Ve 39. tt mám velké bolesti, ale kontrakce to nejsou

leny10
30. lis 2013

Holky, jsem prvorodička a momentálně jsem v 39+1 tt. Dnes ráno mě chytly velké bolesti v podbříšku a přecházely až ke konečníku, jakoby se mi chtělo na záchod, ale bolest byla hodně intenzivní a když jsem přišla na záchod, tak nic, jen návaly, tlak a bolest, která střídavě přecházela do kříže v zádech a zase zpět do podbříška. Celé to trvalo asi hodinu, uklidnilo se to, když jsem si pak lehla na bok. A od té doby je zase klid... Kontrakce to být nemohou, protože to přišlo jednou a bylo to dlouhé, ani na poslíčky se mi to nezdá... Myslíte, že mám jít radši do nemocnice? I když je to teď úplně v pořádku? Nevíte, co by to mohlo být? Nechci vypadat jako nějaký plašan, kterého píchne a hned běží do nemocnice...

mili00
30. lis 2013

no to co popisuješ jsem měla já za kontrakce akorát pravidelné. Tak nevím, možná se mnimi posunulo níž,... nevím

puckal
30. lis 2013

Urcite jedte do nemocnice nic to byt nemusi i muze a za plasana v tomto tydnu tehotenstvi urcite nebudete🙂 vysetri vas a mimco a budete mit jistotu zda je vse ok a to je nejdůležitější🙂

evelp
30. lis 2013

jedtli uz se to neopakovalo,tak bych zustala doma a odpocivala,ale kdyby to zaslo znova,urcitr bych jela.
muzou to byt i streva,oni uz to je v tehlech tydnech nevyzpytstelne.ja jsem skoro 33 a malem jsem dnes omdels z toho,ze jsem potrebovala na velkou😀 ale nebylo to hned.trvalo to od vecera a az rano se to dockalo koncr..

leny10
autor
30. lis 2013

@mili00 A taky to trvalo hodinu?? Myslela jsem, že kontrakce mají nastupovat pomaleji a kratší dobu, a ne hodina intenzivní bolesti... A teď je to zhruba 4 hodiny a je furt klid...

@evelp to už mám taky za sebou, něco podobného se mi stalo před 14 dny, taky to nešlo, ale koupila jsem si v lékarně bylinkový projímací čaj a dělala si slaboučké odvary a pak taky na doporučení projímací sirup vhodný pro těhotné a od té doby je to dobrý... 🙂 Myslela jsem nejprve, že je to i ten dnešní problém, ale po pominutí těch bolestí to šlo úplně bezproblémů... 🙂

Holky, já jsem z toho tak nervozní... 🙂 Kdy už to konečně příjde a jak to poznám...

mili00
30. lis 2013

leny10 byla jsem v 36 tt. spala jsem a v 5 rano mě to chytlo tak jak tobě, jenže já blbá si myslela, že to bude na delší dobu jako u prvního a tak jsem vlezla do sprchy, a bolest už neustála, odtekla mi voda prý, já to ani nepoznala, když jsem se sprchovala furt :/ no kravina největší co jsem mohla udělat, nevím co mě to napadlo, ale už me z té sprchy nikdo nedostal až sanitka.
takže pokud se to opakuje, raději bež do porodnice, já si myslím, že to ještě u tebe znovu příjde dnes nejpozději zítra.

romantika
30. lis 2013

radeji jed, ja mela něco podobne když mi ubylo vody, taky jsem myslela ze mi akorát pada mimi do panve. za par dni nebyla voda a malého jsem rodila s cca 2deci vody. Tak mel chudak pak sisku krivou, zarazeny krcek. Vis co ted uz nic nezkazíš, když radeji pojedes. Ja si druhé taky takhle vyjezdila, každý den. Nakonec moje intuice byla lepsi nez doktori.Uz mne tam ke konci nemohly a ja tusila ze něco není v poradku a taky nebylo. To se po porodu všichni divili. Radeji jet nez si něco vycitat.

chroustinka
30. lis 2013

@leny10 teplou vanu, sprchu, bud se to rozjede jestli zacina porod nebo ne. kontrakce muzou byt u kazde maminy jine. u druheho porodu jsem mela takove slaboucke bolesti ze jsem jela jenom proto, ze jsem byla v terminu a mela jsem tuseni a byla jsem druho rodicka, nebylo mi nic a na prijmu jsem byla na 4cm a za dve hodiny uz dite na svete. takze dat na svoje tuseni - jo a nelehat, pohybovat se.

mili00
1. pro 2013

tak jak?? už je mimi na světě?? 🙂

21288
1. pro 2013

Držíme určitě všichni palce,ať je všechno v pohodě a k radosti 🙂

leny10
autor
3. pro 2013

Pořád nic... dala jsem si teplou sprchu a nic... :( Taky se trochu obávám, že mi ubývá plodová voda... Moooc všem děkuju za rady! 🙂

maudn
3. pro 2013

u prvího jsem něco takového měla, zvracela jsem, bolesti v kříži, pak to přešlo i do břicha, co to bylo netuším, pak jsem zůstala už v porodnici na kapačkách

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru