Nízko položené mimi. Jak ho dostanu výš?

simbro
22. led 2009

ahoj holky, nikde jsem tohle téma nenašla, tak začínám nové, spíš taková otázka, jestli nemáte některá stejnou nebo podobnou zkušenost: jsem ve 20tt a dle UTZ je mimi poměrně nízko, když mi Dr, dělala sono, bylo vedle močového měchýře, který byl plný, tudíž na něj jakoby tlačil, nevíte náhodou, jak by se dalo cvičit, nebo třeba jestli neexistuje nějaká pooha, která by pomohla, aby se mimi dostalo výš? všude na netu a dle DR, mám mít klidový režim, neležet na zádech, někde zase že na zádech jen s podloženým zadkem, tak jsem z toho v rozpacích, hlavně mám samozřejmě strach, aby to nějak neškodilo miminku, díky moc za rady Simona

simbro
autor
23. led 2009

vážně nikdo nemá zkušenost?

hupcza
23. led 2009

čauky .... údajně mám prcka taky trošku níž ....
ale jako já tohle fakt neřeším
jak níž ..oproti komu?čemu?
všechny parametry mám ok a tenhle jeden je "špatný"
horší je ten stres, co se tím vyvolává ...takže už to neberu
třeba čípek - dle jednoho vyšetření bych měla mít klidový režim, dle jiného je vše naprosto ok (obě provedena v jednépoloze s odstupem několika vteřin)

doktoři dle mého jedou podle průměru ...jenže žádná z nás není průměrná (viděla jsi někdy průměrného člověka?)
takže se odchylujeme ... dám na intuici - poslechni se , ono si tělo samo říká, jak se máš chovat 😉

simbro
autor
23. led 2009

díky moc, já doufám, že to není a nebude nijak vážné, jinak by asi Dr. udělala nějaké opatření, ještě jednou díky 😉

sachmetka
23. led 2009

Ahojik simbro,
tak vidim, ze vic z nas se potyka se stejnym problemem. Ja jsem kvuli nizko polozene placente byla dokonce ve spitalu, nechali si me tam sedm dni, protoze v takovem pripade hrozi krvaceni. Ono taky ale zalezi, jak moc je nizko. Placenta muze byt blizko delozniho cipku, muze na nej nalehat, nebo jej dokonce prekryvat. Kazdopadne v kazdem stadiu je pry nutny klidovy rezim. Tak mi doktorka v nemocnici nakazala klidovy rezim, v zadnem pripade sex,a kdybych nahodou zacala krvacet. tak hned zpatky do nemocnice. Doma jsem uz tyden a zatim nastesti nic. Taky je ale fakt, ze lezim, jak to jde. A co se tyce polohy, tak ja lezim jak na boku, tak i na zadech, to by na to pry vliv mit nemelo. Stejne jako nejake cviky. Nemaji na polohu placenty vliv.Jak jsem od dr. pochopila, tak ta placenta se v kazdem stadiu tehu natahuje a posouva, a vetsinou se do toho 30.tt sama vytahne nahoru. Pry se tak stane az v 99% pripadu. Pokud ne, je to indikace k cisarskemu rezu. Äle to se urci az kolem toho 30.tt, jak moc se vytahla, a v nasem pripade se urcite vytahne, a vsechno bude OK. Me s tim taky celkem vyjukala, protoze mi rekla, ze se v prumeru rodi i o 3 tydny driv kvuli te placente.
Pak jsem ale byla na kontrole u me gynekolozky, a ta nad terminem hodne nizko polozene placenty vrtela taky hlavou. Pry dokud nebyly UTZ, tak se to ani nepoznalo, a vetsinou se to samo spravilo. Ale taky mi doporucila minimalne do 30.tt zadny sex a klidovy rezim na luzku. Jen co pry nevadi, tak je pry plavani, to pry muzu. TAk se na nej chystam 🙂

No, rekla jsem ti, co vim, teda aspon co rekli doktori me. Doufam, ze ted mas trochu vic info. Ale nebuj, ono to urcite dobre dopadne, na vyvoj mimi by to nemelo mit vliv. Ja ho taky citim hooodne dole. Mej se krasne, pa

simbro
autor
23. led 2009

sachmetka: děkuji moc za krásný výklad, pomohlo mi to o tom přemýšlet spíš pozitivně, když vím, že se to může spravit je pravda, že kdyby to bylo asi nějak hodně špatný, tak dr. něco udělá, jak už jsem psala, každopádně ještě jednou díky za podporu 🙂 🙂

janika7
23. led 2009

simbro: Ahoj, asi bych se tim taky nejak nezatezovala. Zalezi, kde miminko je, ja ho mam otoceny hlavickou dole od 21tt a od ty doby mam taky drazdivou delohu (tzn. nepravidelne kontrakce). Dokud se ti nezacne nejak dramaticky zkracovat cipek a pak se otevirat, tak se nemas ceho bat. Vim, ze bys nemela treba skakat po schodecha celkove se vyhnout otresum, ale kdo to v tehotenstvi dela, ze jo? Klidovy rezim je urcite na miste, ale na druhou stranu si myslim, ze prochazkama nic nezkazis. Ja mam mit opravdu klid na luzku, ale proste to nejak nezvladam, tak se snazim neprepinat a odpocinout si, kdyz citim, ze to potrebuju. Nalez se mi nijak nezhorsuje, tak si myslim, ze pro zdravi miminko je nejdulezitejsi, aby byla maminka psychicky v pohode. Ja se u doktora na vsechno ptam treba 10x, pak vim, na cem jsem a co se deje a nemusim premyslet, co tim vlastne myslel az do dalsi navstevy a trapit se tim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru