Opakující se vyrážka na obličeji a krku u miminka. Může to být alergie na umělé mléko?

Zodpovězené
8. dub 2019

Dobry den.

Prosim o radu. Jako matka samoživitelka jsem už zoufalá. Malou (8tt) před týdnem trápila silná rýma a já ji krmím UM Hipp. Nejdříve jsem dávala antireflux, kvůli častému ublinkávání, ale trpěla silnou zácpou, tudíž jsem přešla na klasický Hipp cca 4 dny. Nyní už má dva dny silnou vyrážku na obličejíku a krku a za ušima, je neklidná, má propadlou fontanelu lehce a přijde mi, že má i nateklá očka trošku. Je však bez teplot. Můžete mi, prosím, poradit, zda je možné, že se jedná o alergii? Co mohu použít na potírání obličejíku? Dávala jsem jarischův roztok a také sudocrem, ale nepomáhá. V příloze zasílám fotku.

Děkuji

Dobrý den, může se jednat o nesnášenlivost nějaké složky umělého mléka, nemusí jí sedět, stejně tak dobře ale může reagovat na nějakou látku v kosmetice a pracím prášku, nebo vnější alergeny, u miminek se těžko rozpoznává spouštěč. Pokud se přidala k problémům ještě lehká viroza, pak se ekzém obvykle zhoršuje. Dle charakteru výsevu by se mi jevila pravděpodobná spíše vyrážka typu kopřivka, kdy se může jednat primárně o reakce na stravu. Zkuste vyměnit značku umělého mléka a pokud by se problémy nezlepšily, není vyloučené, že dítě reaguje na bílkovinu kravského mléka, bylo by pak nutné krmit UM s hypoalergenním složením, konzultujte s pediatrem.


Přeji Vám krásný den.
Pavla