Jaký vybrat kočár? Do města i lesa

backspace
23. lis 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zkušenějších, které už kočár vybíraly a kupovaly. Chtěla bych kočár, který můžu vzít i do města i do lesa, zakoukala jsem se do Neonato Puro Urban, prodavačka tvrdí, že je skvělý do terénu, má nafukovací kola...ale mě se zdá vyloženě jako městský kočár...dále jsem se dívala na bugaboo,joolz, nevím..je toho tolik aby se v tom člověk orientoval...nejde mi o to mít super nejlepší kočár,ale chtěla bych aby byl skutečně kvalitní....je opravdu dražší kočár zárukou kvality? Jaké máte zkušenosti? Děkuju za názory!

rousse
23. lis 2015

@backspace no problém je ten, že ideální kočár asi neexistuje🙂 já kočár vybírala 2 měsíce, radila se s kde kým, s prodavačkama, maminkama a nakonec jsem koupila kočár, který sice splňoval všechny věci, které jsem měla jako základní požadavky (4-kolka, do terénu, velké nafukovací kola, sporťák jde dát proti i po směru jízdy), NEBYL nejlevnější a vydržela jsem to s ním jen 8 měsíců a už bych ho znova NIKDY nekoupila. Jinak Bugaboo a Joolz - krom toho, že se mi ty kočáry vůbec nelíbí (100 lidí 100 chutí), tak mi jako terénní kočáry moc nepřijdou ani jeden. Koupila jsem teď Baby jogger City elite a zažívám s prominutím kočárkovací orgasmus. Geniální kočár - zvládne i hodně náročný terén, úžasně snadné ovládání, lehký a to skládání kočáru, to prostě nemá konkurenci🙂 jen teda na druhé si nechám tenhle sporťák a hluboký koupím jiný....už bych do 3 kombinace znovu nešla - ty sporťáky většinou stojí za prd a jsou zbytečně těžký.... když má pak děcko 10 kilo + 15 kilovej kočár, tak to šlapat nějakej kopec, je opravdu zážitek (my bydlíme na kopci a každá vycházka byla fakt solidní fitko🙂

backspace
autor
23. lis 2015

@rousse děkuju moc!! To je přesně v co jsem doufala 🙂 Prodavačka v obchodu nám automaticky začla představovat ty nejdražší...některé kamarádky co kupovaly kočáry tak je kupovaly podle značky...aby byly nejznačkovější...nic proti tomu, proti gustu...klidně za kočár připlatím, ale mě de fakt o to, abych koupila dobrej kočár, kterej vydrží i terén, vzhledem k tomu, že jsme z vesnice...ať má značku jakou chce... ještě jednou dík, hned to omrknu.

eliskaxox
23. lis 2015

@backspace Baby jogger je skvela volba,holky si ho hodne chvali. Koukni i na Concord wanderer, ten mam ja a zatim nas zastavila jen pul metru vysoka trava a hluboky pisek. Jo a urcite koukej po verzi 2015,starsi jsou poruchove a nova kolekce je uz vymakana.

backspace
autor
23. lis 2015

@eliskaxox děkuju moc! podívám se na to! I hluboká korba je ok?

pecora
23. lis 2015

Ja za nas doporucuji Hartan 😉. Je to uz treti kocar co mame a konecne jsem spokojena. Taky bydlime na vesnici a super 🙂 Ale i vyse uvedene jsou dobra volba 🙂.

eliskaxox
23. lis 2015

@backspace No hluboka korba ma dve moznosti korba Scout,ta ma asi 73x32 cm,da se slozit do male kosticky a je super na cestovani,ze neprekazi. Pak je korba Sleeper,ta ma jen 68x29, da se pouzit i misto autosedacky do auta a je krasna. Ja ji mam. Ani jedna z korbicek nevyhovuje dnesni manii porizovat co nejvetsi korby. Ale maly sel v 5m do sportaku do lehu a ten je naopak luxusne prostorny a vydrzi diteti opravdu dlouho. Na velikost korbicky se vyprdni,stejne vetsina deti chce v pul roce uz videt vic a davaji se do sportaku do lehu. Kocarek vzdy vybirej podle sportaku at je velky,jde do lehu a nema tendence se preklapet. Jinak wanderer ma vel.sportaku 102x38. A ver mi vetsi asi nenajdes :D Korbicka je na pul roku ale sportak muze byt az do 3 let 🙂
a

78marcela
23. lis 2015

Ja si taky myslim, ze idealni kočár neexistuje. Ja taky vybirala a vybirala, tenhle mel toto a nemel zase tamto atd, az mne to prestalo bavit a koupila jsem si kocar, ktery se mi libil vzhledove a neresila jsem nic jinyho. Ono to beztak vyjde vsechno nastejno. S kocarem vetsina holek jezdi max rok a pak si kupuje golfky, tak jsem nechtela davat moc penez za kocar. Kocarky typu BGB, joolz, stokke se mi ani nelibi, uprednostnuju klasiku. Koupila jsem obycejny tako trojkombinaci, hluboky kocar je naprosto v pohodě, krasny, skvele se s nim jezdí. Chtela jsem velkou korbu, aby mi v nem mala vydrzela ve fusaku celou zimu. Za to jsem taky rada, dost holek srpnovek uz narikaji, ze se jim mimca uz do kocarku nevejdou, my mame porad prostoru dost. Cetla jsem recenze, ze jsou polsky kocarky tezky, mozna jsou, ale ja ho nemusim nikam tahat do schodu, takze je mi to fuk. Kdybych mela stehovat kocar denne do druhyho patra, hledala bych co nejlehci kocar. Jsem taky z vesnice, obden jezdim do mesta a vedela jsem, ze prejdu brzo na golfky, protoze neustale skladat a rozkladat kocar me leze krkem. Golfky jsem koupila ted v sobotu, ty jsem koupila poradny, peg perego pliko p3, a do mesta budu jezdit jen s nima a myslim, ze postupne na ne prejdu uplne a sportak z trojkombinace ani nevytahnu. Takze za me by si mel každý polozit otazku, jak presne bude kočár vyuzivat, jestli je pro nej dulezita treba velikost korby, nebo hmotnost kocarku a podle toho se zaridit, pak clovek nemuze udelat chybu.

vercik83
23. lis 2015

Doporucuju inglesinu magnum, moje je cvalík a jeste ve 14ti mesicich ok, super do terenu, jako sportak trochu horsi...pak uz bych prikoupila bud golfky, anebo neco jineho lehciho - ja planuju valco snap sport

rousse
24. lis 2015

@eliskaxox já bych to zrovna mánií nenazývala - naše cácorka se narodila se 4kg a 54 cm a hluboká korba jí byla malá ve 3 měsících a co pak, když sporťák z 3-kombinace nám nešel do 100% lehu....nový hluboký kočár bych fakt z praktického hlediska vybírala podle velikosti korby a určitě odpružený...

@backspace no bugaboo nevím (krom toho, že mi ten kočár přijde strašně nízký a pořád se do něj zohýbat, to bych měla záda hyn), ale kamarádka má Joolz a to fakt jako není terenní kočár - krom toho, že na sporťák nadává uplně na všechno a malá jí z něho vypádává ve 2 letech ven. A pokud jste z vesnice, tak bych radila koukat po kočárku s otočnými předními koly - taky bydlíme na vesnici a nedokážu si představit jezdit v Jednotě mezi regálama s kočárem bez předních otočných kol. Značku si nakonec vyberete sama, ale rada ode mně: obloukem se vyhněte X-landeru - já si taky říkala, že si radši připlatím - za 20 litrů máme zgarb, kterého se fakt velmi ráda zbavím 😎

vercik83
24. lis 2015

já teda na vesnici půl roku byla, otocna kola do terenu teda fakt nepotrebujete. Ani ted ve meste mi nevadi ze nemam.
Jak píše @rousse ty korby u hlubokých bývají prťavé. Ale moje měla pri narození taky 4,2kg, 55cm a tainglesina magnum má snad největší korbu, vejde se tam i teď ve 14ti měsících, sice taktak ale i se vyspí. Mam bazarový po 2 detech. Spis investujte do sporťáku než do hlubokého.

eliskaxox
24. lis 2015

Ja teda bohuzel nejsem zastance vozeni sedicich potazmo stojicich deti v korbe. Je to podle me velmi nebezpecne a popravde si nedokazu predstavit ze by muj 14m syn vydrzel v korbe. Ja mam zas nazor vybrat kvalitni sportak a pak k nemu dokoupit korbicku. Ale od toho diskuze jsou aby se stretli ruzne nazory. Moje tchyne byla taky toho nazoru na co kocarek za 20tis, mala korbicka apod. Ale po prechodu na sportak to pochopila a od te doby wanderera miluje.

kessa
24. lis 2015

@backspace Moje rada? Nekupovat kombinace- nebo tedy já nenašla kombinaci, která by mi vyhovovala- buď blbá korba, nebo blbej sporťák. Takže jsem koupila korbu Inglesina sofia- je skvělá a je schovaná pro další miminko a pak jsem kupovala sporťák Britax B-motion a ten je úžasnej taky. Prostě za mě dva kočárky, ne kombinace. Já jsem si ani neuměla uspořádat, co od sporťáku očekávám, když jsem ještě ani neměla dítě, jen jsem věděla, co očekávám od korby a tak jsem koupila jen korbu dle svých představ a myslím si, že jsem udělala dobře. Co vidím, tak většinou maminky přestanou sporťák z kombinace používat a kupují nový. Důvod mi přijde jasný, při koupi kombinace neměly představu, co očekávají od sporťáku.

anndysek33
24. lis 2015

Zdravím, když už se bavíte o Neonato Puro Urban, tak ten se mi zdá o hodně lepší než Bugaboo a Joolz. Má větší přední kolečka a košík je docela o dost výš než u Joolz a BB. Je to stylovej kočárek a hlavně co jsem se bavila s maminkama tak je to vyloženě pocitová záležitost co se týče sportovního sezení tohoto typu. My jsme se před týdnem rozhodly právě pro NEONATO PURO . Na rovinu nepočítám s tím, že sporťák budu vozit do 3 let mimča, určitě koupíme něco lehčího. Bydlím taky na vesnici a PURO terén určo zvládne. Zkoušela jsem jízdu s podvozkem u našich a byla jsem celkem mile překvapená. Taky si myslím, že každý si ten svůj kočár musí najít a každýmu bude totiž vyhovovat něco jiného. 1000 názorů 1000 lidí..... 🙂

bjoucik.15
24. lis 2015

@backspace a co třeba trojkolka? já mám do terénu trojkolku a nemůžu si stěžovat... velká kola projely i bahno a písek s vodou.... a v případě třeba úzké lávky, jsem si nadzvedla zadní a jela jen po předním 🙂 Mám a vždycky jsem měla 2 kočáry. jeden do města a druhý terén a brusle 😉 Ale kolo musí být na pevno, aretaci bych jak do terénu tak na brusle nechtěla 🙂 zato do města aretace super.... třeba takový X-lander. Můžete kombinovat korbičku jak napodvozek trojkolky tak na 4kolku s aretací. Sporťák má každý jiný....

bjoucik.15
24. lis 2015

@kessa a proto je nejlepší pořizovat kočárek dle sportovní nástavby... z korby může vyrůst dítě kdykolik. Třeba moje dcera nevyrostla ale v 7 měsících už se plazila přes okraj dolů,takže sporťák byla jasná volba a stejně jako mnoho maminek jsem udělala chybu a pořídila kočár aniž bych se zaměřila na sporťák, takže šel z domu a pak další rádoby sporťák/golfky! teď na druhé už vím co potřebuju a od kočárku očekávám 😉

kessa
24. lis 2015

@bjoucik.15 jenže já nechtěla dělat kompromis ani u jednoho, pokud bych vybírala podle sporťáku, pak bych dělala kompromis u korbičky nehledě na to, že jako prvomatka jsem netušila, co od sporťáku očekávám, takže jsem zanechala přemýšlení, jaký by měl být sporťák a koupila jen korbičku, která splňovala má očekávání a až jsem věděla, že potřebuju dítě přesunout do sporťáku, měla jsem o něm už své představy a s tím jsem ho vybírala. A upřímně bych ani jeden nechtěla jako kombinaci 😉

bjoucik.15
24. lis 2015

@kessa chápu, proto jsem ráda, že jsem teď vybrala kombinaci, která maximálně vyhovuje (tedy doufám) mým požadavkům. Stejně si myslím, že 9m mimčo už ležet prostě nechce, takže jsem to tak i vybírala 😉 klasiku bych kupovala jen kdybych nedydlela v Praze, protože tady je aretace nepostradatelná 😉

rousse
24. lis 2015

@kessa naprostý souhlas a teď se tluču do hlavy, že jsem to tak neudělala taky a brala jsem automaticky trojkombinaci. Taky už jsem teď brala sporťák prostě sporťák a až bude potřeba hlubokou korbu na druhé mimi, tak vezmu jen vyloženě hlubokej, na který půjde nacvaknout autosedačka a zdarec - žádný megakombinace, to je jen na škodu.

vercik83
24. lis 2015

@eliskaxox to já toho taky nejsem zastáncem a to vůbec... Ale chci říct, že naše inglesina magňum - kombinovaný kočárek se jako hluboká dala přizvednout aby se dítě nenudilo když ještě nesedělo.

dasa.77
24. lis 2015

@eliskaxox k tomu concordu......sporťák se nedá položit tak,aby dítě leželo rovně.Tzn. záda i nohy v JEDNÉ ROVINĚ. A když už je dítě větší a chodí,tak buď se člověk musí smířit s tím,že podpěra nohou bude co chvíli od bot špinavá a nebo dítě budete zouvat 😀
Jinak hluboká korbička je skvělá

jitavrtule
24. lis 2015

Hartan, jednoznačně. Máme Topline S a je to tank, luxusně odpružený, s velkými koly projede cokoliv, s malými otočnými dobře ovladatelný ve městě. Má vychytávky, ze kterých jsem i po 7měsíčním používání pořád nadšená.
Kupovala jsem dvojkombinaci - sporťák + vložnou tašku (v našem případě pevnou) a tohle uspořádání můžu 100% doporučit. Sporťák je velikánský (lůžko), jde do úplněho lehu, tak aby na něm mohla být položená vložná taška. Ta pevná má rozměr 80x30 což považuju za minimum - naše malá (žádný obr) v ní byla do 6 měsíců, teď jezdí 14 dní ve sporťáku vleže.
Jediná nevýhoda Hartanů - cena. Ale já kupovala tady z bazaru za zlomek ceny nového a s super výbavou (výměnná velká terénní kola, lodger fusak, rukávník), takže i tohle se dá pořešit.
Trojkombinaci bych nebrala ani ne tak kvůli korbičkám, ale hlavně proto, že u spousty z nich stojí za houby autosedačka - vajíčko.
Bugaboo do terénu tak leda s Buffalem, jinak to fakt do terénu není, ta přední mikrokola u Cameleonu, to je vtip. A Joolz jsou hezké designovky, ale do terénu taky moc ne.

pecora
25. lis 2015

@jitavrtule souhlasim! Nas maly ma 9m a spinka ve sportaku uplne v leze, jen misto lozne tasky uz tam na zimni fusak a krasne se vejde. Super kocar!

zmrz_lina
25. lis 2015

Pokud bugaboo (a jsou to skvele a opravdu kvalitní kocarky, za ty peníze stojí), tak Buffalo. Ten je víc do terénu, ale má otočné přední kola, takze super i ve meste, navíc je vyšší než Cameleon. Cameleon je opravdu spíše mestsky kočárek, ale terén zvládne. Na denní vlaceni terénem ale urcite neni.

eliskaxox
25. lis 2015

@dasa.77 Ted jsem to malinko nepochopila ale wanderer do roviny jde. Ale je fakt ze to u tech nozicek nemaji moc doresene.

zarecna
25. lis 2015

@kessa plne suhlasim...ja mam tiez inglesinu sofiu, chcela som 4 kolesa, neotacave, velku korbu, kde dam fusak deku a dieta bude mat priestor, lebo maly je augustovy a v tom kociku bude celu zimu.... milujem svoj kocik a maly tiez, pricom to pruzenie je uzastne. Som hlboky odporca trojkombinacii, pretoze podla mna vzdy je tam nejaka cast kompromis.

zabzulka
30. lis 2015

Obě děti jsem na začátku odvozila v poděděnych kočárech, nechtělo se mi investovat do trojkombinace, sportaky z nich jsou většinou naprd. Syn teď dorůstá z korbicky, koupila jsem Babyjogger city elite a jsem nadšená. Skladny, pohodlný, výborně se ovládá, malý je v něm spokojený. Za mě buď koupit na první měsíce pohodlný, prostorný kočár třeba z druhé ruky a později zainvestovat do kvalitního sportovniho kočárku nebo volit trojkombinaci hlavně podle sportaku ať pak po pár měsících nepřijde zklamání

lesnivila
10. únor 2016

Ráda chodím do lesa. S kočárků, které prošly mýma rukama se mi nejvíce osvědčila značka Knorr (měla jsem asi 4 modely) a výborná volba byl i anglický kočárek, který jsem koupila z druhé ruky - měl opravdu velká nafukovací kolečka, byl lehky a výborně ovladatelný. Terén zvládl jakýkoliv (písek, skály, bažiny, traviny, chrastí,..). Pro terén je důležité mít kola zafixovaná, nejlépe nafukovací, kočárek snadno ovladatelný a je fajn , když je lehčí, neb občas se nějaká kláda najde a je třeba jej přenést :D , také se mi více osvědčily pružnější kočárky - tedy ty , které se houpají, nebo mají odpružení- tomu napomáhají právě i nafukovací kola. Nyní jsem objevila kočárek švédské výroby Emmaljunga, a ten mne také zaujal.