Porod placenty - třetí doba porodní

maja95onebaby
3. lis 2016

Maminky, o porodu jako takovém jsem toho načetla, skoukla, vyslechla si už fakt hodně :D Třetí dobu porodní mám tak nějak ale ještě stale v mlze 🙂 byla jsem přesvětčena o tom, že příroda to samozřejmně zařídila opět uplně dokonale a po přiložení miminka na bříško a nasledném přisati k prsu, se do těla vypouštějí určité hormony, které dělohu stimulují a ta placentu vypudí (doufam že jsem nenapsala uplnou kravinu :D) je mi jasné že muže dojít ke komplikacím, přiznám se ale, že jsem viděla "pro mě" dost šokujicich videi, na kterych doktor hned po porodu miminka snad tu placentu z maminky chtěl doslova "vyrvat" -_- a potom co placentu vytahl, tak do maminky doslova strčil celou ruku a jako by ji prohrabnul jestli tam asi ještě něco nezustalo... přiznam se, že se mi fakt obratil žaludek a hrkly slzy do oči :( jsou u nas v česku takové praktiky uplně normalni? nebo se to tyka jen zahraničnich porodnic? :(

nininka23
3. lis 2016

@maja95onebaby rodila jsem 2x (plzeň a příbram).... placenta vyšla samotná a pokud do mě někdo sahal, tak jsem to nepostřehla 🙂

blecha94
3. lis 2016

Ze mě nikdo placentu netahal, vyšla sama cca 15 minut po dceři. Jestli do mě potom někdo "hrabal" rukou netuším, nic jsem necítila, ale řekla bych, že takovýho zákroku bych si musela být vědoma. Vím, že doktorka ukazovala placentu maželovi a říkala, že je krásná a vcelku, takže je vše v pořádku. Ne že by ho to zajímalo, ale on pořád tak blbě vejral mezi nohy, že si nejspíš myslela, že k tomu chce nějaké info... 😀

sasui1
3. lis 2016

Nepamatuju si jak presne to bylo u prvniho...ale nejak podobne jako u druheho. To jsem placentu porodila behem mereni/vazeni. PA chtela at trochu zatlacim a placenta vyjela sama. Nikdo do me nehrabal. U prvniho mam pocit ze za ni PA MIRNE zatahala. Ale zadne vyrvani.

simkrk
3. lis 2016

😲 ooo..jezisi...😞😲

kachenkaa
3. lis 2016

U mě akorát jemně popotahovali za pupeční šňůru, ale fakt jemně a čekali až sama placentu porodím.. Jo a ještě si pamatuji, že mě navigovali ať ještě trošku zatlačím 😉 žádná brutalita

sajul
3. lis 2016

Malej se mi na prvni prilozeni k prsu neprisal, takze tezko rict jak moc to ovlivnuje nebo neovlivnuje vypuzeni placenty.. prisla neco jako kontrakce a na jedno zatlaceni byla placenta venku.. nic hroznyho ☺

lenkajan
3. lis 2016

Placenta ve vetsine pripadu odejde sama po mirnem zatlaceni, a to do 30 min po porodu miminka. Pokud ne, je vyjmuta doktory v celkove narkoze maminky, aspon ve vetsine porodnic je to takto praktikovano.

rousse
3. lis 2016

@maja95onebaby mě se malá k prsu nepřisála, za to mě pořádně počurala a já byla tak unešená z toho, jak je malá nádherná (jasně - čerstvě vyplklé, fialové, pomačkané, zamazané od mázku - nejkrásnější miminko na světě😀 ), že ani nevím. Ale mám pocit, že mi píchli oxytocin a pak na jedno menší zatlačení při slabé kontrakci byla venku. Ale fakt to proti tlačení 4kg puclíčka byla jen taková formalita, ani jsem to nijak necítila🙂

veg
3. lis 2016

Při kojeni, prvních pár dní, me bolela deloha, doktor rikal, ze je to tim, ze telo pri kojeni produkuje poxytocin, ze delohu stahuje.. me teda to co pises připadá logicky.
U me pan doktor trochu zatahal za pupecni snuru a řekl ze mám ještě zatlačit. malinko to ještě zabolelo a bylo po porodu😊

maja95onebaby
autor
3. lis 2016

Člověk by měl asi hlavně přestat čumět na ty videa :D ja pořad tak nějak doufam že vše pujde tak nějak přirozeně a automaticky 🙂 člověk spiš nevi na koho natrefi :(

evee24
3. lis 2016

Tak já ani netuším, že jsem ji porodila :D pak akorát doktor řekl, že placenta je venku a je cela 🙂 nic sem necítila

terezapetrova
3. lis 2016

@maja95onebaby tak v 1. rade doporucuji okamzite prestat sledovat ta silena videa 😉 /i kdyby snad jen protože Te to zbytecne desi a je Ti to no nevim, každý porod je jiny, svůj dopředu nenastudujes/

terezapetrova
3. lis 2016

bude to dobry 😉

blecha94
3. lis 2016

@maja95onebaby Pokud ti porody nedělají dobře, určitě na ně nekoukej. Ono se ti to při plnym vědomí jako nezúčastněný osobě zdá všechno o dost horší, než to potom pro ženskou, co rodí, je. 😅

konekokira
3. lis 2016

Jasný, pichnou oxytocin, který ale tělo vylučuje při bondingu 😂 prostě si to doktůrci chtějí urychlit i v případech, kdy není třeba. Každopádně si můžeš do porodniho přání napsat, ze su prejes samovolný porod placenty 🙂

konekokira
3. lis 2016

@sajul dcera se mi taky neprisala a placentu jsem přirozeně porodila téměř ihned 🙂

veg
3. lis 2016

@maja95onebaby to vis, ze jo, rodili i zensky v bezvedomi, tyč tělo a mimco vědí😊
ale jestli máš tu potřebu, tak se divej, to je jasný, ze bys chtěla mít představu..
A mit porodní plán je jedna věc, a doktora kterej ho bude respektovat druhá, určitě je dobrý nebýt tam sama, ale s někým kdo dobře zná tvá prani, protože při ani po porodu člověk není tak úplně při sobe. Navic moci se opřít při kontrakci do manzela mi strašně pomohlo to poradne prozit a nebranit se tomu..

veg
3. lis 2016

Ne tyč, tvé telo😂

kika_21
3. lis 2016

@maja95onebaby Toho bych se vůbec nebála, já o tom snad ani nevěděla-po porodu jsi ráda, že máš malé a tohle už vůbec nic není. Být tebou se na nic nedívám-je to individuální, pocity má každá jiné, mám 4 děti přirozeně a 1 CS-porod placenty -opravdu jsem to přešla téměř bez povšimnutí-nikdo rozhodně nikdy nic nerval.

sajul
3. lis 2016

@konekokira tak to ja taky nastesti ☺

kocicinka
3. lis 2016

@maja95onebaby Ano, mě se to bohužel stalo. V České porodnici. Malá byla fialová, tak ji odnesli do ikubátoru. Nevím, jak dlouho dr. čekala na placentu, bylo to ve tri h v noci, ale měla jsem pocit, že spěchala, že už se mě chtěla zbavit. Placenta nešla ani po infuzi ven, tak do mě doktorka strčila ruku, PA tlačila na břicho-nevím, jak to celé trvalo dlouho, ale bylo to horší, nežli porod. Bolest strašná... páčili ji ze mě snad půl hodiny? Než ji teda vyrvali ven. V den pánovaného propuštění si mě pozvali na UZ, jelikož jsem hodně krvácela. No a taky že jo, kus tam zůstal. Byla přirostlá k zadní stěně a jak ji ze mě ta doktorka rvala, tak jí prostě urvala. Musela jsem ještě ten den na revizi. Moje gynekoložka, na kontrole po 6 nedělí, když jsem jí to vyprávěla tak byla hrozně vytočená, že po 3. porodu se klidně mohlo s tát, že vytáhne placentu i s dělohou a já jsem mohla vykrvácet. Přemýšlela jsem, že bych si o tom popovídala s primářem, ale už to asi nemá cenu. Byla to mladá holka( ta doktorka) a evidentně mě chtěla mít brzy z krku.

mrs_v
3. lis 2016

@lenkajan půl hodiny?Placenta klidně může odejít i za několik hodin a pokud tam neprobíhá krvácení nb jiný život ohrožující stav,tak to rozhodně není důvod pro něco tak drastického jako je revize v celkové narkoze.
Tahání za placentu je bohužel častá praktika českých porodnic.Stejně jako rutinní podání 10 jednotek oxytocinu při porodu hlavičky pro vypuzení placenty.Obojí se dá odmítnout NESMÍ dělat nic k čemu vy nedáte souhlas.

mrs_v
3. lis 2016

@kocicinka tohle jednání je i na trestní oznámení.

mrs_v
3. lis 2016

@kocicinka co to je za super porodnici kde je fialové dítě důvodem k odnesení do inkubátoru?Předpokládám že ani nenechali tepat pupečník a ani nečekali jestli nezrůžoví. :/

kocicinka
3. lis 2016

@mrs_v Asi jo, ale po porodu frmol( 3 děti), stěhovali jsme se, člověk se nerad k nepříjemným zážitkům vrací, ale hlavně, neměla jsem na to žádného svědka, manžel u porodu nebyl, hlídal starší děti. Moje gynekoložka mi říkala, že by to nemělo cenu, že by mi to popřeli. Ale stále to ve mě je, je znát, že mi to zanechalo trauma. A to jsem si chtěla 3 porod užít. No, kdyby bylo 4, jakože asi ne... tak v tam už rodit nebudu.

kocicinka
3. lis 2016

@mrs_v Hořovice.

veg
3. lis 2016

@kocicinka to je strašný, při čtení toho mi malem vylezly oči z dulku a mám husí kůži, jak sou nekteri ti doktoři hloupí, ještě ze dneska clovek muze rict svoje..

kocicinka
3. lis 2016

@veg no, při porodu toho moc říct nestihneš. Tak si to člověk kolikrát uvědomí až ex post.

veg
3. lis 2016

@kocicinka ja vim, psala jse o tom výše.. ja tam nemit mazela tak tak mi tu 3dp zkazej😮

konekokira
3. lis 2016

@kocicinka brr, to musel být otřesný zážitek. Hlavně že si madam stihla dopit kávu horkou, jinak nevím proč by musela "vytrhávat" placentu z břicha

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru