Týden do porodu - jak se vyhnout vyvolávání?

eviczka85
11. črc 2018

Ahoj, mám týden do druhého porodu. Podle doktorky se nic nechystá, hlavička je ještě dost vysoko. Na monitoru bez poslíčků. První porod jsem měla vyvolávaný, příšerný. Synovi se stejně nechtělo, tahali ho vexem. Už to opravdu nechci zažít. Poraďte prosím, už se mám začít koupat v teplé vaně apod.?

jancabr
11. črc 2018

do 42+0 se jedná o přirozené těhotenství, pak teprve nastává "přenášení". Pokud je vše v pořádku, miminko má ještě čas a potřebuje se trochu dopéct.

anazuzzuzana
11. črc 2018

Tak já jsem taky byla 48hod před porodem uzavřená na sedm západů. Monitor rovnej ještě během porodu, když už jsem měla šílený kontrakce a byla otevřená na 5cm... takže na tyhle ukazatele bych ohled nebrala. Nicméně mě taky vyhrožovali vyvoláním, které jsem rozhdoně nechtěla, tak jsem šla na akupunkturu. Paní říkala, že s eporod rozběhen do 48hod a opravdu se do40hod rozbehl - praskla i voda. kamarádka byla ve stejné situaci, poradila jsem jí to a stejný průběh. Druhý den jí praskla voda

normalnimatka
11. črc 2018

gůgli.... na netu najdeš spoustu tipů a tady se nedozvíš nic novýho....
jen moc není profláklá ta čínská medicína, takže kromě akupunktury může zabrat i třeba reflexní terapie, stlačování shiatsu bodů apod.

eviczka85
autor
11. črc 2018

První porod mi vyvolávali už 40+4. Obecný tipy mám načtený, ale reflexní body a akupunktura mě nenapadli. Díky za tipy.

lenka.han82
11. črc 2018

Proc Ti prvni porod vyvolavali tak brzy? Mela jsi nejake potize? Ja jsem dnes 40+3 a zitra jdu na kontrolu do porodnice. Premyslim o Hamiltonovi, ale rikam si, ze do 42tydne ma miminko cas, tak porad nevim... A ani jsem si nezjistovala, jak dlouho me nechaji prenaset 🤷‍♀️

normalnimatka
11. črc 2018

@eviczka85 to bude taky ten problém "MI VYVOLÁVALI"....- jako je to tvoje tělo, tvoje dítě, rozhoduješ o něm ty. samozřejmě je na zvážení, pokud jsi nějakým způsobem riziková (cukrovka apod). pokud si to nenecháš vyvolat, tak prostě nenecháš🙂 nemůžou tě donutit, čistě teoreticky.

normalnimatka
11. črc 2018

@lenka.han82 většina porodnic bohužel vyvolává 41+0 a nechaj se ukecat max. o 2 dny navíc třeba přes víkend. hlavně, že v západních zemích je úplně normální vyvolávat až po 42

eviczka85
autor
11. črc 2018

@lenka.han82
Měla jsem na konci vyšší tlak, ale na to mi dali prášky a už to nikdo moc neřešil. Hamilton se mnou nehnul ani 2x. Ve finále jsem byla ráda, že déle nečekali. Zkalená plodová voda a na placentě odumřelá místa. Ale to se všechno zjistilo až při porodu.

nelam
11. črc 2018

Take nechapu,proc te tak stresuji. Ja byla ve 41tt stale jen na kontrolach u sveho gynekologa a az 41+2 padla zminka,ze uz me tam za tyden nechce videt,jinak by me preposlal na kontrolu do nemocnice. Ten den jsem byla zavrena,dite nahore,nenasvedcovalo vubec nic k porodu. A jeste tyz vecer se to rozbehlo,rano byl syn na svete. Zazitek krasny. Nenech se dusit!

eviczka85
autor
11. črc 2018

@nelam No tak to je paráda! Už bych to i sama měla ráda za sebou. Bolí mě každý pohyb, tvrdne břicho. Byla jsem za to, že mám poslíčky a dle monitoru nic a to jsem se tam svíjela bolestí.

isabelafuentes
11. črc 2018

Duverujte mimcu,ze vi,kdy je jeho cas😉 A uzivejte posledni dny ve trech. A kdyby se to nedalo vydrzet,zkusila bych tu akupunkturu. Ja treba zkusila vsechny ty babske rady a nic. Jen 2 tydny brutalnich poslicku ve dne,v noci. Nechala bych to uz na prirode.

normalnimatka
11. črc 2018

@eviczka85 joo však monitor o ničem nesvědčí....ale na druhou stranu, ani to, že máš poslíčky, nic neznamená, a ani to, nakolik jsi otevřená....nic z toho ti neřekne, že už se to rozjíždí, nebo naopak ne. je to prostě individuální. já osobně moc nechápu, proč to doktoři pořád tak skenujou, když to opravdu o ničem nevypovídá. leda tě dopředu strašej s tím, jak porodíš brzo (když se někdo otvírá), nebo naopak stresujou, že budeš přenášet, když se "nic nechystá" apod. měli by spíš držet hubu a sklopit ušit před svejma zázračnejma metodama ukazujícíma příchod porodu, protože to dohromady ničemu nepomáhá. kromě toho,ž e si doktor vykáže u pojišťovny výkon, za kterej ho zaplatěj.

lucyp13
11. črc 2018

@isabelafuentes ja zkusila na radu svagrove akumpresuru a rozjelo se to samo a krasne

rybamrazena
11. črc 2018

@eviczka85 Tak hlavně - máte právo odmítnout vyvolávání.A pokud víte, kdy jste otěhotněla,trvala bych na terminu dle početí. Že Dr nic neviděla neznamená, že zítra to bude stejně. Banská rada, která jako jediná zabrala - dlouhá ranní souloz 🤣

lucka662006
11. črc 2018

Ahoj, snad to nikoho nepohorší. Podle doktorů jsem také přenášela, ve 41+3 jsem měla naplánovanou vyvolávačku. Chtěla jsem rodit přirozeně. Pomohla kombinace teplé vany, opakovaného klistýru (ano, pardon🙂) a nápoje z červeného vína, skořice, hřebíčku (s vodou, málo vína). Věřím, že by Ti také pomohlo.

eviczka85
autor
11. črc 2018

@lucka662006 Klistýr snad nemůže nikoho pohoršit, většina z nás ho absolvovala, ne? Vanu chci zkusit určitě, sex zase plánuje manžel 😀

misadan11
11. črc 2018

@eviczka85 ja pila asi 2 tydny decku cervenyho, jasminovej caj a obcas pomackala reflexni body...kamaradka mi rikala story, jak kolegyne si dala vecer proseco, ze prej bublinky pomahaj..a rano rodila....ja si teda dala sklenku bohemky v poledne a vecer rodila:D ale kdo vi, jestli to na to melo vliv🙂

lida9
11. črc 2018

me rano na monitoru a vysetreni rekli ze se nic nedeje, no a vecer se rodilo... pomohl narocny den(prochazky dost kilometru fakt jsem toho mela plne kecky) a vecer odpocinek v horke vane... no a hodku po vane se jelo kdyz mi praskla voda🙂

micimutr
11. črc 2018
anazuzzuzana
11. črc 2018
lajla
11. črc 2018

zkouset muzete cokoliv..ale pokud neni ready..nic se nestane..az bude chtit..vyleze samo😊

priefi
11. črc 2018

@eviczka85 a ted mas zase vyssi talk? Pokud ne, tak Ti tak brhy porod vyvolavat nebudou, do 42tt Te nechaji v klidu. Nekdo radi malinovnik pit, nekdo lnene seminka. Rozhodne neuzivat horcik.

carmenz
11. črc 2018

Do 42 bych pockala. Nicmene mne nejspis zabrala sakra ostra Tom Yum polevka. Mela jsem k veceri a v noci zacala tect plodovka 🙂

urtica
11. črc 2018

akupunktura....ale chce to dobrého praktika. Kdyžtak SZ, můžu dát kontakt.

urtica
11. črc 2018

@normalnimatka Souhlasím, u mě se dle dr. taky nic nechystalo, dokonce mi kvůli tomu odložili stěr GBS a ejhle, praskla voda...

normalnimatka
12. črc 2018

@priefi do 42tt ale většina porodnic nečeká, bohužel...

eviczka85
autor
12. črc 2018

@priefi Tlak je O.K., mám si ho jenom doma kontrolovat. Hořčík jsem vysadila 36+0 a už si neloknu ani Magnesie. Maliník zvládám jenom 1 hrníček denně 😝

priefi
12. črc 2018

@eviczka85 me taky nechutnal 😅 nezvladala jsem ho pit vubec 😂

vikky999
13. črc 2018

@urtica Ahoj, mohla bych poprosit o kontakt na toho dobrého, co umí akupunkturu? Děkuji moc Bára

sthanina
13. črc 2018

@eviczka85 Ahoj maminko, mám dvě děti. první porod vyvolávaný, během porodu 2x oxitocín, cévkování, hamilton, rajský plyn, epidurál, nakonec nástřih hráze a synovi pomáhali vexem… Měla jsem stehy vnitřní i venku... prostě horor! U druhého těhu jsem si po prvním termínu nechala udělat Hamiltona, čaj z maliníku jsem pila jenom jednou denně cca 3 týdny před porodem. Ničemu jsem se nevyhýbala. Uklízela, vytírala, myla okna, věšela záclony a na krku poponášela 15kg syna 🙂 Hamiltona mi udělali v úterý, ve středu poslíčci (naložila jsem se do vany s levandulí, vše ustoupilo) a ve čtvrtek večer už opravdu dost výrazná bolest a v pátek 10.30 byla dcera na světě... 🙂 Jestli se ale miminku na svět zatím nechce, nepřinutí ho nic!Držím ti pěsti, ať jde vše samo!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru