Sterilizace na vlastní žádost - vaše zkušenosti?

krutibrcko
19. zář 2012

Ahojte, je tady nějaká maminka, která se nechala sterilizovat bez zdravotní indikace na vlastní žádost? Od dubna je to možné, pokud je vám 21 let a máte souhlas manžela (pokud jste vdané). Jak to probíhá a kolik vás to stálo? Uvítám i zkušenosti ohledně sterilizace obecně. Je mi 36 let, mám dvě děti a vážně o tom uvažuji, tabletky ani Mirenu nechci...

citun
19. zář 2012

@krutibrcko Přiznám se,že jsem trochu litovala,že mi jí při císaři neudělali.Byl to,ale neplánovaný zákrok,takže by to ani nešlo.Znova na operaci se mi jít nechce,ale jinak bych to brala.Všechny naše děti byly plánované a už další opravdu neplánujeme. 🙂

klarra
27. lis 2012

@krutibrcko Ahoj, taky to s manželem zvažujeme, ale jednalo by se o vazektomii = mužská sterilizace ( je to jednodušší zákrok než u ženy a provádí se ambulantně). Před tímto zákrokem bychom si ale chtěli uložit spermie ( přece jenom v budoucnu by se mohlo přihodit ledacos...mám na mysli úmrtí dítěte a tak...). Podle mě, pokud je člověk přesvědčen, že další dítě už nechce, nebude se přece rvát hormony, takže sterilizace jako forma ant. se mi zdá optimální...Mě 2 děti stačí a kdyby se nedej bože s nimi něco stalo, tak budeme mít v záloze spermie. Už jsem se informovala u nás na Vysočině - konkrétně v Novém Městě na Moravě a tam udělají vasektomii po dohodě s primářem za cca 2000,- 😎 ....tak uvidíme, stále ještě zvažujeme, přeci jen to je životní rozhodnutí!!!

blahova_andrea
8. led 2015

@klarra prosím tě, byl manžel na té vasektomii? opravdu to stálo jen 2000? já zatím všude četla cifry kolem 13000 😅 za takovou úsporou bychom si klidně dojeli 😀 co je k tomu vše potřeba než na to muž jde? musí jít na předoperační vyšetření? jak moc předem? ty se platí zvlášť, kolik? budu ráda za jakékoli informace. moc děkuji

klarra
8. led 2015

@blahova_andrea Ahoj, ano, v prosinci 2012 na tom byl v Novém Městě na Moravě. Před tím jsme primáře urologie kontaktovali e-mailem a on nám toto odpověděl:
"Obecně - jsem ochoten provést vasektomii pokud si to pacient výslovně přeje a
pokud se ujistím, že je mu vše kolem tohoto zákroku jasné a srozumitelné.
Požaduji potvrzení informovaného souhlasu, jehož vzor po domluvě před výkonem
odešlu.
Zákrok nemohu vykázat zdravotní pojišťovně, proto je nutno jej uhradit a to
dle bodového ohodnocení výkonu a použitého tzv. zvlášť účtovaného materiálu( šití,
anestetikum ).
Cena ambulantního zákroku se pohybuje kolem 2000,- Kč.
Výkon by se dal domluvit i za hospitalizace včetně anestezie. To by bylo
podstatně dražší.
Dále co se týče cesty k zákroku, bylo by vhodné, pokud možno neřídit motorové
vozidlo, použít eventuálně hromadné dopravy, v nejkrajnějším případě mít aspoň doprovod.
Přece jenom je po zákroku v oblasti individuálně vnímána určitá citlivost až
bolestivost, která může snižovat a odvádět pozornost.
Zákrok je nezvratný. Možná vedlejší rizika jsou časná po výkonu v podobě krvácení. I při maximální
pečlivosti může dojít k zakrvácení do podkoží a vzhledem k predispozicím dané lokality se tato
komplikace může projevit až bizarním otokem a zabarvením. Ústup těchto změn je pozvolný a to v řádu až jednoho měsíce.
Později, vzhledem k možným anatomickým početním varietám, je vhodné si efekt zákroku v odstupu asi 12 týdnů ověřit spermiogramem.
Po tuto dobu je vhodné se při pohlavním styku chránit ještě antikoncepcí. Sexuální život zákrokem není ovlivněn.

S pozdravem MUDr. Jaroslav Tůma

blahova_andrea
9. led 2015

@klarra děkuji 😉

vendulka
26. led 2017

@klarra můžu poprosit jméno primáře a kliniky/nemocnice, kde to udělají za tuto cenu?Děkuji