Tlak na močový měchýř v 35. týdnu těhotenství

aneta49
13. zář 2017

Ahoj holky,od neděle jsem měla Divny tlak a bolesti v podbrisku a přestala jsem cítit pohyby,v pondělí jsem hned jela k doktoru,ten mě poslal na monitor a následně mě hospitalizovali v nemocnici na pozorování,ještě během pondělního večera se vše vrátilo do normálu,malého jsem cítila,všechna vyšetření dopadla dobre. V úterý mě pustili domu,ale od úterního večera mam opět tlak v podbrisku,ale jde mi to na mocak,musím pořad chodit,přestože noc nevycuram,pri močení mi nic nebolí,nepali..podle indikatorovych papírku mám moc úplně v pořádku-žádná krev,bílkovina,nic..ale dnes ráno jsem měla obrovský hlen na toaletním papíře po utreni..byl takový bílonazloutly,hlen mívám už snad od 30.tydne,ale nikdy ne v takovém množství,myslela jsem celou dobu,ze jde o zvýšenou sekreci..ale dnes to vypadalo opravdu jako hlenova Zátka..je možné,ze s tím souvisí i ten neustálý pocit tlaku a nuceni na močení? Nebo mám třeba gynekologicky zanet? nemel jste to někdo taky tak? Jinak tvrdnuti bricha,kontrakce atd mám nepravidelně už od 7.mesice,jsem na rizikovem tehotenstvi.

penelope87
13. zář 2017

@aneta49 Je dost možné, že je to hlenová zátka. Ale pochybuji, že s tím souvisí ten tlak. Já už dva týdny mám taky tlaky v podbřišku a chodím často. Pohyby cítím normálně. Dneska jsem byla na kontrole a doktor říkal, že se zatím ani nic nechystá. Že možná trochu klesnul, ale pořád je vysoko. Pokud cítíš pohyby a v nemocnici Ti řekli, že je vše v pořádku a neotevíráš se, tak je to asi jen to, co k těhotenství patří. Hlenová zátka může odejít týdny před porodem. U minulého těhotenství mi odešla asi 2 týdny před. Pokud máš ale pochybnosti, tak raději určitě bez k doktorovi.

liliprili
13. zář 2017

To asi bude hlenova zatka...a ten tlak muze byt zpusoben sestupem hlavicky. To ti ale reknou jen na kontrole, jestli se uz miminko stehuje dolu 😉 nebo proste jenom nejak nepohodlne zmenilo polohu a tlaci te

aneta49
autor
13. zář 2017

Děkuji za reakce,volala jsem si s doktorkou a zítra mě prohlidne,tak uvidíme.,jestli už se malej nechystá pomalinku ven 😔

aneta49
autor
15. zář 2017

Tak jsme ještě ve středu v noci jeli do porodnice a malinký přišel na svět ve čtvrtek ráno ❤

penelope87
15. zář 2017

@aneta49 Gratuluju!

aneta49
autor
15. zář 2017

@penelope87 moc děkuji,za vše,i za rady atd 🙂 je sice menší-2380 gramu,ale vše zvládá sám a dnes ho daji z inkubátoru na neonatologicke oddělení,tak snad bude hezkým pribirat a půjdeme brzo za tatkou domu 🙂

PS: teď se budu ptat na věci kolem výchovy a kojení 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru