřišku. "Strašili" s možným předčasným porodem. Nakonec se mimčo narodilo přesně v termínu 🙂 Takže neboj!

vlnka09
autor
14. únor 2015

Holky moc vám všem díky !!! 🙂 teď půjdeme na 20tt tak snad bude vše o.k. 🙂

misahorackova
14. únor 2015

I mně teď ve 25 tt řekli, že mám nízko položenou placentu, na kontrolu jdu o trochu dřív a uvidí se, ale taky mi dr. říkal, že zatím by nedělal žádné závěry... 😉

zuza01
14. únor 2015

Měla jsem to samé, 20 tt nízko a vytáhla se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru