Skolióza páteře, kde se léčíte?

maartaaa
4. srp 2016

Skolioza páteře - máte někdo? Kde se léčíte?

frantiska85
4. srp 2016

Mám. Neléčím. Jsem stará a dokud to nebolí, nedonutím se ani ke cvičení. Na zlepšení je pozdě.

maartaaa
autor
5. srp 2016

fantiska85 - Jak velkou skoliozu? Kolik stupňů? Děti máš? Porodila jsi normálně? Mohu vědět, jak stará jsi?

frantiska85
5. srp 2016

@maartaaa Rodila jsem dvakrát přirozeně. Je mi 31. Stupně už si nepamatuju, ale pohled na můj snímek z rtg je hrozný. i na fotkách je vidět, že stojím nakřivo.

petabn
5. srp 2016

Také mám skoliozu a stupně si nepamatuji, na konrole jsem nebyla už hooodně dlouho (snažila jsem se dohledat, našla jsem toto: th7-20dx-th12sin-L4). Cca od 12 do 17 let jsem nosila 23 hodin denně korzet a chodila jednou týdně na rehabilitace do Motola, kde jsem cvičila Vojtovku (měla jsem cvičit i doma, ale to jsme bohužel s rodiči flákali). Před 13 rokem jsem chodila na rehabku do Spálené na Národce, ale to bylo jen takové cvičeníčko na nafukovacích míčích apod. Míč jsem si pořídila i domů, ale to spíš tak ze zábavy. Kontroly v Motole jsem měla vždy po půl roce a jednou ročně včetně rentgenu. Nyní mi je 29 let, TP mám 17.8. a rodit budu dofám normálně, zatím nic nenasvědčuje opaku. Přide mi, že mě záda bolí pomalu míň než jiné lidi v mém okolí, takže o skolioze už vlastně ani nevím, pokud se nepodívám do zrcadla - když vím kam koukat, tak vidím, jak mám každý bok jinak tvarovaný (když jsem oblečená, tak by si toho nikdo nevšimnul). Tedy na začátku těhotenství mě záda pobolívala, ale od doby, co spím s kojícím polštářem (ležím na levém boku, polštář obejmu rukama a dám mezi kolena), je to ok. Žádný velký sportovec nejsem (před otěhotněním rekreačně lyže, jízda na koni, tanec plus sem tam nepravidelné aktivity př. tenis), ale snažím se celý den nesedět u počítače a alespoň obden chodím na procházku, věřím, že chůze je super po fyzické i psychické stránce. Taky je fakn plavání, ale já vlezu jen do hodně teplé vody. Doufám, že se mi to v budoucnu nebude zhoršovat a budu moct dál žít bez omezení. V případě nějakých náznaků problému bych to samozřejmě začala řešit, minimálně bych se objednala na prohlídku a zažádala si opět o rehabilitace. Nevím, zda to můj příspěvěk pomůže, to je asi vše, co mě k tomu napadlo 🙂

maartaaa
autor
8. srp 2016

Děkuji za příspěvky. petabn ať porod dobře dopadne - rodíš normálně. Ty stupně nemáš tak veliké. frantiska85 - Ty stupně nevíš - nemáš ani starší nález? A co nyní záda - bolí? Cvičíš něco pravidelně?

frantiska85
8. srp 2016

@maartaaa Párkrát do roka se záda bloknou a to jdu na fyzio a je hned po problému. Na cvičení jsem líná, ačkoliv pravidelně běhám. Ty stupně nevím. Zkusím najít svoji "křivou" fotku.

maartaaa
autor
10. srp 2016

frantiska85/ - ano zkus a i nějakou lékařskou zprávu.

vojato
12. srp 2016

Je, ahojte, jsem ráda za další příspěvky o tomto zde! 😃 Nosila jsem korzet ale bohužel jsem měla na 4 roky vyrobeny jen jeden a to jsem rostla zejo. Skoliózu mám z těžké práce v dětství (na poli, na stavbě domu, těžké nákupy...). Rehabilitace rodiče také kaslali a bylo jim to fuk. Takže to také tak dopadlo mám na páteři 3 zakřivení 25-25-35 stupňů. Největší v bedrech...tam mám i hrb a denne mě to bolí. Je mi 26, mám tři chlapce, nejstarší 6. O skolióze jsem si zjistila víc až teď a docela se zděsila...😑. Takže jsem se dala na ježdění na koni, plavání. Od zari sm systém a rozhodně zkusím dornovku. Nehodlám to nechat jen tak, chci se pokusit to alespoň trochu zlepšit. Stáří se s tímto dost bojím. Za sebe můžu rict, že jak jsem byla mladá tak jsem byla i blbá 😣
Kolik máte stupňů vy? Případně rotace?? Ta se v lék.zprave značí +. Já ji mám na L páteří ++

vojato
12. srp 2016

Jo a léčím se v Boskovicích, ale tam už mě nikdo nedostane, příští rok Brno Bohunice. Doktor mi i odmítá napsat rehabky, arogant (a pořád je to ten stejný, co mě léčí už od dětství).

maartaaa
autor
15. srp 2016

vojato - já mám 60 a 70 stupňů. rotaci ani nevím. jezdím na kontroly také do Brna. Děti mám 2 už velké. Cvičím celý život. také SM systém. doma mám autotrakční lehátko.

vojato
15. srp 2016

Je, jsem ráda, že konečně někdo přiznal barvu 😉. A co kycle, kolena? Zatím drží? A stupně se ti postupně zhoršují? Nebo se ti daří je držet pořád stejně? A co bolesti, resis to praskama? A co zamestnani nebo jsi skrznto v důchodě? 😉 Moc otázek, že? Jen chci vědět jak se s tím žije dál, v dospělosti a pak ve stáří... mám manzelamdost sportovně založeného a má rád i túry... tak doufám, že dál budu toto zvládat. Představa, že budu sedět doma a škrábat si hrb me děsí 😀 😀 . Aitotrakcni lehátko se mrknu co je, nemám páru 🙂

vojato
15. srp 2016

To lehátko nevypadá špatně 😉. Asi to hezky páteř uvolní 😉. Jo a ještě co plotýnky? Mě bylo řečený, že lidi s extrémní skoliózou s plotynkama chodí málokdy, spíš se prý dělají výrůstky a ty časem bolí, operovat se to prý nedá, jen v případě, že nějaký vyroste do páteřního kanálu a hrozí ochrnutí atd. 😃