Očkovat Synflorixem nebo ne? Je to nutné?

zzzzuuuuzzzziiii
17. únor 2012

Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o očkování Synflorixem? Je to nutné? Je to pro dítě dobré?
Prosím Vaše zkušenosti.
Díky.

zlatouch
17. únor 2012

Na tohle téma tu určitě najdeš nejednu diskuzi. Za sebe doporučuju knížku Doba jedová, kde jsou hezky vysvětlená negativa očkování.

karafiatek
19. únor 2012

Já jsem na základě knížky Doba jedová své dítě očkovat tímto nenechala. Jen povinným očkováním.

katchi
19. únor 2012

Nutne to neni, neockovala jsem.

akdar1
19. únor 2012

Ano, nutné to není. První dítě jsem nenechala očkovat, neboť vakcína byla dosti drahá. Nakonec ve dvou letech prodělal zánět stř. ucha s následným propíchnutím ☹ Nechala jsem ho pak naočkovat jedinou dávkou a zatím máme pokoj!?! Ale také je možné, že nám to spustilo období cyklických horeček - po roce pravidelných opakovaní se zatím oddálily (třeba bude konec)!?! Druhé dítě dostalo všechny dávky spolu s hexou...

anieanne
19. únor 2012

Nutné to není, ale já očkovala a i malou budu. Jen ne Synflorixem, ale Prevenarem 13.

sheherazada
19. únor 2012

Já neočkuji nic navíc nad povinná očkování. Zánět ucha měla holka jednou a to z bazénu a je to už rok a od tý doby nic. Já mám pocit, že očkováním spíš ubližuju, nicméně si zas myslím, že kdyby se neočkovalo vůbec, nebylo by to taky dobře🙂