Placenta nízko na zadní stěně

priefi
20. črc 2018

Ahoj Holky, na 1.screeningu (13tt) mi dr.napsala, ze mam placentu hodne nizko na zadni stene. Rikala, ze nemam plasit, ze se jeste muze vytahnout. U syna jsem mela ve 20tt diagnostikovanou vcestnou na predni stene a castecne v porodnich cestach a vyzahla se krasne, ale to bylo v predu, ted to je v zadu 😔 Pokud se ma vytahnout, jde pres porodni cesty do predu, nebo nahoru a zustava v zadu? Vytahla se nakonec a mohly jste rodit normalne? Mely jste nejake komplikace?

coxa
20. črc 2018

Vytáhla se a rodila jsem normálně. 🙂

fifina86
20. črc 2018

Placenta je bud na predni nebo zadni strane ;) Na vytazeni je cas, s rustem briska se olacenta vytahne. A zustane ti na zadni strane.

priefi
autor
20. črc 2018

@fifina86 aha, takze jestli to chapu spravne, tak se vytahuje nahoru po zadni stene? Nejde pres porodni cesty do predu? Hned jsem klidnejsi 😊 dekuji

priefi
autor
20. črc 2018

@coxa a mela jsi jo taky na zadni stene? A sla nahoru po zadni stene?

fifina86
20. črc 2018

@priefi ano, jde po zadni stene, nepujde pres porodni cesty dopredu, to sw opravdu bat nemusi. Budes diky teto citit intenzivneji pohyby ;)

priefi
autor
20. črc 2018

@fifina86 dekuji za uklidneni 😊 takze pokud se blbe nezvetsi, tak v podstate jsem za vodou a budu pocitat s tim, ze pujde nahoru 😊 ani nevis, jaky mi spadl kamen ze srdce 😊

fifina86
20. črc 2018

@priefi rustem briska jde nahoru, je mozne, ze jeste na velkem uktrazvuku v 20.tt bude nizko (ja ji sama mela v te dobe tak, ze prirozeny porod by v tu dobu nesel), ale mezi 20.-30.tt se naproste vetsine vytahne. Takze mysli pozitivne, bude to ok.

baraskaska
20. črc 2018

Mela jsem nizko nasedajici placentu na zadni stene jeste v 30tt ale dolu nesla, lehce se pak povytahla nahoru a porodila jsem normalne 🙂 takze zatim bych si s tim hlavu nelamala. 🙂

priefi
autor
20. črc 2018

@fifina86 @baraskaska dekuji 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru