První porod kleštěmi, jaký byl druhý?

betha37
10. led 2018

Ahoj všem, ráda bych se poradila, asi hledám i podporu 🙂 Chtěla bych se dozvědět zkušenosti maminek, které měly první porod kleštěmi a měly potom i další dítě, jaký byl ten druhý porod. U mě první porod probíhal úplně standardně, ale na konci jsem prostě nemohla syna vytlačit. Nevím, čím to mohlo být, syn měl 3,7 kg, já jsem hubeňour, porodní asistentka mi nesedla, byla nervózní a nutila mě tlačit, když jsem ještě nebyla úplně otevřená. Do toho mě ke konci začalo hodně bolet v kříži tak, že už jsem přes tuhle bolest nedokázala víc tlačit. Takže nakonec kleště, nástřih hodně velký, velká ztráta krve. První dva dny jsem na záchod chodila po čtyřech, stehy mi vypadly až po dvou měsících, ke konci vyhnisávaly. prostě nic moc.
Teď čekám druhé dítě a rostou ve mě obavy, jak to bude. Císařem se mi rodit přes to všechno nechce, i když mi to doktor nabízí (prý jestli mám z těch kleští strach). Tak prosím o zkušenosti těch, které to měly podobně, jestli ten druhý porod byl lepší nebo třeba zase kleště a jak to zvládly. Moc děkuju 🙂

evee24
10. led 2018

Zahackuji se. Já teda mela vex. Mala me celou roztrhla. Doted problemy. Ale uvažujeme nad druhym miminkem a mam silenej strach z porodu.

betha37
autor
10. led 2018

Taky mám strach, na druhou stranu mě doktor uklidňuje, že druhý porod bývá často rychlejší a jednodušší a já mám hroznou touhu zažít to jednou taky normálně 🙂

luckylee
10. led 2018

Vidim docela jasny duvod v te PA.Nejdulezitejsi je pocit bezpwci a ten jsi teda asi citit nemohla.Nejake jine zasahy do porodu?Vyvolani?Behem toho epidural,oxytocin nebo cokoli jineho?🙂

aja55
10. led 2018

Me ceka za par tydnu druhy a zacinam mit strach. V noci se mi o tom zacina zdat uz. Prvni docela sel ale ty bolesti jsou desne. Nemate nekdo recept ale na to asi nic neni.

betha37
autor
10. led 2018

@luckylee
Žádné zásahy do porodu nebyly, vše probíhalo normálně, jen ten konec stál za ..... Těžko říct, jestli to bylo tou PA, říkám si, že přece spousta ženských se při porodu necítí dobře kvůli personálu a normálně odrodí.

jannkaaa
10. led 2018

@evee24
U nás to stejné, dlouhý porod zakončený vexem, pocit viny i vůči malé, že jsem to lépe nezvládla (i když je naštěstí vše v nejlepsim pořádku) a touha po dalším miminku, ale hrozný strach, že to zase dopadne stejně 😮

cabadajovimah
10. led 2018

Prvni humus porod nakonec vex, druhy uplne nadherny. Nepodcenila jsem predporodni pripravu, pila malinik, jedla lnene seminko, koupala se v levanduli a hlavne mela epino a mala byla venku na tri zatlaceni, nemela jsem ani trhlinku a porod to byl naprosto za odmenu. Rekla bych ze po prvnim telo vi co se bude dit a reaguje lepe a hlavne jsme se snazila uvolnit...

betha37
autor
10. led 2018

@jannkaaa
Taky jsem měla dlouho pocit viny, že jsem to nezvládla. Teď jsem myslím udělala vše pro to, abych se při porodu cítila v pohodě - budu mít svou porodní asistentku, kterou znám od prvního porodu (jako laktační mi pomáhala s kojením), absolutně jí věřím a budu rodit v porodnici, kam celé těhotenství chodím k primářovi a jsem tam spokojená. Vlastně jediná věc, co mi dělá starosti, je problém se zády, který se mi objevil těsně před otěhotněním v létě. Jelikož ta bolest vychází z místa vpravo vedle kostrče, nechce mi s tím už teď nikdo hýbat. Bohužel mi nikdo nedokáže říct, jestli s tím při porodu může být problém nebo ne. Tak mi asi nezbyde, než do toho jít a risknout to. Porodu samotného se ani nebojím, spíš toho, co bude potom. Po tom prvním jsem byla fakt rozsekaná, teď se budu muset postarat krom miminka ještě o staršího syna.

luckylee
10. led 2018

@betha37 to si nemyslim prave.Vetsina zen co znam melo porody tezke...minimalne s nastrihem nebo poranenim ze si nesedly jeste par tydnu.Pak znam pribehy domacich porodu nebo porodu prirozenych s vlastnima PA ci s dulama a tam i 5kg dite koncem panevnim s vnejsi trhlinkou.Dvojcata kazde pres 3500g porozene nekolik hodin po sobe take temer bez poraneni a podobne.Tam jsou ty poraneni skoro minimalni kdyz je to v prijemnem prostredi a pocitu bezpeci.Ale ony maji i nastudovany porod,postup i to ostatni okolo.Maji podporu a vi ze to jejich telo zvladne.Nekomu opravdu staci malo aby se necitil dobre a nebo miminko potrebuje vic casu a pak prijde nejaky tulpas a rekne no jo tady to nejde,nebo porod je teprve na zacatku....a to rodicku dokaze vydesit a zavrit.

misa357
10. led 2018

@betha37 Můj první porod byl horor, proto chci u druhého vlastní PA, se kterou se dopředu domluvím a která me bude bránit, před zbytečnými zásahy.

mumik
10. led 2018

Ahoj, vlastní zkušenost nemám,ale kolegyně prvního také rodila s pomocí kleští (vyprávěla,že to bylo dost ošklivé a syn měl pak i kvůli tomu nějaké problémy) a druhou dcerku porodila normálně bez zásahu,tak snad Tě to trochu uklidní.
Možná by bylo dobré absolvovat u nějaký kurz přirozeného porodu,viděla jsem hezká videa na YouTube a paní pořádá i kurzy. Přeji štěstíčko

evee24
10. led 2018

@jannkaaa ten pocit me taky sziral. Navíc mela sem rupturu 3 stupně. Konečník rok moc nefungoval jak měl. Nechci aby to dopadlo stejne.

anazuzzuzana
10. led 2018

Můj syn byl taky kleštěmi, taky měl 3,7kg, ale já nejsem žádnej hubeňour, bolest jsem snášela dobře, otvírala jsem se pěkně plynule, vše ok, do té doby dokud mi do toho nezačali kecat, nutili mě ležet na zádech, alternativně na boku...chtěla jsem stát nebo klečet, to mi neumoznili a já jsem přesvědčená, že kvůli tomu jsem ani po dvou hodinách syna nemohla vytlačit. Nepřidám zkušenost z druhého porodu, ale vím že příště už se ležet na zádech donutit nenechám a budu si rodit tak, jak to cítím a všechno dopadne dobře, přirozeně a bez kleští či jiných pomůcek, které doktoři často používají na hašení toho, co sami zavinili

induska
10. led 2018

Já měla první porod vyvolávaný, oxytocin, epidurál nezabral, kleště- malá 4150g. Horor. Měla jsem šílený strach ze druhého porodu. Kvůli velkému váhovému odhadu mi doporučili císaře, nehadala jsem se. Malý měl 4320g. Zlatý císař musím říct!

betha37
autor
10. led 2018

@anazuzzuzana
Tak to jsme měly hodně podobné. Vše probíhalo dobře, až PA usoudila, že můžu tlačit, přesunula mě na sál a nutila do různých poloh, které pro mě byly často vyčerpávající a cítila jsem, že ten spodek v těch polohách neuvolním. Pak přivolala druhou, pak primáře, který byl po noční nevyspalej a naštvanej, že ho zas někdo ruší. Vyslechla jsem si, že chci rodit přirozeně a přitom to neumim apod. Totálně jsem pak už rezignovala a cítila, že už to nemám ve svých rukách ☹

labijoux
10. led 2018

Někteří psychologove většinou ženy , nebo i duly nabízejí zpracování strachu i traumatu z porodu,je možnost si vzít i 2 osoby k porodu pro lepší komfort bezpeč a pocit

evee24
10. led 2018

@betha37 tak Já zase nemůžu na personál nic říct. Zkoušeli semnou tlačit v ruznych polohách. Na stolicce I na 4. Ale prostě mala se ani nehla. Pohla se jen jednou při zatlačení ale zajela zpátky. Pak honem vex.

magdalenkarus
12. led 2018

Ahoj take jestli mohu uklidnit cekam pate dite prvni jsem mela klestema a to sami co ty u hruhy to byla pohoda of prvnich kontrakci po vytlaceni ubehli 2hodky takze v klidu nemej strach

radostnavila
5. črc 2019

Ahojte holky, obnovíme diskuzi? Čeká mě druhý porod v prosinci. První, kleště, před třemi lety...

blueyonder
5. črc 2019

@radostnavila To jsme na tom podobně, akorát druhý porod má být v listopadu! U nás ty kleště byli z důvodu, že malá nepostupovala rychle porodnimi cestami a už měla slabé ozvy, tak to hold urychlily kleštěmi. Moc si to ani nevybavují tu bolest a už to jsou 4 roky, měla jsem asi štěstí i na doktory co mě šili, jizva se mi pěkně zahojila a problémy pak žádné. No zatím na porod nemyslím, ale půlka už je za námi, tak se to blíží...

radostnavila
12. črc 2019

@blueyonder Ahojky, já jsem od prasknutí vody po 24h měla vyvolávačku a vyvolávačka pak byla dalších 30 hodin. Pak jsem porodila. Tedy opravdu po třech dnech. Forcepem. Po dvouhodinovém tlačení už jsem neměla sílu! A ozvy také začaly klesat. Porod byl strašně dlouhý a náročný. Šili mě v narkóze, i Tebe? Měla jsem obrovskou ztrátu krve a docela dost komplikací, včetně prasknutí stehů asi týden po operaci. ☹ Stav po porodu byl opravdu nepříjemný. Malý byl ovšem absolutně v pořádku a hned k světu, tak to byla největší odměna! Uvidíme,co tentokrát, snažím se nějak připravovat, ale s rostoucím břichem se začínám i trochu bát...

blueyonder
12. črc 2019

@radostnavila No tak já na tom byla asi o dost lépe. Porod trval celkem 12 h. Přenášela jsem 10 dni, tak byl porod vyvolávaný. Měla jsem napichly epidural od bolesti, ale už bych do něho nesla. Ve výsledku mi pomohl jen na hodinu a museli mi ho napichavat nadvakrát, ptz jsem prý měla obratle moc u sebe! A to byla taky lahůdka. No a při šití mi jenom zapli znovu epidural, ale moc nepomohl, ale dalo se to vydržet, ale šili mě 45 min, to jsem z těch kleští byla tak roztrhaná, měla jsem vnitřní i vnější poranění. Jak říkám, nepremyslim o tom. Nějak to dopadne 😊. Snad budem mít lepší zkušenost!

blueyonder
12. črc 2019

@radostnavila Jinak mám spíš obavy, abych mimco donosila, loni jsem měla dvě ZT, naštěstí odešli přirozeně doma a nemusela jsem na tu kyretáž! Ale i tak jsem od začátku teď spíš vystresovana, no snad to už dáme. Bylo to v 5 a 7 TT, teď jsem už 22+4 tak snad dobre. No jsou to nervy od A až po Z, co musíme vše přežít my ženy. Zatím papa a doufám, že si potom dáme vědět, jak to dopadlo 😊

rkathinka
12. črc 2019

@radostnavila @blueyonder Já měla první porod zakončený vexem, šití až u zadku, ještě ten den stehy praskly, znovu na sál, velká ztráta krve - dostala jsem transfuze... Druhého porodu jsem se bála, ale nakonec pohoda... byl o polovinu kratší, do porodnice jsem přijela v jednu, malý byl ve dvě na světě, měla jsem teda malinký nástřih, abych se nepotrhala, ale oproti prvnímu porodu to byla pohoda a hned bych šla rodit znova 😀
I vám oběma přeji pohodový porod 🍀

sebinka123
12. črc 2019

Ahoj, tak já zkušenosti s kleštěmi mám, je to už ale skoro 20 let.
První porod hodně dlouhý, 23,5 hodin trvající, totálně vyčerpaná, vůbec jsem se neotevirala, ve stresu a ukončeno kleštěmi. Syn vážil 3600g. Personál šílený, celou dobu nepříjemný, ale tahle porodnice je svým chováním známá.
Druhý porod v jiné porodnici, vše od příjmu naprosto perfektní, byla jsem uvolněná, trval cca 8 hodin, syn na pár zatlaceni venku, minimálně šitá, váha 3650g, rodila jsem po 3,5 letech.
A třetí syn, porod po 15 letech, vyvolavany. Ale od přijetí moc příjemní lidé, vše vysvětlovali, byli citlivý. Trval 11 hodin, velké křížové bolesti, že ani nevím, jak bolelo břicho. Přesto bez kleští a nastrihu. Asi 6x jsem zatlacila. Syn vážil 4250 g.
Z vlastní zkušenosti u mě personál vždy udělal hodně. Být zakladatelkou, tak změním porodnici. Já mám,, naši,, porodnici 2 km, přesto jsem si radši dojela 35 km a byla jsem maximálně spokojená. Kdybych ještě rodila, jedu zase.
Nebojte se, tělo už jedno miminko porodilo, má paměť, většinou to jde rychleji. Přeji hodně štěstí a zdraví a co nejhladsi průběh porodu.

andrea353
12. črc 2019

A slyšeli jste holky o Aniballu? Je to super. Je to balónek, se kterým cvičíte asi měsíc před porodem a postupně ty porodní cesty roztahujete. Já ho používala, a i když jsem pak měla epidural, tak jsem neměla ani jednu trhlinku. Naučí i tlačit, třeba právě u toho epiduralu. Malá byla od prvního zatlaceni za čtvrt hodky venku a to jsem celkově rodila den a půl. Určitě doporučuji

radostnavila
12. črc 2019

@sebinka123 Ahojky, díky za příběh! Měla jsem taky jen křížové bolesti, břicho nebolelo. A pokud jsem to správně pochopila, ty jsi měla křížové až u třetího? Čím to je? Myslela jsem, jednou křížové, vždycky křížové, tak uvidíme. Ty záda byly peklo, mnohem radši bych, aby bolelo břicho no...Jinak já jsem byla v porodnici strašně spokojená, personál na jedničku, jedu zase tam!

sebinka123
12. črc 2019

@radostnavila záda v kříži mě bolely u všech dětí, ale u prvních dvou byly bolesti snesitelne a když pak byly kontrakce silnější, tak jsem záda tolik nevnímala. Až u třetího to byl mazec. To zase nevím, jak bolelo břicho a rodila jsem snad zádama 😁 Někde jsem četla, že záleží, v jaké poloze mimčo je a na co tlačí a podle toho buď pak záda bolí nebo ne. A toho posledního jsem měla úplně nejvíc špatně a čekala jsem, že záda bolet budou. Chtěla jsem epidural, protože jsem kvůli zadum vůbec necítila kontrakce v břiše a hlavně záda bolely v tahu, kdežto kontrakce polevuji a nastupují. Boužel anesteziolog byl prvně u operace, a pak už bylo pozdě na epidural. I přes to všechno bych rodila klidně ještě jednou. 😉

sebinka123
12. črc 2019

@radostnavila jo a u druhého jsem byla v perličkové vaně a to mi hrozně pomohlo. Manžel mě i fotil, povídal, že vypadám, jako kdybych byla v lázních na relaxu a ne v porodnici a rodila. Ale to nemají všude. U třetího jsme jim asi vypustili vodarnu, byla jsem pořád ve sprše, ale bolesti tak byly aspoň malinko snesitelnejsi.

radostnavila
12. črc 2019

@sebinka123 Mně sprcha dělala zle, nedělá mi dobře společný prostor ani tak, natož u porodu...možná tak moje vana doma by mi vyhovovala...ale zkrátka jsem se tam cítila moc zranitelná...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru