Za jak dlouho může přijít porod? 36tt, silní poslíčci

skavenka
8. pro 2013

Ahoj holky jsem v 36 tt, od pondělí mám nepravidelné,ale silné poslíčky, ve středu jsem jela na pohotovost,děloha je v činnosti jsem na prst otevřená,malá tlačí dle doktora hlavičkou na klenbu,odešla mi hlenová zátka. Nevíte jak dlouho můžu ještě čekat než odrodím? Už ot začíná být dost nesnesitelné,jak fyzicky tak psychicky. U prvního porodu bylo vše jasné,jeden den poslíčci pár dní na to porod. Ani teplá vana nepomáhá nějak extra je mi z ní akorát tak blbě ....

brambora20
8. pro 2013

@skavenka bohuzel myslim, ze to nikdo jiste nerekne, za jak dlouho to muze prijit...ale rozumim ti...pro mne tedy jlavne podruhe byl ten konec umorny...taky proto, ze bylo parme leto a hlavne proto, ze jsem mela silene moc kg navrch.
Sama jsem poprve rodila predcasne v 35tt. Podruhe jsem tak nejak take ocekavala, ze to bude driv...ale ne...jediny "problem", ktery byl- velky vahovy odhad...Mudr. uz dlouho odhadoval pri donoseni min.5kg. Nakonec mi v 38tt udelal Hamiltona a poslal na vyvolani, na kt.nakonec nedoslo. Ten Hamilton mi to rozjel. Pri vys.pred porodem mi jiny Mudr.take tipl vahovy odhad min 4, 5kg. Ale realita byla 3, 4kg 😉
No vydrz😉

blanches
8. pro 2013

@skavenka těžko říct, má zkušenost u obou jsem měla zastavované porody ve 27+6 tt a 32+5 tt, pak jen ležet a ležet, u prvního to pak přišlo den před termínem a normálně pravidelné kontrakce, u druhého když jsem dobrala magnezko, tak doktoři čekali, že jak se začnu normálně hýbat, že půjde hned ven, ale ejhle, nějak se mu nechtělo a vydržel tam až dva dny po termínu, to už jsem měla třeba i hodinu kontrakce a když jsem šla do vany tak přešly, jinak byly cca 10 minut po sobě a velmi silné, pak zmírňovaly, takhle se to táhlo celých těch 14 dní co jsem myslela, že už dávno porodím. Nakonec mě vzudily v noci opět silné kontrakce, 3 asi po 10 minutách to jsem šla pokaždé na velkou, pak po 5 to už jsem šla do vany manžela burcovala a jeli jsme asi po 45 minutách, když jsme jeli v autě, tak už jsem je měla po 2 minutách, při dojezdu, mi řekla doktorka, že rodím jsem na 8 cm a bude to rychlé a že jsme dojeli pozdě. Jenže pak praskli vodu, zjistilo se že malý je špatně narotovaný (špatnou stranou hlavičky),moc vysoko i když už jsem otevřená, takhle jsem byla asi 3 hodiny, kdy jsme průběžně tlačili, polohovali no hrůza a nakonec to nešlo byl moc velký a měl o 2.5 cm větší hlavičku než ten první a protože mu padaly ozvy, tak akutní císař, ale hlavní že byl v pořádku 😉

skavenka
autor
9. pro 2013

Ahoj holky děkuju za odpovědi,dnes jsem byla na kontrole v nemocnici ,nález je prakticky stejný,děloha pořád pracuje. Včera to přišlo zase od šesti večír a trvalo do jedenácti. Tak doufám,že u to brzo skončí,je fakt,že malá může a měla by ještě chvilku počkat 🙂 Taky právě u prvního to šlo vše dřív,tak to to čekám i k té situaci jako takové 🙂 tak se nechám překvapit .Ale jsem ráda,že v tom nejsem sama,manžel už na mě včera koukal s takovou nadějí v očích,že už a zase nic 🙂 Klučíka mám též císařem skrz konec pánevní a krátký pupečník,ale to mě zkoušeli před tím 16 hodin rozrodit,protože měl dobrý váhový odhad a velikost a teď si říkám,že těch 16 hodin nebylo tak strašných 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru