Spaní v těhotenství, poloha na bocích

marenkav
5. čer 2017

Ahoj všem, obracím se na vás s prosbou o názor zkušenějších. Čekám své první miminko, a tak to všechno možná moc prožívám 🙂 Jde mi o to, jak spat či nespat. Když ležím na zádech, bolí mě záda/kostrc, ale když se pretocim na bok (tak by se mi spalo dobře), miminko začne hned kopat, a tak se intuitivně vracím do polohy na zádech. Když jsem na zádech,tak miminko také někdy kope a hýbe se, ale není to bezprostředně po ulehnuti. Může mu být poloha na bocích opravdu nepříjemná? Děkuji všem 🙂

kamilka90
5. čer 2017

@marenkav Já usínám na levém boku, někde jsem i četla, že je to nejlepší, že si nic neutlačuješ...na pravém boku mě začne pálit žáha a mám divný pocit v břichu, jakoby by tam miminko mělo blbou polohu...a na zádech spát mi nedoporučil Dr., ale samozřejmě se na zádech nebo na pravém boku kolikrát probudím, tak se hned natočím na levý a spím dál... je to těžký no 🙂

dendakozlova
5. čer 2017

Ahoj,nemyslím že poloha na boku je nepříjemná pro mimi.Ja se třeba celou noc otáčím..z boku na bok a na záda a dookola..měla jsem to tak u každého těhu..u dcerky jsem na konci těhu spala už pomalu v sedu..jinak to nešlo..😀

marenkav
autor
5. čer 2017

@dendakozlova já se právě celou noc také otacim, připadám si jako kuře na rožni 😅

blackhole
5. čer 2017

Ahoj, já to mám tak, že když ulehnu v jakékoliv poloze, miminko se chvíli "vrtí", šmátrá nožičkama, ale pak se asi nějak našteluje a uklidní se. Každopádně mám pocit, že ty pohyby se opakují periodicky po nějaké době bez ohledu na to, v jaké jsem poloze.

no_title
5. čer 2017

spím jen na levém boku, jinak mě malý spát nenechá 😀. Jakože kope vždy, když si lehnu, za chvíli skončí, ale na zádech se mu to hoodně nelíbí a jak dlouho by kopal ani nevím 😀 a na pravém boku taky kope delší dobu, tak jsem jen na levém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru