Jak vybíráte dětskou kosmetiku?

lidka_hipp
11. pro 2014

Miminka potřebují veškerou naši lásku a péči od prvního dne. Platí to i o péči o jejich jemnou a citlivou pokožku, která se může snadno podráždit ☹ Co vám pomohlo při výběru dětské kosmetiky? Studovaly jste složení nebo jste daly na doporučení kamarádek? Používáte kosmetiku HiPP? Jaké s ní máte zkušenosti? Co z našich výrobků vám vyhovuje?

mon_88017
11. pro 2014

@lidka_hipp Co mi pomohlo při výběru? Slova paní lékárnice "mohla bych vám tady nabídnout věci za tisíce, ale zajděte si vedle do déemka a kupte si tu jejich řadu babylove" 😀 Od značky Hipp jsem používala krém na zadel, co jsem nafasovala v porodnici v reklamním balíčku. Nebyl úplně špatnej, ale nejvíc se mi pod plenky osvědčila míchaná kalciovka z lékárny nebo rybilka 🙂

yvonneullmann
11. pro 2014

Ja jsem kremy jednoznacne stejne jak sampony mleka telova a vše kupovala uz do porodnice s sebou od HiPPu...hodne jsem se ptala znamych co uz deti maji precetla si reference a vedela jsem ze kdyz mate nejlepsi prikrmy ze to musi byt stejne i s kosmetikou... Takze jsem nejak.moc nemusela premyslet pri výběru...jedine co.používáme jine je mast na zadeček jinak.mame vse opet od vasi.znacky mame krasnou pokozku nikdy jsme nemeli suchou nebo vyrazku ba naopak..mohu doporučit... HIPP babysanft pouzivamre kazdy den k tomu mame i mléko s mandlovym olejem krem na obličej na masaz pouzivame přírodní pletovy olej babysanft a ted se chystam koupit balzam vitr zima... Sprchac mame tu kacenku hipp jak dela penu takze si maly pohraje..
Jsem vdecna za vasi kosmetiku

herminka
11. pro 2014

Moje krédo je "méně je více" - do půlroku myju jen vodou, nikdy nemažu tělo ani zadek (preventivní mazání je zbytečné, mažu jen v případě zarudnutí, které se u mých dětí vyskytne pouze při růstu zubů). Pokud už nějaká kosmetika, tak přírodní, bez konzervantů, barviv, umělých parfemací - obvykle končím u Alverde, Eoné, Nobilis Tilia.
Moje jediná zkušenost s kosmetikou Hipp byla s ubrousky, které jsem dostala. Byly tak šílené parfemované, že bych je na dítě v životě nepoužila, ale na úklid domácnosti posloužily skvěle 😀 Kosmetiku Hipp jsem nikdy nevyhledávala a tato zkušenost mě odradila nadobro.

mon_88017
11. pro 2014

@herminka já mám s přrodní kosmetikou zkušenost poměrně negativní, po Eoné jsem se po čase osypala i já a to snesu celkem hodně (dítě se mi osypalo po dni). Jinak souhlasim s tím, že vlhčený ubrousky jsou na všechno, od poplivanýho monitoru po zrcadlo v koupelně a zadělanej sporák 😀

jamia
11. pro 2014

Souhlasím, že čím méně, tím lépe, ale malá je dost suchá, když ji nenamažu. Ze začátku jsem používala slunečnicový olej, ale vadilo mi, že jsem pak celá mastná, tak jsem na doporučení přešla na pěsticí měsíčkové mléko od Weledy, krásně voní a dobře se roztírá.

jamia
11. pro 2014

A s těmi vlhčenými ubrousky je to potíž. Vybrat takové, aby nebyly moc převoněné, moc vlhké, moc řídké, takže se trhají, moc malé... to je kumšt. Zkusila jsem už snad deset značek. Jediné ubrousky, které mi plně vyhovují, vyrábí jedna firma v Turnově a dodávají je pod různými značkami do zahraničí. Druhé nejoblíbenější jsou Babylove a pak je to tragédie.

herminka
11. pro 2014

@mon_88017 Přírodní kosmetika taky není všespásná, taky ji nesnese každý.

mon_88017
11. pro 2014

@herminka to je mi jasný, kamarádka mi ji jako bio-eko a bůh ví co doporučila, že jim Eoné vyhovuje, tak jsem ji zkusila a u nás se neosvědčila. Za mě vede míchaná kalciovka, tou mažu doma děcku zadek a manželovi jizvy po popáleninách a teď i po operaci a oba maj kůžičku jak tu příslovečnou dětskou prdelku 😀

lidka_hipp
autor
11. pro 2014

@mon_88017 Souhlasím, že nejdražší nemusí být vždy to nejlepší 😉

@yvonneullmann Moc děkuji za sdílení takto dobrých zkušeností 🙂

@herminka Díky za upřímnost 🙂 Vlhčené ubrousky jsou univerzálnější, než si většina výrobců myslí 😉

@mon_88017 Přírodní kosmetika ještě nemusí znamenat nedráždivá. Pro někoho, dospělé i děti, mohou být problémem výrazné éterické oleje. Proto je nepoužíváme a volíme jemný BIO mandlový olej.

@jamia Vybrat i něco tak "obyčejného" jako jsou vlhčené ubrousky může být hotová věda 😉

yvonneullmann
11. pro 2014

On sam vi co je pro nej dobré

eliskaxox
11. pro 2014

Tak ja vam muzu rict ze kosmetiku Hipp pouzivaji ve fakultni nemocnici v Hradci Kralove na oddeleni Jip pro novorozence,na oddeleni Intermedialni pece a i na oddeleni Nedonosenych. Takze to musi by dobra kosmetika,kdyz tim mazou ani ne kilovy miminka,ktere maji extra citlivou pokozku. My si ji privezli od tamtud i kdyz jsem puvodne planovala Niveu.

lidka_hipp
autor
11. pro 2014

@yvonneullmann Pozdravujte našeho věrného zákazníka 🙂

@eliskaxox Moc díky za tuto zkušenost! Snažíme se, aby kosmetika HiPP byla vhodná i pro ty úplně nejmenší 🙂

yvonneullmann
11. pro 2014

@lidka_hipp dekuje a take zdravi

ladik1
11. pro 2014

My máme doma malé atopiky, takže výběr je vždycky podřízen tomu 😀 Bojím se zkoušet cokoliv nového 😖 Takže na děti používáme hipp ubrousky - ty jsou supr, a já obě těhu používala Hipp Mama Sanft a pupík mám úplně bez strií 😀

bigginka18
11. pro 2014

Už v porodnici jsem měla možnost použít výrobky Hipp. Byla jsem spokojená,proto jsem ihned objednala další kosmetiku a dnes konečně dorazila 🙂 pro mojí holčičku všechno 🙂

lidka_hipp
autor
11. pro 2014

@ladik1 Chápu, že péče o malé atopiky musí být náročná ☹ Ubrousky HiPP používám já sama dodnes 🙂

@bigginka18 Máte nádhernou princeznu s krásnými kukadly 🙂 Jinak má super kosmetickou výbavu!

kejny
12. pro 2014

U nás výběr kosmetiky pro naši malou princeznu byl vlastně jednoduchý. Já totiž patřím k lidem co vše zařizují na poslední chvíli a proto když se malá narodila o měsíc dřív jsem doma měla jen olejíček Hipp a jinak nic. V porodnici nám doporučovali i používali tuto značku a potom i v kojeňáku nás překvapili že ji také používají tak volba byla jasná 🙂 a když jsem konečně s naší princeznou dorazila domů čekal na nás balíček veškeré potřebné kosmetiky Hipp od našeho táty :-* tato značka nepatří k nejlevnějším ale po pár špatných zkušeností (malá voněla jako obvaz, vyrážka na obličejíčku,...) sme se vždy vrátili k Hipp.

lidka_hipp
autor
12. pro 2014

@kejny Díky za zkušenosti. Jsem ráda, že jste se s naší kosmetikou potkaly už v porodnici a vyhovuje vám 🙂 Navíc chválíme tatínka za super nápad!

megy
14. pro 2014

tak když se měl narodit náš první syn - matoušek , kterému je nyní skoro 2 a třičtvrtě, tak jsem nad kosmetikou nijak zvlášť nepřemýšlela a volba byla jasná - moje babička totiž dříve používala obličej na krém s mandlovým olejem a tu vůni nezapomenu nikdy. Když jsem si poprvé podle obalu jen vybrala a viděla v nápisu, že obsahuje mandlový olejíček a pak když jsem si čichla - no nemohla jsem jinak - nejen, že jste mi připomněli opět mou babičku, ale toto rozhodnutí bylo to nejlepší - ostatní značky se mohli jít zahrabat. V nemocnici používali jen johnson a mohu říct, že tak hroznou kůžičku dítěte jsem nezažila. krém na opruzeniny používáme preventivně. u druhého syna ji používám jak celotělově, tak i na opruzeniny. na koupání to bylo taky super - teď mi došel, ale neměním - i sama se s přípravky mažu 🙂

1velrybka
14. pro 2014

Já jsem porodila na konci 33. týdne - dost nečekaně - a tak jsem ještě byla hoooodně nepřipravená. Nakonec mi mamka do nemocnice, kde jsem s dcerou byla do jejích 5 týdnů, přivezla kosmetiku SebaMed. Jsem zastáncem, že méně znamená někdy více, takže toho zase tak moc nepoužíváme. Sprchový gel, občas tělové mlíčko (zpočátku denně, teď už jen občas), krém na opruzeniny (střídáme Aviril, Bepanthen, Avon a Cannaderm - podle potřeby) a občas krém na "olezlé" tvářičky od toho, že pořád slintá a všechno okusuje (Sudocreme) a na pusinku, když měla od dudáku olezlou, tak taky Cannaderm přímo na to. Od Hippu máme mléko na opalování, to jsem moc ocenila po návratu z nemocnice. Byla půlka března a někdy sluníčko dost svítilo a krém, který jsme zkusili jako první (dostali jsme vzorek Daylong) nešel vůbec rozetřít, ještě týden měla bílý obličej a odřenou kůžičku. Hipp šel skvěle rozmazat. Možná, až budu kupovat zase nějakou kosmetiku pro Marušku, tak se poohlédnu po něčem od Hippu. Když má dobré papání, musí být i kosmetika fajn 🙂

lidka_hipp
autor
14. pro 2014

@megy Koukám, že paměť existuje i na vůně 🙂 Sama mám moc ráda vůni HiPP kosmetiky, díky BIO mandlovému oleji mi přijde taková sladce příjemná 🙂

@1velrybka Souhlasím s tím, že v případě péče o dětskou pokožku platí, že méně je více, a tak se snažíme, aby naše kosmetika neobsahovala zbytečné látky navíc. Jinak o naši kosmetiku si můžete tady na MK zasoutěžit 🙂