Tip na kosmetiku bez parfemace

lpch
6. čer 2019

Maminky, doporucte mi prosim nejakou kvalitni detskou kosmetiku pro miminko, ktere ma velice citlivou pokozku. Na cene nezalezi. Od narozeni bojujeme s opruzeninkami na zadecku, zatim jsem neobjevila mast/krem, ktery by opruzeniny zahojil a predesel vzniku novym. Zadecek bud pri kazdem prebaleni umyvam vodou nebo pouzivam Medvidka. Ubrousky pouzivam pouze velice vyjimecne. Na mazani jsem vyzkousela uz Sudocrem, Bepanthen, Klorane BeBe a zinkovou mast od Uriage.

ludmirena
6. čer 2019

Udelej si vlasti zinkovou mast - v lekarne si kup praskovy zinek, je na vahu, a smichej s kokosovym, mandlovym ci jinym olejem

zelenaesmolda
6. čer 2019

@lpch
zkusila jsi vymenit plinky?treba to je v nich,me se mala neoprudila v zadnych,az na Tesco,tam byla opruzena hned

miba10
6. čer 2019

@lpch zkus Imazol.

makronka222
6. čer 2019

Imazol, pak klasicky masti jako sudokrem, ne bepanthen - je k prdu a drahej. Dite mazu kokosovym olejem, myju Babylove z dm. Ma Eko pleny = zadnej problem. Po napustenejch pemrskach atp kde jakym sajrajtem se udela vyrazka hned

lpch
autor
6. čer 2019

@zelenaesmolda mame ted treti druh a resime to u vsech - babylove premium z dm, Bella Happy a ted Pampers premium care. Mozna pliny muzou mit na to vliv, ale ne zasadni.

lpch
autor
6. čer 2019

Imazol jsem dnes prinesla z lekarny, pry se by se to melo vyhojit s tim, ze by se nemel pouzivat dele nez tyden. Takze az to (snad) vylecime, potrebuju zacit mazat necim, co bude fungovat jako ochrana a prevence pred vznikem noveho problemu

lpch
autor
6. čer 2019

@makronka222 ten bepanthen ten stav dost zhorsil, letel rovnou do kose. Sudocrem nebyl nejhorsi, pomohl pri prvnich opruzeninkach, ale ted se mi zda jako neucinny. Navic jsem nekde slysela/cetla, ze by se nemel uplne pouzivat jako prevence

bayt
6. čer 2019

@lpch Používali jsme a používáme Urtekram a ten je přírodní a bez parfemace. A používáme přírodní Weledu. Když byl úplné miminko, měl tak citlivou kůži, že ani tu Weledu nesnesl, tak to jsme používali Stadelmann. Ta je úžasná, přírodní, žádná parfemace, ale je hůře dostupná a drahá. Kdybych ale měla druhé dítě, tak začnu zase s ní.

bayt
6. čer 2019

@lpch Jinak právě od Stadelmann Plenkový balzám je úžasný a všichni si ho chválí. Ale taky je důležité pokaždé zadeček umýt, když se miminko vykadí. A pořešit plenky.

miba10
6. čer 2019

@lpch je dobré v tehle vedrech zadeček nechat větrat 😉 jinak jsem i četla v některých diskusích, že holky psaly, že ten Medvídek co používáš je sice fajn, ale některým se po nich děti osypaly. 🤔

zelenaesmolda
6. čer 2019

@lpch
no treba u moji male byly plinky ten zasadni problem ale samozrejme kazde dite je jine 🙂

v_ero_ni_ka
14. čer 2019

Pampers su same o sebe 👎🏽znacka ako taka, bielene chloron, testovane na zvieratach, skratka cele zle. Skusila by som vymenit plienky za nejake normalne, bez chemie. A krem Havlikova apoteka na zadok, alebo Weleda. Ale v prvej rade by som zacala plienkami.

lpch
autor
15. čer 2019

Dekuju za rady! Tak pet dnu jsem mazala Imazolem, koupila pliny Nature z DM a opruzeniny byly pryc. I nadale pouzivam tyhle pliny, myju pri kazdem prebaleni zadecek pod vodou, mazu weledou a je klid.