Vhodná poloha na spaní v těhotenství. Existuje nějaká?

Zodpovězené
6. pro 2018

Dobrý den,

jsem ve 28. týdnu těhotenství a trápí mě nespavost, resp. spala bych, ale nedokážu najít vhodnou polohu. Na pravém, ale i levém boku je mi to nepohodlné, buší mi srdce, tlačí mě za krkem, odkrvujou se mi ruce. Ráda jsem spala na zádech, ale to už vůbec nejde, hned se dusím, jak si utlačuju dolní dutou žílu. Z prvního těhotenství to neznám, skoro do porodu jsem spala v pohodě na zádech. Teď se budím co 20 min. a nedokážu se uvelebit. Nepomůže ani polštář mezi kolena. Mám pocit, že mi teď strašně rychle narostlo břicho a tělo se s tím neumí porovnat. Přes den jsem jak mrtvola, ale potřebuju fungovat, co s tím? Vím, že zapíjet ospalost kávou není teď ideální.

Nemáte nějaký tip? Meduňku piju a nic moc nepomůže. Jak přežíš ještě 12 týdnů?

Děkuji! 🙂

Dobrý den, je vhodné navštívit fyzioterepeuta nebo odborníka na těhotné ženy, mnohdy jen jedno ošetření nebo masáž uvolní napětí v těle a ženě se lépe snáší napětí v jejím těle. Někdy pomůže jen začít dýchat hlubokým dechem a uvolnit napětí bránice. Doporučovala bych vám polohu na boku, děloha podepřená polštářem, mezi koleny a kotníky taktéž polštář. Přes den zavinovací šátek viz odpovědí výše. Můžete zkusit bachova krizové esence na noc. Držím pěsti


Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová