Plodová voda nebo výtok?

hvezdicka97
26. čer 2016

Ahoj, od včerejška mám pocit vlhkosti mezi nohama, jsem 38tt, jenže trpím na výtok takže nedokážu poznat jestli je mezi tím plodovka. Dnes jsem celý den měla vlozku ale viděla jsem na ní jen trochu zlutaveho výtoku ale jen jak jsem si vlozku sundala, po chvilce jsem cítila zase vlhko a tak jsem se podívala a mám mokré kalhotky. Přikládám obrázek tak snad vám to nebude připadat nechutné. Z mého pohledu to vypadá jako zakalena voda, ne jako můj běžný výtok. Už pár dní me trápí poslicci a tvrdnuti břicha. Dnes jsem už byla dvakrát na velke, mám to trochu prujmovite. Dnes ráno jsem už přemýšlela zda to jsou poslicci nebo kontrakce protože už to bylo bolestivejsi ale vana to rozehnala jako vždy. Co myslíte. Může to být na obrázku plodova voda? Že by unikala po kouskach? Jinak kvůli světlu to na fotce vypadá tmaveji než je a krvavé to taky není.

andysek2512
26. čer 2016

@hvezdicka97 já bych radeji vzala kalhotky a jela do porodky. Udělají to test na plodovku.... Aby fakt neunikala postupně....
Mě se teda také stalo že že mě vrchstlo trochu čeho si a hlen a plodovka to nakonec nebyla... A co to bylo nevím, ale nejspíš výtok, také jsem na něj trpěla cele tehu.... Ale jela jsem raději do porodnice....

hvezdicka97
autor
26. čer 2016

Taky už o tom přemýšlím od rána ale nechci zbytečně vysilovat. Tak asi počkám na přítele a pojedeme, aspoň nebudu v nejistotě....

laisobel
26. čer 2016

Ja bych jela!
Mne odtekala postupne po kapkach, zadna velka prutrz...
A se mnou k porodu prijali pani, ktera sla normalne do poradny a tam zjistili, ze je bez plodovky a ona ani nevedela, ze odtekla...
Takze urcite vyraz, lepsi mit jistotu!
Muj porod pak nabral dramaticke obratky protoze byla mala 36 hodin bez plodovky mimo jine... Urcite lepsi mit jistotu a klid.

urtica
26. čer 2016

Asi bych zajela,ale jinak jsem měla ve 3. trimestru běžně výtok takovéhoto rozsahu....

kaja2016
26. čer 2016

Kalhotky Vam neotestuji, jen porodnickou vlozku, a to vysetreni na unik plodovky je docela zdluhave a bolestive a v tomhle tydnu je lepsi odpocivat, nez se nechat vysetrovat. Dejte si porodnickou vlozku a jestli to potece dal, tak teprve vyrazte. Z vlastni zkusenosti doporucuju neplasit. te plodovky je opravdu hodne, to je proste jako kdyz vytece kybl...

hvezdicka97
autor
26. čer 2016

Dobře děkuji. Já na vytok právě ze trpím celé těhotenství, proto si nedokážu být jistá. V pátek jsem byla na kontrole a doktor říkal ze pokud mi nepraskne voda tak to ještě těch 14 dní možná vydržím ale ze to taky nemusí být pravda. No a den po kontrole cítím vlhko a měla jsem večer i trochu mokré pyžamo, když jsem šla ze záchodu ale normálně jsem se utrela a při chůzi jsem to cítila a koukla jsem se a bylo trochu mokré ale necítila jsem ze by ze mě něco vyteklo :/

hvezdicka97
autor
26. čer 2016

Vložku jsem dnes měla celý den ale nic jsem nepoznala. Jen jsem viděla lehce nazloutly výtok. A ani jednou bych nepoznala ze by ze mě něco vyteklo kdybych nepocitila vlhko, tak jak to z té vložky poznám ? :(

veroniquecz
26. čer 2016

@hvezdicka97 A nebo muže odcházet hlenová zátka 🙂

hvezdicka97
autor
26. čer 2016

To si nemyslím, hlen bych snad poznala. 🙂

veroniquecz
26. čer 2016

@hvezdicka97 No u mě to vypadalo právě jako silnější výtok, proto to píšu 🙂

kaja2016
26. čer 2016

@hvezdicka97 dejte si tu porodnickou vlozku, at to muzou pak otestovat (ne normalni menstruaci, to nejde) a jedte se pak v klidu zkontrolovat a hlavne klid a nedesit se zadnejma dramatickejma scenarema 😉 neprecenovat ani nepodcenovat...

hvezdicka97
autor
26. čer 2016

To já mám sice výtok celý tehu ale slabý, ne silny ani teď se nezměnil. Porodnickou Vložku jsem si dala pro.jistotu hned i přes den jsem ji měla 🙂

veruka
26. čer 2016

@laisobel tak nemusela odtéct,já neměla před porodem téměř žádnou a rozhodně neodtekla,ale malému se přestávalo dařit a plodovku si nevytvářel ještě že jsem přišla včas☹

hvezdicka97
autor
26. čer 2016

A jak jsi to poznala? :o

andysek2512
26. čer 2016

@hvezdicka97 mě vložku testovali normálně intimku a pak přímo z pochvy, takovým štětečkem, vůbec to nebolí a je to hned..... Já byla ale v 33 týdnů teprve.... Ale určitě bych radši zajela. Nikdy člověk neví, i mě tenkrát dr řekl že je dobře že jsem přijela že raději 10 krát zbytečně něž pak Jendou a pozdě..... 🙂))) já to měla ale jednorázově, a pak už dobrý..... A otestovali mi prvně intimku, pak mi dali jejich porodnickou vložku a nic tam nebylo🙂)))

mika251
26. čer 2016

@kaja2016

podľa PA v našej porodnici máme pri podozrení z úniku plodovky zobrať sebou do porodnice čokoľvek, na čom by plodovka mohla ulpet - kalhotky, kalhoty, intimku, tak netuším, či to oni testujú nejak inak, ale nijak nezmiňovala nutnosť nosiť porodnicke vložky.
Ja by som vzala kalhotky a šla, pre istotu.

girafka
26. čer 2016

Ten roztok na rozpoznani plodovky se da pry koupit v lekarne.Zrovna nedavno mi to rikala kamoska,ze si to byla koupit,protoze mela podezreni na unik plodovky.Jmenuje se to Temesvaryho roztok.

pekkaa
26. čer 2016

@hvezdicka97 taky to ze me takto teklo ke konci, mela jsem to stejne.
Trpela jsem na vytok vicemene cele tehu, ale ke konci se zintenzivnuje.
Dle meho nazoru bych neplasila. Pokud je to jenom takove male mnozstvi, ze nejsi jista co to je, tak bych byla v klidu. I kdyby to nahodou plodovka byla, tak se nic nedeje, ona se obnovuje jenom je potreba hodne pit. A pokud ti do ted nerekli, ze mas malo plodovky, ale je stale v norme, tak do pristi kontroly to urcite vydrzi.
Pokud dovtedy neporodis🙂

emisekkk
26. čer 2016

Plodová voda může odtýkat postupně, nemusí být toho kýbl. Vyšetření rozhodně nebolí, nevím, co by bolelo na postříkání vložky speciálním roztokem, který se v případě plodovky zabarví. 😀 . Mě to dělali s normální vložkou a ne porodnickou.
Do porodnice bych jela, protože pokud jsou plodové obaly porušené jen drobně, může dojít k infekci a zkažení vody či nekomfotu mimina, což je zbytečné a škoda. Není to aktuní, ale zítra ráno bych vyrazila.

luckylee
26. čer 2016

Na me se ve fakultce divali jak na vola ze nepoznam plodovku protoze ta by tekla porad a ne jen trochu a pak nic.Jela jsem takhle dvakrat a vzdy jsem si prisla jako trotl.Bo kazdopadne i tak bych jela potreti.😂 Dej vlozku,pockej do zitra a uvidis.Riziko infekce je pri tak malem uniku uplne minimalni,pokud jsi zdrava a nebudes si dovnitr stekat neumyte ruce.😊 Drzim pesti a preji hodne zdravi.🙂

hvezdicka97
autor
27. čer 2016

Tak zřejmě to byl plany poplach, na vložce vůbec nic už si taky připadám jak blb :( ale asi dnes stejně navštívím svého gynekologa protože mám takový pocit ze se mi rozjíždí porod. Tak buď mi to potvrdí nebo mě pošle domů no :

hvezdicka97
autor
27. čer 2016

Tak zřejmě to byl plany poplach, na vložce vůbec nic už si taky připadám jak blb :( ale asi dnes stejně navštívím svého gynekologa protože mám takový pocit ze se mi rozjíždí porod. Tak buď mi to potvrdí nebo mě pošle domů no :D mám to kousíček tak uvidím jak dopadnu 🙂

bramarfi
27. čer 2016

Silně mi to připomíná mou březnovou zkušenost. Neustále ze mě něco po troškách teklo, ale jelikož jsem celé těhotenství měla výtok, začala jsem si toho všímat, až když se to postupně horšilo. Shodou náhod jsem měla kontrolu v poradně a naštěstí tomu můj gynekolog věnoval pozornost. Vyslovil podezření na postupný odtok plodovky. Doktoři v porodnici, kam jsem jela, mi ale vysvětlili, že jsme hysterický blázen, že je to výtok. Zkoušeli ve mně šmátrat takovou štětičkou. Jenže v noci to teklo víc a víc, byla jsem rozhodnutá jít znovu k doktorovi, že pokud to není plodovka, tak ať ten výtok sakra zastaví, že to pořád teče. No, a plodovka to byla, rozjetý porod, do pár hodin se malá narodila (v 36. týdnu)... Takže za mě – určitě jít 🙂

andysek2512
27. čer 2016

@hvezdicka97 tak držím palecky🙂 a dej pak vrdet jak si dopadla🙂

hvezdicka97
autor
27. čer 2016

Dám určitě vědět 🙂 od rána mám poslicky tedy spíš bych řekla ze kontrakce ale je to.nepravidelné ale bolestivejsi než obvykle. Probudila jsem se nějak před 4 ranní a od te doby malá kope jak o život ještě se ani nezastavila. Už se těším na odpoledne at můžu vyrazit k doktorovi, je to opravdu nepříjemné ani teplá sprcha nepomohla je to pořád stejné :(

kaja2016
27. čer 2016

@emisekkk Ano, plodovka muze odtekat postupne, ale dohromady toho je opravdu hodne, takze se doporucuje dat porodnickou vlozku a pockat na dalsi vytok a pak to ject otestovat. Byla jsem ve stejne situaci, jela jsem do porodnice s menstruacni vlozkou a tu me neotestovali, protoze to casto dela chybne vysledky (me bylo receno) a pochybuji, ze si neco takoveho vymysleli. Byla to opravdu dobra porodnice., Byla tudiz potreba zasunout tampon z gazy, ktery se tam ponechal prez 1 hodinu a nasledne otestoval. Neprijemne je to hodne a boli to. Vysetreni bylo negativni a porodni asistentka mi rekla, ze maminky casto chodi s podezrenim na unik plodovky a nakonec to nic neni. Ze je proste dobre dat v klidku tu porodnickou vlozku a pak prijet na vytreni, ktery zabere par minut. Bylo to pred par mesici, takze pomerne cerstva informace. Takze snad uz rozumite.

astyna
27. čer 2016

Plodová voda ze mě vyhrkla, jako bych se počůrala, ale ani sevření svěračů nepomohlo. Hlenová zátka byl jen hlenovitý rosol s příměsí krve.

Taky jsem si myslela často, že je to PV, ale prostě jen tak vodový výtok...

Takže zkusit vložku a když tak zajít 🙂

hvezdicka97
autor
27. čer 2016

Děkuji za radu. Teď jsem přišla od doktora a nakonec to plodovka není ale nepotesil me. Malá je menší o 4 týdny a váží 2400 g a to jsem 38 tt. Zítra nástup v sedm ráno do porodnice na vyšetření a rozhodnou se jestli mi porod vyvolají nebo ne. Jenže můj pan gynekolog je primář porodnice, kam jedu a říkal ze spis ano protože to vypadá na odumírání placenty takže malá už nejspíš neporoste. Každopádně mám mít sebou tašku a už tam zůstanu ležet :( a já si tak strašně chtěla zkusit jaké to je když praskne voda. První porod jsem měla také vyvolavany :(

kaja2016
27. čer 2016

@hvezdicka97 Jejda, tak hodne stesti. Ale urcite jste v dobrych rukach!

hvezdicka97
autor
27. čer 2016

Děkuji moc. Ano to jsem doktoři tam.jsou skvělí a sestřičky jak andělé. 🙂Určitě dám vědět jak to dopadlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru