Podrážděná pleť v těhotenství, co by pomohlo?

michaela_n
7. kvě 2014

Od začátku těhotenství mám podrážděnou pleť - tvoří se mi červené fleky na obličeji, na kterých mám pleť velmi suchou. Zklidňující krém ani obličejový olej s Tea Tree nepomáhá. V lékárně mi nebyli schopni moc poradit- kalciovka je prý moc hutná na to, abych si tím mazala skoro celý obličej a jinak mi doporučili jen výživný krém od Biodermy skoro za 300,-.

Nemáte něco vyzkoušeného, co by na to pomohlo? Je to záležitost vyloženě teď těhotenství, předtím jsem měla pleť spíš mastnější. Na webu jsem našla Derma Ryor http://www.protisedi.cz/article/mate-podrazdeno....

Díky za radu.. 🙂

marketmax
7. kvě 2014

Musím říct že plet mám taky strašnou a velice nic s tím udělat nejde prostě hormony pracuji...po těhotenství to skončí a bude to zas ok 🙂jediné co člověk může udělat si pravidelně pleť čistit..

marecekavendulka
7. kvě 2014

porodit.... 🙂

lubinkova
7. kvě 2014

@marecekavendulka 😀 to jsem sem zrovna přišla odpovědět a koukám, že už tuhle dobrou radu někdo dal! 😀

lubinkova
7. kvě 2014

Kromě porodu bych ale ještě zašla na kožní... mně v těhotenství kožařka pomohla, něco mi předepsala.. 🙂 ...a já bych asi volila spíš co nejpřírodnější kosmetiku..mamka si kupovala v lékárně krém, který má původně sloužit jako základ pro míchání různých léčivých krémů- byl to opravdu jen ten základ, bez jakýchkoliv přídavků.. (myslím, že se jmenoval "ambiderman"?..ale nevím, jestli je na předpis, nebo volně prodejný...).. určitě t vyjde i levnějš.. 🙂

verushe20
7. kvě 2014

Ahoj.. mám stejný problém.. sice teď už se to malinko zlepšilo ale pořád nejsem spokojená, červené fleky na obličeji mě taky štvou.. 😒 ale doktorka říkala, že v těhotenství nepomůže nic... jedině fakt každý večer pořádně čistit pleťovou vodou.. Já už se těším až po porodu začnu jíst zase antikoncepci a plet budu mít zase krásnou 😀 🙂

katynka83
7. kvě 2014

Ahojky, mě se vždy pleť zhoršila až po porodu, pomohl mi až krém od kožní doktorky, ale já měla spíš problém s akné, ale mohla bys zkusit na tu suchou kůži balzám Atopikderm od firmy Saloos, mažu s tím dceři ručičky, má je taky suché s červenými flíčky, myslím, že jí to pomáhá a je to přírodní 🙂 , v drogerii koupíš kolem 130 kč

mon_88017
7. kvě 2014

@michaela_n mně na problémy s pletí v těhotenství pomoh tak akorát papírovej pytlík na hlavu, abych neděsila lidi 😎
Dobrý zkušenosti mám s kosmetikou od Saloosu nebo Cannadermu. A úplně nejlepší bylo domácí konopný mazání 🙂

verushe20
8. kvě 2014

No tak s tím konopím nesouhlasím... já se tím taky mazala a připadalo mi, že se pod to mastnou vrstvou akné dělá ještě víc tak se to přestala používat 😒

kacaba85
8. kvě 2014

Mam niveu pleťové mléko, několikrát denně si jen přetřu pleť vatovým tampónkem a zklidňuje to. Žádné zázraky, ale aspoň se neloupu a kůže nepne.

makina28
8. kvě 2014

Já mám ten samý problém. Kromě pupínků drobných, ale mám jich mraky, mám taky červené fleky. Teď vyzkouším krém z lékárny na citlivou pleť Excipial, asi se prý nezbavím pupínků, ale bude to příjemné. Taky jsem se objednala na kosmetiku, kterou si chválí i těhule.Uvidím, co bude - cpát do toho hordy peněz nehodlám, ale alespoň někdy o ten můj ksicht někdo popečuje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru