Odličovanie pleti jojobovým olejom - čo potom na odmastenie?

Zodpovězené
26. únor 2019

Dobrý deň,

odličujem sa navlhčeným tampónom s pár kvapkami jojobového oleja. Vyhovuje mi to, len mi trochu vadí pocit mastnoty po odlíčení, keď si chcem dať na tvár hydrolát a následne krém. Čo by ste mi prosím mohli odporučiť na odmastenie pleti. Rozmýšlala som nad nejakým tuhým mydlom, napr. od Mark scrub, vedeli by ste mi ešte prípadne odporučiť nejakú lacnejšiu variantu? Mám zmiešanú až mastnú pleť.

Ďakujem krásne 🙂

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Nejprve doporučuji zrevidovat množství oleje, mnohdy ženy na odlíčení použijí zbytečně velké množství oleje a to pak zanechá pocit mastnoty. Osobně dávám obvykle pouze 1-3 kapky na vlhký tamponek, ne víc, přidat se dá vždy. Také může pomoci odlíčit se ve sprše, nejprve za pomoci mokrého odličovacího ručníku, pak teprve na tampon nanést olej a na již předčištěnou pleť tento použít. Obecně je totiž dobré pracovat s olejem na vlhké, ale také teplé pleti. Pokud by to stále nebylo ono, zkuste po spotřebování jojobového přejít na hroznojádrový, který má oproti jojobě lehčí konzistenci a lépe se vstřebává, ale i odlučuje z pleti. Po odlíčení makeupu tamponkem s olejem doporučuji ještě znovu dobře přejet pleť tamponem namočeným v teplé vodě a teprve potom dočistit a tonizovat hydrolátem.

Mýdlo na pleť příliš nedoporučuji, mohlo by rozhodit pH. Lepší výsledky dosáhnete spíše odličovacím mlékem, například odličovací mléko od Alverde z řady Naturschon má solidní složení, je cenově přijatelné a dostupné v řetězci DM

Pár tipů k odlíčení a péči za pomoci olejů najdete i v článku, který jsem nedávno napsala na blog pro eshop netoxickadomacnost. https://www.netoxickadomacnost.cz/Pece-o-plet-p...


Přeji Vám krásný den.
Pavla