Dlouhodobá zadní rýma u 4letého dítěte

pmarcela
24. led 2017

Ahoj, už jsem poměrně zoufalá z té blbé rýmy.... třeba poradíte ještě něco, co jsme nezkusili... Cca od začátku prosince pořádně nespíme, protože dceru trápí zadní rýma. Přes den je to téměř zdravé dítě, nemá teploty, je veselá, čilá. Přijde tak pátá večerní, začne pokašlávat. A noci jsou děsný. Téměř každou noc má jeden a ž dva záchvaty kašle. Je slyšet, jak polyká ty hleny, dáví se, občas se i pozvrací. Vysmrkat toho moc nevysmrká. V místnosti moc netopím, má puštěný zvlhčovač, víc pod hlavou, mažu tymiánkou, do nosu jsme vystřídali Nasivin, Olynth, mořskou vodu. Efekt nic moc. Nezabral jí ani Sinupret. Rtg plic, dutin vše ok. V nose jí našli před Vánoci hemofila s tím, že tělo si s ním poradí. Na alergologii jsme byli, má jen lehčí alergii na roztoče a jarní pyly. Bere dlouhodobě Aerius. Zkoušeli jsme i šťávu z cibule, taky skoro bez efektu. Už opravdu nevím, čím bych jí mohla pomoct. Jsme všichni nevyspalí, unavení a upřímně už mě to fakt nebaví. Poradíte, co bych ještě mohla zkusit? Moc díky. 🙂

lv
24. led 2017

Chtěla jsem radit Sinupret a cibuli, pak jsem četla, že už to máte za sebou..
Jitrocel? Lichořeřišnici? Echinacea čaj? Cibuli pod postel, rýmovník jako rostlina do místností..

kaja2016
25. led 2017

@pmarcela Hele ja mam taky podle testu jen lehci alergii na roztoce a v zime, pokud bych nedelala vsechny ty antialergicke opatreni, ktere muzou normalnimu cloveku pripadat opravdu ujete, tak se nevyspim. Jde o to, ze v zime travim daleko vic casu doma. Mate antialergicke potahy na matrace a povleceni na vsech postelich? Lux vhodny pro alergiky? Utirate vsude prach alespon jednou tydne vcetne vytirani? Ono to jde i bez tech povlaku co stoji tisice, kdyztak napis SZ, kdybys chtela ozkouset redukovat ty roztoce, rada poradim, jak se to da levne. Jinak takhle jak to popisujes vypadalo moje detstvi a mam trvale snizenou imunitu jeste, to jste asi vyloucili na te alergologii-imunologii, ze? V dospelosti je to lepsi a uplne bez problemu jsem ted na materske, kdyz nejsem 12 hodin denne mezi lidma...

pmarcela
autor
27. led 2017

@lv
@kaja2016
moc Vám oběma děkuji 🙂 Ten rýmovník asi zkusím, kamarádka ho, myslím, pěstuje. Antialergické peřiny má, prach utírám... Teď jsme dvě noc za sebou spali, nádhera 🙂 Kašlala pak jen ráno. Tak uvidíme, jak to půjde dál. A jestli zas nepřitáhne něco ze školky... ☹ Už aby se promořila...

joyride
11. dub 2018

My zadni rymou trpime od unora. Dcerka ma 2,5 roku. Pomalicku ji rostou posledni stolicky a pri zoubkach na zadni rymu trpime. Projevuje se jenom v noci - vzbudi, ze chce smrkat stale dokola, pokaslava - nic nevysmrka, nic neodsajeme. Zkouseli jsme zvlhcovat, klin pod polstar, bronchipret, morskou vodu, nosni olejicek...Jediny co pomohlo je hodne omezit mlecne, ale nevyresilo to. Vcera jsem v zoufalstvi zkusila fenistil kapicky - jsem si rikala, ze by ji tim mohla splasknout sliznice a mohlo by se ji to uvolnit. Po par hodinach to z ni zacalo tyct a odsavackou odsavame huste hleniky - zazrak!!! Takze od ted na zadni rymu jedine fenistil, i kdyz je to chemie. I kdyz je to stare tema, treba nekomu rada pomuze.

asadek
7. srp 2019

Každý večer proplachout nos konvickou - jediné co zabralo u nás. Nasazuju preventivně už od září

kackarebicerova
9. srp 2019

Ahoj maminky mame problem. Uz od stredy ma kluk skoro 4roky teploty vzdy mezi 38 a 39. Davame nurofen a vzdy to klesne a pak zas vystreli nahoru. Dnes jsme byli u mudr a ani ta nevi proc ma teploty..koulala mu dp krku,delala vyter z krku i poslouchala a vse pry v poradku. Teploty ma stale. Kdyz se kluka zeptam co ho boli rekne hlava a ukazuje na brisko no spis na prsa. Nema rymu ani kasel. Moc teda nepapa ale chlasta prvni ligu. Prej pokud teploty nespadnou pres vikend tak v pondeli mame opet prijit rikala doktorka. Ma nekdo stejne zkusenosti a co to nakonec bylo? Ja se bojim aby z toho nebylo pichani usi :(

magdadunajova
9. srp 2019

@kackarebicerova ja bych asi poprosila mudr aby dala zadanku na rtg. Může to být zápal plic, který nedává žádné příznaky a bude vidět jen na snímku.

iulia
9. srp 2019

@kackarebicerova
Dcera (2 roky) něco podobného měla měsíc zpátky, žádné příznaky kromě teploty a ta byla po odečtu až 39,5 - 40,5. U doktorky nález negativní, ale říkala, že je to zvláštní, tak vysoké teploty. Jelikož to bylo už 4 den, napsala žádanku do nemocnice. Manžel na služebce a já neměla hlídaní pro staršího, tak jsem se domluvila, že pujdeme na příjem až další den. A ráno malá plnou pusu aft - měla to uplně všude, masakr. Jelikož teplota ráno klesla na 37,6, tak jsme do nemocnice nenastoupily (po dohodě s doktorkou).

kackarebicerova
9. srp 2019

Kazdopadne je vikend takze max pojedu hned na pohotovost pokud to bude hodne vysoke jinak pockam do pondeli a uvidime. Kamoska prave rika ze jeji holka to mela a byl z toho zanet usi :( Jako on fakt krom teplot nema nic.