Po porodu mi padají vlasy, bojím se leukemie

carol456
13. črc 2015

Ahoj holky jsem skoro 3 měsíce po porodu a kojím .Padaj mi vlasy hrozně hlavně kouty když si sáhnu a trochu zatáhnu vytáhnu vždy nějaký ten vlas s kořínkem ☹ všimla sme si že i ochlupení obočí mi trochu vypadává když si za něj zatáhnu ochlupení jinak mi přijde že je vyřídlé po tělě se mi dělaj takové červené tečičky malinké . štítnou žlázu mám v pořádku testy na železo tam nevím co bylo ale doktorka mi dala železo brát a kys. listovou -Hrozně se bojim abych neměla loukemii co myslíte?Poznala by to obvodní ?Moc moc prosím jsme hrozně vystresovaná koukám na netu po příznacích....

shine2015
13. črc 2015

@carol456 proč myslí hned na leukémii??? Má chut ti napsat,že na prdla .....kojis, mas tři měsíce po porodu, ženám v této době hodně padaji vlasy, je to vlivem hormonů. Vzpamatuj se a neres blbosti a nevymyslej kraviny....

kocila
13. črc 2015

Nejsem lékař, ale napíšu Ti moji zkušenost. Mně při kojení vlasy padaly tak, že jsem přišla tak 1/3 hustoty. Kouty šílený. Po umytí vlasů jsem musela pokaždé vybírat sítko, jinak bych ucpala odpad a i při prohrábnutí mokrých vlasů jsem držela třeba 20 vlasů. Taky mě mi to vadilo, ale při ukončení kojení vše dorostlo (kouty také, bylo jen usměvné, že jsem vypadala jak sluničko, které má svatozaář, jelikož jsem měla spoustu krátkých vlasů, které dorůstaly a jen tak trčely z účesu).
Ty červené tečky můžeš mít i ze slunička.
Myslím, že pokud jsi byla na krevních testech, tak by problém s krví poznala.
Tvoje vypadávání vlasů a ochlupení je po porodu velmi časté.

pajdalena
13. črc 2015

No...loukémii možná máš a nevim, co to je za nemoc. Leukémii zřejmě ne a zbytečně se rouháš. Užívej prcka a neřeš blbiny. Mě vlasy padaj několik měsíců a to jsem nebyla těhotná ani jsem nekojila. Nebuď hypochondr a věnuj se prckovi...

P.S. Kdybych měla na netu hledat příznaky na zaždý pupínek, který jsem v životě měla, tak už jsem mrvá...

misule55
13. črc 2015

Proč probohu leukémii? To by poznali z krevního obrazu, všem nám po porodu padají vlasy a hodně, je to opravdu hormonama a může to být i nedostatkem železa. Pokud máš takový strach, řekni to dr. at ti udělá odběry, budeš mít klid. Hlavně si nedělej diagnozu z internetu. Užívej mimča a nestresuj, padání vlasů je opravdu normál, já jsem taky 3 měsíce po porodu a tahám z umyvadla chomáče vlasů 🙂

melodygirl
13. črc 2015

@carol456 žádnou leukémii nemáš 🙂, to by samozřejmě obvodní poznala už jen z krevního obrazu. To je typické období, kdy některým ženám po porodu při kojení padají vlasy. Mě tedy vůbec, ale sestře totálně padaly chuchvalce vlasů, úplné kouty, pomalu na transplantaci vlasů, ale okolo 5 měsíce po porodu se to zastavilo, samozřejmě kojila dál. Je to dáno hormonalne, každá to má jinak, takže velký klid. Spíš bych měla depku z těch vlasů 🙂

simonceli
13. črc 2015

@carol456 no za prve je to leukemie, kterou by z krve poznali. Tak klid. Kazda kojici ma tento problem. A pokud mas dlouhe vlasy, tak to jde pozorovat dost. Me taky padaji vlasy jak blazen. Zbytecne se nervujes blbostma.

lv
13. črc 2015

v těhotenství téměř nepadají vlasy, vlivem hormonů, zato 3-6m po porodu jo, všem, kojícím i nekojícím..je to naprosto normální..a leukemie se pozná z krve, ne podle padání vlasů.

loafeer
13. črc 2015

Je zvláštní, že na netu najdeš, že bys mohla mít leukemii, ale to, že po porodu padají vlasy a je to normální, už ne? Navíc když už, tak vlasy padají díky drastické léčbě, nejedná se o příznak nemoci...
Takže...vše je OK, neboj, a obvodní by to poznala z krevního obrazu....

sebestka
13. črc 2015

Jak píší holky, vlasy ti padají tím, že máš po porodu-mně také padaly, je to normální. A Jinak, když má někdo leukémii, tak nepadají vlasy-vlasy padají po chemoterapii, tzn. při léčbě leukémie.

milius
13. črc 2015

jsem lékařka i kojící matka. je to přesně jak u mě i časově. je to kojením i porodem, až přestaneš kojit, tak ti přestanou vypadávat 🙂 já pořád čekám až mi dorostou do délky, teď ty nové mají 7cm 🙂 to mi vypadala třetina vlasů. takže klid a nohy v suchu 🙂

alubif
13. črc 2015

@carol456 to jsou normální poporodní změny co proděláváš! Nejhorší je smrt z vyplašení 😉 takže se uklidni, přestaň číst nemocech na netu a užívej si miminko!!!

andrrriiik
13. črc 2015

@carol456 Vypadávání vlasů při leukémii(loukemii neznám)je důsledek chemoterapie.Zajímalo by mě,kolik ti je,když se ptáš na takové kraviny.

netanel
13. črc 2015

:D Prej loukemie. Vypadávání vlasů při kojení je normální.

asarait
13. črc 2015

Taky mi hrozně padaly vlasy, už je to lepší 7 měsíců po porodu. Kup si pak v lékárně Biosil plus, nebo Biosilk plus, tabletky, bere se každý den jedna, jsou dobrý, vlasy mi pomalu přestávají padat a rostou nový.. Ale leukémie?? To snad ne 🙂

vrabcak0007
13. črc 2015

tohle je spíš nějaká provokace nějakého mužského trolla odjinud, ne ? 😎 pokud hledáš příznaky, jak píšeš, tak když napíšeš porod, kojení a padání vlasů, tak ti přeci vyjede miliarda odkazů na to, že to spolu souvisí a má to skoro každá a netřeba myslet na krávoviny typu loukemie..nevím..typ otázky -stupidní- plus styl psaní jakože jednodušší osoba ve mě vyvolává pocit, že tu trošku trolluješ 🙂

asarait
13. črc 2015

Oprava Biosil nebo Biotin plus..

jitule31
14. črc 2015

Taky mi po čtvrt roce kojení začaly vypadávat vlasy. A ty červené tečky petechie po těle se mi začaly dělat taky. Mám je do ted, 2,5 roku po porodu. Taky jsem s tím byla u doktorky a nechala si udělat krevní obraz,. Ten byl v pořádku. Byl mi doporučen ascorutin, že to můžeme být nedostatkem vitamínu c a pokud to nezmizí po nějaké době tak jít na kožní. Ascorutin jsem ještě zatím nebrala tak nevím. Řešila jsem to s ní nedávno.
Leukémie se neboj, když ti dělaly krevní obraz. 😉 Taky mi na internetu vyjela v souvislosti s petechiemi. ☹