Co na suchou až ichtyotickou pokožku 1,5 ročního dítka?

keckemet
8. lis 2012

Dobry den, co na suchou az ichtyotickou pokozku 1,5 rocniho ditka? Dr. nam stale pise Excipial U lipolotio, Excipial mastny krem, Excipial mast a Lipobase. Vsechno nam funguje tak 14 dni, pak je maly zase jak krokodýl šupinatý ☹
Nemam cas procitat tady dlouhe diskuze a tam Vas prosim, maminky, co maji zkusenost i s necim jinym nez my.... Mockrat vsem dekuju 🙂

lv
8. lis 2012

nám se osvědčil krém míchaný v lékárně na recept Leniens..nevím, jestli to jde koupit bez receptu..ale do té doby, než jsme to začali používat, byla malá samá šupina suchá, tohle pomohlo..

lucifereeek
8. lis 2012

lenienská mast- toto může napsat dr. na recept, předepisujou to malým miminkům, i my jsme měli a chvíli používali. Já doporučuji zkusit značku linola 🙂

acacia
8. lis 2012

Leniens, dá se koupit v lékárně. BEZ RECEPTU.

coxa
8. lis 2012

Máme stejný problém, lenienska je super, ale ještě lepší mi připadá vitella, tu si teď dávám i já sama na obličej, protože ten podzim mi dává zabrat. 😅 Vyrábí i olejíček do koupele, vitamínovou mastičku a mastičku na suché flíčky. Všechno máme vyzkoušené a všechno můžu doporučit. 😉

natalie77
8. lis 2012

Zdravím, nám pomohl jedině A-DERMA Exomega creme.
Exomega emolienční krém s extraktem z výhonků ovsa Rhealba na tělo i obličej mírní suchost, zklidňuje podráždění, obnovuje přirozenou obrannou funkci pokožky. Formulováno pro atopickou a velmi suchou pokožku. Pro miminka, děti i dospělé.
Pomohl mě i synovi, kterému dávali na atopický ekzém kortikoidy..za měsíc jsme měli po ložiskách a teď už jednou týdně promažu a má pokožku hebkou, jako miminko 😉.
Držím pěsti.

petrajurinova
8. lis 2012

Taky jsme malou dlouho mazali různými typy Excipialu a pomáhalo to jenom na pár hodin. Nejvíc a nejdlouhodoběji pomohl obyčejný slunečnicový olej - dá se koupit speciální v lékárně, ale úplně stejně poslouží obyčejný kuchyňský a je levnější. Co 2 dny přidat do vany při koupání 2 polévkové lžíce a nechat tam dítko chvilku se máchat (stačí pár minut) a pak neutírat, jenom zabalit do osušky. Praktikujeme to rok a půl a malá je bez problémů, ale když to na týden vynechám, tak má kůži zase suchou a drsnou jak šmirglpapír.

veruska007
9. lis 2012

Měla jsem lipobasi, excipial, leniensku, kdejakou michanou masticku a nejlepsi je infadolan (bez receptu), stoji asi 30,-

denny1610
10. lis 2012

My jsme měli také stejný problém. Doktorka předepisovala krémy, nějaké balzámy do koupele. Ale nepomahalo to, jen jsme z toho byli všichni mastní, a vanička rovněž. Dětský olejíček aviril, se nedoporučuje, ten právě vysušuje pokožku. Malého jsem každý večer koupala, a natírala 3x denně indulonou (cca týden) a pak po každé koupeli. Narodila se nám dcerka, takže po každé koupeli jsem ji namazala krémem po koupeli jonson´s baby (bílofialový obal). A ten samý krém sjem využila i u malého. Půl roku nemáme problém s pokožkou. S tím, že ho po koupeli někdy namažu krémem (pouze nožky).

siskin
10. lis 2012

mně se nejvíc osvědčila Bioderma Atoderm (je přímo na atopický exém), krásně se roztírá a rychle vstřebává. Syn sice není atopik, ale míval po koupání dost suchou pokožku, hlavně na některých místech. Od té doby, co mažeme tímto krémem, máme po problému 🙂

pumka
23. lis 2012

nám sa najviac na suchú pokožku osvedčilo telové mliečko KAWAR s výtažkami z Mrtveho mora 🙂 a to sme boli aj na kožnom v nemocnici kde malej naordinovali už mast s kortikoidmi.Tá pomohla si na týždeň a boli sme tam,kde predtým,mali sme červené osypané líčka s hnisavými vyrážkami,nepomohol ani Excipial.Kawar pomohol okamžite,do 3 dní sa líčka vy čistili a pokožka na celom tele krásne zvláčnela 🙂 ,používajú ho obe moje dievčatá a naozaj ho vrele odporúčame! 😀

zuza01
23. lis 2012

Nám dr. napsala Excipial Kids, ten klasický nám teda kůži hrozně zhoršil. Ale jediné, co pomohlo, je Robátko od Canadermu. Dr. teda hrozně vyváděla, že to není pro děti, ale nic jiného nám nepomohlo. A pro nejmenší děti je určené, tak nevím. A do koupele přidávám olivový olej. 🙂