Praní dětského prádla - Sanytol

bru_cka
8. zář 2017

Ahoj, koupila jsem oblecky "z druhe ruky" a ne vse je mozno prat na 60 stupni. Myslite, ze je v tomto pripade vhodne pouzit Sanytol desinfekci na pradlo? Nebo pro novorozence neni vhodne? (Miminko se ma teprve narodit)

Dekuji za radu a pripadne Vase tipy

zulubo
8. zář 2017

Ahoj, já kupovala podobně "z druhé ruky" a i když některé kousky oblečení taky nebyly určeny na 60 stupňů, tak jsem je nejprve vyprala na 60 s normálním práškem a poté na 40 s dětským práškem 🙂

hraaasek
8. zář 2017

Kdyz to prezehlite,tak podle me je jedno,ze se pete jen na 40 ;)

krystalka
8. zář 2017

Přesně, když se to přežehlí, tak v pohodě....já jsem prala dětské prakticky všechno na 40, stejně jako většinu našeho oblečení, jen látkové plenky jsem prala s ručníky a dalším prádlem na 60....do 1 roku jsem prala v dětském prášku (nejdřív Lovela, ale ta se moc neosvědčila, takže jsme pak přešli na Persil sensitive a prali jsme dohromady s ostatním prádlem) a do toho roku jsem to žehlila, potom už ne...

tomikjoejoe
8. zář 2017

Určitě bych vyprala opakovaně a klidně i na 60, body to vydrží a ani se moc nesrazí i když by se měla prát na 40. Já jsem kupovala pro malou body tady na bazárku a když přišla byla hodně cítit aviváži, já ji nepoužívám, používám mýdlové ořechy. Po jednom vyprání jí naskákala ošklivá vyrážka na nožičkách. Vyprala jsem vždy vše opakovaně a dala do sušičky, dětské věci jsem žehlila jenom prvnímu synovi a pak už nikomu a vše bylo a je ok, stačilo pořádně vyprat.

hraaasek
9. zář 2017

Mozna i zalezi,jaky ma clovek program na pracce. Muj program ma 40 s predpirkou a dvojitym machanim pete 4 hodiny. Ditko se mi nikdy z niceho bazarkoveho neosypalo ;) ale mama i tchyne maji ten samy program na hodinu a pul. To je pak mozna lepso vyprat dvakrat,to se asi tak dobre neodmoci vsechno...

pincola
9. zář 2017

Dávám Sanytol od narzení maléhoa super! jen to pak ještě jednou vymáchám (ještě pak z toho Sanytolu)

krystalka
9. zář 2017

@hraaasek - já od začátku úplně všechno peru na zkrácený program - na 40 i na 60 mi to pere něco přes hodinu (klasický pere něco přes 2 hodiny...) a nebo úplně krátký - na 40 a cca 30 minut...používáme tekutý gel (když byl syn malý, tak ten Persil sensitive, později už klasický....). Nikdy s tím nebyl žádný problém, ale on nemá nijak extra citlivou pokožku....

hraaasek
9. zář 2017

@krystalka aha,no vidite 🙂 asi clovek chce mit jistotu,ze pro novorozenatko je vse peclive vyprano a zdesinfikovano. Ale zkratka pozdeji,pokud se vylozene neobjevi reakce,tak bych bazarove veci na dvakrat nebo na 60 uz vazne neprala ;)

krystalka
9. zář 2017

@hraaasek - tak já razím spíš to, že čistota určitě jo, ale zase se nemusí děťátku všechno přímo dezinfikovat....my jsme ani nevyvařovali lahvičky a dudlíky, jen jsem je myla horkou vodou, nebo vypláchla vařící vodou z konvice....dudlíky, co měl na spaní, jsme jen oplachovali vodou a třeba jednou týdně je hodili všechny vyvařit....nikdy jsem nevyvařovala hračky, ani je nějak úzkostlivě neumývala, stejně jak začnou lézt, tak dají do pusy kde co...nikdy jsem nevytírala savem apod....oni si musejí trochu trénovat imunitu....syn byl v podstatě poprvé nemocný někdy v 5 letech s angínou, do té doby jsme k doktorce chodili jen na preventivky....a ani teď nebývá nějak extra nemocný, sem tam nějaká rýma, ale minimálně...

sigginka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz