Ekzém na bradavce, problém s kojením?

petik27
30. říj 2013

Zdarvím všechny maminky i budoucí maminky, mám takový zdravotní problém, už víc než rok mě trápí, že se mi na některých částech těla objevuje ekzém, chodila jsem s tím ke kožní, ale většinou to, co mi předepsala, pomohlo jen na čas a pak se znovu ekzém objevil. Hlavně mě však trápí ekzém, který se mi pravidelně dělá v oblasti levé prsní bradavky:( zaprvé je to velmi nepříjemné, svědí to, když si to namažu tak to třeba částečně pomůže a zmizí, ale za pár dní se objeví znovu buď ve fomě suchých šupinek nebo mokrý a hnisavý:( zas jsem to tolik neřešila, ale jak se blíží narození miminka, tak mám strach, jak to bude s kojením. Měl nebo má někdo podobný problém? Zaprvé si říkám, zda to nebude nějak škodit miminku a za druhé, zda vůbec budu schopná kojit, když mi to bude miminko sáním ještě víc rozedírat. Děkuji všem za jakoukoliv radu, tipy nebo zkušenosti.

dana3262
30. říj 2013

@petik27 mam to taky. Pri kojeni jsem to neměla. Dělá se mi to kdyz mam cely den podprsenku a jak se bradavka ohne a prilepi na dvorec, tak se to v tom zahybu nejak zapari nebo co a hrozne to svedi a je to supinate a nekdy to jakoby praskne, ze je to pak mokré. Pri kojeni prsa neustále vetrala a taky diky slinam dítěte asi..prostě pri kojeni jsem to neměla. Ani u prvního ani u druhého. Ted se mi to deka méně kdyz chodím bez podprsenky. Uz ji nemuzu vubec snést..