Kvasinka na prdelce u miminka, kdy se toho zbaví?

mendywendy
16. bře 2016

Dobry den, me 3m ma na prdelce kvasinku. Imazol po 2 dnech to spise zhorsil. Ted mazu treti den fungicidin a je to mirne lepsi. Mate nekdo zkusenost cim a za jak dlouho se toho zbavit? Nebo jsem malo trpeliva?

gepe
16. bře 2016

@mendywendy jak se pozna kvasinka na tele?

mendywendy
autor
16. bře 2016

@gepe Poznal to dr. Mas k tomu nejakou zkusenost?

gepe
16. bře 2016

@mendywendy s kvasinkou asi nemam, resp. nevim jak poznat kvasinku na tele a nezamenit ji s jinym pupinkem.

adypro
16. bře 2016

To jsme taky řešili u malé, také jsem dávala ten Imazol, jeden čas se jí to dělalo opakovaně, ale pak jsem zjistila, že (doma používáme látkovky)pomůže, představte si, když jí dám hl. na noc jednorázovku, je to paradox, ale v jednorázovkách to vždy s mazáním rychle zmizelo. A naštěstí už to u nás dlouho znova nebylo. Holt v látkových je dítě víc v mokru, i když jsem často přebalovala. A taky dost pomáhá nechat větrat.

gepe
16. bře 2016

@mendywendy @adypro jak poznam kvasinku, jak vypada ci? A nedelam si srandu, jeste jsem o tom neslysela, tak at kdyztak vim, diky 🙂

mendywendy
autor
16. bře 2016

@adypro To je fakt. I kdyz mne k tomu dr.radila latkovku... Je to opravdu narocne misto pro lecbu tohoto typu. Zapomnela jsem se zeptat z ceho to vlastne je. Sakris

adypro
16. bře 2016

Je to takový pupínek, který pak začne mokvat a většinou se i rozšiřovat...nemizelo to, tak jsme šli raději k dr. a sdělila, že je to kvasinka, taky jsem na to koukala, jak z jara.

adypro
16. bře 2016

@mendywendy Z čeho je těžko říct, kvasinky jsou všude a mají rády vlhko a sladko. Chytnou se asi tam, kde je něco oslabeného nebo celkově snížená imunita.
Ale u malé to fakt nebylo nic hrozného.
Ale já jsem si s kvasinkama užila hlavně jako těhotná.

Možná pomůže změna plínek, u nás to bylo z látkovek na jednorázovky (na pár dní), už zase látkujeme a je to v pohodě. Doporučuju ty plínky prát na vysokou teplotu, ať to kvasinky zlikviduje.

kajalka
16. bře 2016

Pokud kojíš, najdi si tu skupinku o protikvas. dietě a začni držet. Co to hlídám, nastalo u dítka zlepšení.

mendywendy
autor
16. bře 2016

@adypro Dekuju. Urcite zkusim.

mendywendy
autor
16. bře 2016

@kajalka Dekuju. Kouknu.

majvik
16. bře 2016

přidám se, protože by mě taky zajímalo jak se jí zbavit. Trápí nás něco takového už asi dva měsíce☹ Byli jsme u kožní a bez jediného slova co to je, proč to je předepsala Triamcinolon (kortikoidy). Namazala jsem zadeček, do druhého dne bylo všechno pryč a za tři dny zpátky ještě horší. Říkala jsem si že to je třeba nějaká fáze léčení a pak se to zlepší a vydržela mazat ještě týden ale pořád se to jenom zhoršovalo. Pak jsme byli u dětské obvoďačky, ta se na to koukla, zhrozila se co nám to kožní napsala za driák a předepsala Myfungar. Přidala jsem k tomu probiotika, omezila malé příjem cukru (je starší, už jí sama) a na noc začala dávat papírovou plenu místo látkové. A opravdu to po pár dnech zmizelo. Předevčírem jsme ale zapomněli namazat, shodou okolností ten den měla i sladký dort a navíc jsme zrovna ten den dali látkovou plenu na noc. A hned to měla zpátky. Takže těžko říct čím z toho to opravdu bylo...

dana3262
16. bře 2016

@mendywendy malý měl kvasinky v trislech. Myslím, že to bylo z toho, že jsem měla penicilin na streptokoka u porodu. Každopádně jsme vetrali, prakticky pořád a měla jsem dávat gencianku, ale to jsem nechtěla. Zkoušela jsem nejdřív vsemozny čaje na potírání atd, ale nakonec jsem to zacla potírat lihem a zasypavat ryzovym skrobem. To pomohlo dost rychle. Už si nepamatuji, ale podle mě třeba do 14 dnů, měsíce to měl pryč. Bála jsem se, aby ho to nepalilo, ale neplakal. No, nikomu se tím moc nechlubím, ale pomohlo to.

dana3262
16. bře 2016

A nejedla jsem tenkrát sladké a všechno co přišlo na pokožku důkladně zehlila z obou stran.

gepe
16. bře 2016

@adypro dekuju! 🙂

mendywendy
autor
26. bře 2016

@adypro ahoj, kvasinky na ustupu.... 🙂 Mohu se zepta, tim imazolem mazat do te doby, dokud nebude prdka asi uplne cista, ze? Mame tam takove zbytkove tecky...

lucie009
26. bře 2016

2 dny imazolem pak pouzit pudr Sulfothion se sirou od alpy... za 4 dny bylo po problemech...a maminka nesmi jist sladke...

mendywendy
autor
26. bře 2016

Mne rikala detska, ze to je mytus s tim sladkym i kozarka nic nezakazala. Uz jsme to meli temer vyhojene a v noci byla 2x pokakana, tak se to zas trochu zhorsilo.

kajalka
27. bře 2016

@mendywendy Samozřejmě, že pro ně je to mýtus, radši předepíšou kortikoidy.. dokud to sama nevyzkoušíš, tak tomu asi neuvěříš.

mendywendy
autor
27. bře 2016

Chtela jsem dodat, ze jsou kvasinky po 6 dnech za nami. Celou dobu jsem jedla normalne vcetne sladkeho. Myslim, ze imazol kortikoidy nejsou... 😉. Obcas by to chtelo mene cist internet a vice poslouchat doktora. Dekuji vsem, jejichz rada mela smysl.

katyxq
27. bře 2016

@mendywendy imazol je antimykotikum ... uvidíte, jestli se kvasinky vrátí nebo ne.

Každopádně na sobě, dceři a synovi, taky na manželovi, vidím, že strava je v případě kvasinek (aby dlouhodobě zůstaly nepřemnožené) věc zásadní - ale z toho, případně levné zinkové masti, genciánky, atd. zisky doktoři a lékárníci moc nemají 😉

martaska78
27. bře 2016

Nám zabral canesten, byl doporučen v nemocnici a super 😉

mendywendy
autor
27. bře 2016

@martaska78 a co zmena jidelnicku?

mendywendy
autor
27. bře 2016

@katyxq Asi jsme to nemeli v takove mire.... Obou lekaru jsem se na zmenu stravy a oba se nezavisle shodli... Kojim... Verim, ze kvuli ziskum za leky by malemu miminku umyslne neskodili. Resp. min. nase detska ne. Ona zase neuspesna lecba je vizitkou lekare 🙂

martaska78
27. bře 2016

@mendywendy změna jídelníčku a vyloučit nějakou intoleranci není špatný nápad, aby se kvasinka neopakovala, ale malá jí měla snad jen 2x, změna jídelníčku nebyla potřeba a opravdu zabral ten canesten. Zkus ho, třeba se kvasinky zbavíte a už se neobjeví 🙂

mendywendy
autor
27. bře 2016

@martaska78 spis si utrvzuji to, ze zmena stravy neni nutna... Diky 🙂. Ale asi je to pripad od pripadu. Mne bylo receno, ze spoustecem je vlhko + teplo + reakce na plenu... Dcera byvala hodne opruzeninovy typ, no a jako tresnicka na konec prisly kvasinky. Tak snad uz bude klid. Dekuji a hezky vecer

katyxq
27. bře 2016

@mendywendy bohužel mám s lékaři jiné zkušenosti ☹ (i když to nemusely být zlé umysly, snaha vidělat, spíš trestuhodná neznalost a ignorance, nešlo o jednu věc a o jednoho lékaře, gynekoložku jsem vyměnila, pediatru už podruhé, ještě si potřebuju najít praktika pro sebe, který mi sedne, ale spíš z principu, neb tam jsem nepotřebovala jít už roky)

mendywendy
autor
3. kvě 2016

Ahoj, mohu se zeptat, zda jste imazol mazaly pouze na postizene misto nebo na cely zadek? Porad se nam to vraci, nevim, kde delam chybu.