Plodová voda nebo silný výtok ve 40tt?

ronja55
2. říj 2017

Hezký den, poradí mi prosím někdo? Jsem 39+4 a když jsem ráno vstávala tak jsem měla mokré kalhotky. Myslela jsem že je to výtok který mám celé těhotenství. Tak jsem si vzala čisté a neřešila jsem to. Ale už se mi od rána stalo potřetí že když chvíli ležím a pak se zvednu, tak jako kdybych si trochu učůrla. Na kalhotky to sotva doteče, je to opravdu malé množství. Je to jakoby voda s primesi hlenu. Hlenová zátka to asi neni, ta mi odešla před pár dny a byl to jen hustý hlen. Teď jsem si dala intimku a nevím jestli to mám nějak řešit. Nechci být za blbce že jedu do nemocnice s vytokem, ale zas to může být plodova voda. Nemate některá podobnou zkušenost a byla to plodovka?

belleelle
2. říj 2017

@ronja55 podle me zadny vytok, ale plodovka. jela bych do porodnice. Dej si vlozku, oni pak striknou indikator, jestli je to plodovka. A pokud je, uz si te tam nechaji.

andysebesta
2. říj 2017

Vzhledem k tomu,ze uz odešla zatka tak to vidím na plodovku

olga_
2. říj 2017

@ronja55 To bude asi opravdu plodovka a je potřeba jet do porodnice. Dát si vložku kvůli té indikaci. Měla jsem to podobně. Je to čiré? Pokud ne, o to více důvodů jet do porodnice!

pavlatkos
2. říj 2017

Doporučuji vložku obyčejnou. Ty tenké prý dělají falešnou pozitivitu. V nemocnici ti jinak dají jejich vložku a budou čekat...

fallingstars
2. říj 2017

Měla jsem to úplně stejně. Po dvou dnech jsem jela do porodnice, plodovka to sice nebyla (podle doktora vodnatý výtok se zátkou), ale nález byl dopoledne označen za pokročilý a večer jsem se tam vrátila s tentokrát už jednoznačně prasklou vodou a porodila 😊 Jestli si nejsi jistá, tak se tam vyprav, ale jak píšou holky, nejdřív si doma vezmi tu porodnickou vložku a chvíli počkej, nebo budeš dřepět v čekárně 😉

ronja55
autor
2. říj 2017

@olga_ Ano je to čiré ale je tam i trochu hlenu. Tak nevím jestli to není ještě zbytek hlenové zátky. Dala jsem si teď vložku tak uvidím, pokud to pořád poteče tak jedu do porodnice.

olga_
2. říj 2017

@ronja55 Ta zátka by asi tak "neučurávala"...

babbota
2. říj 2017

@ronja55 Zatka může odcházet i několik dní a je spíš hlenovita. Jsi ve 40tt a plodovka to klidně může být. Za blbce nebudeš určitě 😉

belleelle
2. říj 2017

@ronja55 ono se musí do urcite doby porodit, jinak muzes ohrozit miminko infekci. není na co cekat.

olga_
2. říj 2017

@belleelle @ronja55 To jo, na druhou stranu, a to jsem sem původně psát nechtěla, protože k tomu nechci nabádat - může příliš včasný příjezd do porodnice porod zpomalit a člověk tam pak "zbytečně" tvrdne xy hodin navíc.
Moje zkušenost: Plodovka odešla v šest ráno, volala jsem dule a po poradě s ní jsem vyčkávala na první kontrakce. Ty přišly až asi za tři hodiny, takže jsem nakonec byla na příjmu v porodnici asi v 11 hodin a syn se narodil v půl druhé. Ušetřila jsem si 5 hodin v porodnici, kde bych byla patrně umístěná kvůli plným sálům na normální gynekologické oddělení. Ale jak píšu, nechci k tomu nabádat, protože odteklá plodovka = pro porodnice příjezd. Kdybych neměla oporu v dule, rovnou bych jela.

eldrag
2. říj 2017

100 % plodovka měla jsem to take , @ronja55, takhle učuravat to můze nekdy proste unika pomalu, Kdyby unik byl vetsi určite jet

janawaes
2. říj 2017

@ronja55 No jestli uz ti odesla hlenova zatka, tak bych to videla na plodovku, pokud ti pozvolna uz odtekala i predtim a ted to zacalo vice, tak bych to videla na sbaleni tasky a odjezd do nemocnice 🙂 pocitej, ze si te tam uz nechaji, podle tydnu na to mas uz cas 🙂

hanka_12345
13. dub 2019

Taky si myslim plodovka, ja v 39+4porodila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru