Dcera má děsně suchou kůži, poraďte

ella2808
26. bře 2016

Ahoj chtěla bych se zeptat moje malá má děsně suchou kůži na nožičkách,ručičkách, zádech a čelíčku s tvářičkama. Doktorka mi vynadala že ji lálo mažu ale už i tchýně stojí na mé straně že jí mažu dostatečně. Podle doktorky to má být údajně jen suchá kůže ale ....to hy aspoň pomáhali ty mastičky co mi předepsala....(Linola) mažu jí každou chvíli ale pořád má mapkovité tary na zádíčkách na čele to má suchý a ruce a nožičky už jsou lepší...nevím si rady když jsem řekla doktorce že dojdu na kožní že se mi to nelíbí řekla že to ani nemusím že to je jen suchá kůže a že jí mám více mazat ale to dělám pořád jen mažu....klidně zítra dodám fotky ale prosím o radu co by to mohlo být....holka je v suchu čistotě a má vše co potřebuje....ale tohle už mi nejde do hlavy...ani olejíček od linola nefunguje a bojím se aby to nebyla lupenka nebo tk něco a nebo jestli mám opravdu dojít na kožní ....fakt už sem zoufalá ☹ a malinkou to i hodně svědí ....prosím a děkuju za jakou koliv radu děkuju

senta_sofia
26. bře 2016

@ella2808 to moze byt kludne aj atopicky ekzem. Urcite by som skusila kozne. Linolu nepoznam,ale lipobase je fajn mastne.

majkoz
26. bře 2016

@ella2808 Malá je jak malá? 😉 V čem pereš? Čím ji mažeš? Pokud je kůžička suchá, tak spíš než olejíčky pomůže třeba sebamed, nebo i jiná kosmetika, která udělá na kůži film...

dokument
26. bře 2016

@ella2808 a je to bezbarve ty mapy suche kuze? mistecka... na brisku, kolenou, stehna...? Syn to ma, poznam to jen na omak. Pry to je jen sucha kuze. Olejicky to nezlepsovaly. Koupila jsem Excipial Lipolotio, ale je lepsi se o tom poradit s lekarem, zda muzete pouzit. Ja se neporadila 😅 Neni to na predpis. Syn uz byl trosku vetsi, kdyz mu to zaclo. Mam s tim ale divnou zkusenost -- nejsem uplne spokojena. Postizena mista se zepsi, ale kdyz se treba dotknu rukou od toho mleka na miste, kde to nema, druhy den nebo za dva dny se mu na tom miste ta kuze udela. Z toho mleka! ale kdyz mu to nemazu, tak na nekterych mistech se to objevi tak jak tak. No a pak to zase mazu a zase se to zlepsi. Dotknu se jinde a zase furt dokola ☹

Kdyz mu to zacalo, ta ani ten sebamed nepomohl. Nic mastneho nepomohlo, spi to zhorsilo. Pritom sebamed jsme pouzivali do te doby a kuzi po nem mel peknou.

cattus
27. bře 2016

@ella2808 ja v tom popisu vidim atopicky exem. Na kozni bych zasla, at potvrdi nebo vyvrati. Atopicky exem je autoimunni onemocneni, jakysi druh alergie. Pokud ty nebo partner jste alergici je to temer jiste ze to atopik je.
Na nej nic mastneho nepomaha. Ale urcite promazavat. Ja s atopickym exemem mam osobninzkusenost ale jen s malymi flicky. V tomhle pripade bych fakt nevahala a udelala kolecko kozni - alergologie.

sedmiteckas
27. bře 2016

Dcera 19 mes má také suchou pokožku, porad se škrábe, hlavně na zádech a zadečku, je celá doskrabana. Koupu v Linole olejicku, teď jsem zkusila koupit Oilatum výživné mléko. Doktorka nám napřed predepsala léčbu kortikoidy, zmizelo, ale samozřejmě se za chvíli objevilo zpět.
Začalo jí to až teď v zimě mi přijde. Pokožku měla vždy sušší, ale až se zimou se zhoršilo škrábání. Prací prášek jsem změnila, kupuji už jen šetrnější značky, ale v tom to asi nebude...

kika_21
27. bře 2016

Obvykle je to horší, je-li venku vlhko. Vliv má i klid nebo neklid dítěte a kolem dítěte. Je to i v hlavě-i miminku můžeme svou nervozitou nasadit brouka do hlavy, ač se to nezdá. V pozdějším věku bychom měly slevit z požadavků a vlastních ambicí-zajistit dítěti klid a důvěru v sebe sama.Dceři stačí konec roku-uzávěr známek a drbe se i v 18 letech, jinak mé kůži bez příznaků. 🙂

karlajasmine
27. bře 2016

No zasla bych urcite na kožní

susmevem
27. bře 2016

Podle toho co popisuješ bych si myslela, ze muže jít klidne o atopicky ekzémem. Mam ho od malá, takže vím, o čem mluvím. Bez ohledu na to, co ti doktorka říká bych zasla na kožní, at se na malou podívají...🙂. Drzim palce, at to je brzy lepsi..

ella2808
autor
27. bře 2016

Peru holce v lovele malé ted budou 7 měsíců...Linola nepomáhá ani ten olejíček ....ještě dodám fotečky ale děkuji za rady a ke kožnímu dojdu hned po svátkách

ella2808
autor
27. bře 2016
monikagurthova
27. bře 2016

@ella2808 to uz mi nepřijde jako sucha kůže, ja mívala jako mala neco podobného (na základce) a léčili jsme na kožním. Takze bych si tam urcite s malou došla

ella2808
autor
27. bře 2016

@monikagurthova ale já jí pořád mastím vším možným co mi dala doktrka a jak mě i vynadala že jí prej moc nemažu ale každou chvíli je mastná a do čtvrt hodibky je zas suchá

alboo
27. bře 2016

Atopicky ekzem bych rekla. O tom ne mk dost materialu, skupiny a tak. Ono neni mazat jako mazat. Je to hodne o jidle

dokument
27. bře 2016

tak my mame neco jineho, berbarve mapy suche kuze, na toto asi excipial l. nepomuze, radeji se poradit s lekarem

ella2808
autor
27. bře 2016

@dokument lékař říká že to nic není a že jí málo mažu.....takže pujdu na kožní 🙂 protože jí fakt mažu a to i 8x denně

karlajasmine
27. bře 2016

@ella2808 mohla by to být i plíseň, ta svědí.. Ja měla na břiše plíseň a vypadala takhle. Na lékaře kašli a určitě bez po svátcích na to kožní 🙂

ella2808
autor
27. bře 2016

@majkoz bude jí 7 měsíců,peru v lovele a mažem mastí Linola

ella2808
autor
27. bře 2016

@dokument asi tak sebamed a podobné masti nepomáhají už sem fakt zoufalá...radši dojdu na kožní

ella2808
autor
27. bře 2016

@karlajasmine plíseň?? ☹ ale holka je v suchu a čistá....☹ je to drsný na dotyk ☹ ted se bojím víc ☹

monikagurthova
27. bře 2016

@ella2808 ja bych se na doktorka vyprdla a šla na kožní. Tohle není sucha kůže z málo mazání tohle uz vypadá na ekzem nebo ta kožní plíseň. To se muže udělat i když mas mimco v suchu a čistotě.

karlajasmine
27. bře 2016

@ella2808 vůbec se neboj, kdyby to byla plíseň normálně dostanete masticku proti plisni a za par dni je to pryc 🙂 já právě měla plíseň, takovou hnědou, která vypadala jako suchá kůže, ale s mastickou to bylo za chvili vsechno pryc 🙂 neboj. Kožní poradí.

majkoz
27. bře 2016

@ella2808 Ptala jsem se proto, že náš prostřední nesnesl žádný prací prášek, žádnou běžnou kosmetiku(ani tu přírodní), pořád byl samej flek a škrábal se a škrábal, nové oblečky jsem musela aspoň třikrát vyprat, vymáchat, než jsem mu je dala...ale žádný problém neměl, jen byl přecitlivělý. Podle fotek bych ale asi opravdu zašla a k tomu ještě vyzkoušela alespoň na pár dní(abys vyzkoušela, jestli to není tím) prát jenom v mýdle- jádrovém, mazat jenom třeba kokosovým olejem...a uvidíš. Jinak malenka je usměváček krásný 🙂

evaamy
27. bře 2016

Zkus bambucke maslo( karite). Já mám od zn Eone a když se tím namazu, tak se dostaví úleva od svědění.

ella2808
autor
27. bře 2016

@majkoz děkuju moc za radu a děkuju za pochvalu malé 🙂ale kožař snadmi na toněco řwkne 🙂

evaamy
27. bře 2016

Ale teda nemam ty mapy..tak nevím jestli by to zabralo i u vás. Na druhou stranu bambucke maslo má široké využití..😉 Btw pokud se nespokojis s jedním doktorem, můžeš jít i za jiným. Radši bych obešla víc doktorů, než aby mě jeden odbyl stylem, že to nic neni a přitom jinej doktor by mohl pomoct.

suzanna123
27. bře 2016

pokud se ukáže, že je to ekzém, pak doporučuji místní skupinku a alba na toto téma. Julinka to měla na zadečku, praktická nám hned cpala kortikoidy, kožařka taky, ale malou to nesvědilo, tak jsem nejdříve zkusila, co se osvědčilo maminkám tady a zvládli jsme to bez kortikoidů. Občas je nutné toho vyzkoušet víc než se člověk trefí, co funguje u něj konkrétně, ale mám dojem, že většina doktorů prostě na všechno plácá 1 recept :-P

bleskova
24. dub 2016

Trpím na atopický exém a po tomto jsem již dlouho v pohodě - musím preventivně mazat.
Koupele v Oilatum PLUS (antiseptický olej do vany, jen v případě zhoršení).
Mažu toto http://www.e-mrtvemore.cz/oblibene/ekzemy-a-lup...

slimacikmia
28. dub 2016

Ahoj, za mňa odporúčam Excipial U Lipolotio s ureou a čo sa týka návštevy dermatológa, neriaď sa pediatričkou. Normálne tam zájdi a poraď sa, Drobcovi to uškodiť nemôže, len pomôcť ;)

marta68
4. kvě 2016

Zkuste tohle http://www.nejenmydlo.cz/Organicke-mydlo-na-lup.... Mně se to u syna osvědčilo. A ještě bych zkusila 100% bambucké máslo.

micaella23
4. kvě 2016

Kokosovy olej, mazu ji tim od narozeni, kdyz mi dosel a 3dn jsem nemazala, a zkusila neco jineho tak des bes.. Ma ji suchou po me a proste na to nedam dopustit